Semret

Semret vede skromný a osamělý život v Curychu se svou dospívající dcerou Joe. Pracuje v nemocnici a přihlásí se do vzdělávacího programu pro porodní asistentky. Nečekané události ji však nutí čelit traumatu i své minulosti. (Cinemax)

kolemjdouc

Co to bylo za čudo?Jakože Semret nepomohla kamarádovi, tak se jí to vrátilo??Herečka v roli Joe byla taky nějak divná.Měla jsem chvílemi obavy ,že jí vypadne pravé oko.Nelíbil se mi scénář.Jestli chtěli nastolit problematiku uprchlíků ,měli to nějak rozvinout.Jsem za, aby se lidem pomáhalo v jejich zemi.Těžko se potom divit ,že se střetnou odlišná nábožensví,kultury ,zvyky že  je zle.Kdo těm lidem dává jistoty ,že nám tady létají pečení holubi do huby? ()

JohnCZ

Příběh posttraumatické matky, která prchla ze své země a prožila si bůh ví co a její dcery, která se chce dozvědět víc, zapojit se do místní komunity expatů a zároveň žít normální evropský život. Úzkostlivá a na své dceři psychicky závislá matka jejich snažení ale do jisté míry sabotuje a odhání všechny okolo sebe. Je to úplně obyčejný příběh ze života afrických imigrantů, který je zvláštní akorát tím, že Semret pochází z pro nás poměrně neznámé Eritrei, mnohdy označováné za africkou Severní Koreu, která je ve skutečnosti údajně snad ještě o něco horší než ona nechvalně proslulá Kimova dystopie. Žel, kdo by si snad myslel, že z filmu nasaje nějaké info o této chudé a politicky velmi obskurní zemi, bude asi zklamaný. Semret je vcelku obyčejné a ničím výjimečné sociální drama o lidech vyrovnávajících se se svým původem a svou minulostí. ()