Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiálny text distribútora)

wobufet

Nuda. Nuda. Nuda ! Vleče se to s tempem hlemýždě a děj mnohokrát omletý a předvidatelný. V celém filmu mě pobavila jedna hláška líbily se asi 2 scény. ()

zigy

Zde je nádherně vidět pokrytectví uživatelů čsfd - kdyby to natočil Čech, setřou to jako nudnou zhovadilost. Jo, ale norskej romkom, to je kůůůl. ()

pp

Film je sice o lidech v mém věku, ale postavy mi připadaly jak z jiného světa. Navíc je celý film zcela průhledný, nestane se nic, co byste neočekávali, což je docela na škodu. No a když k tomu připočtu absenci vtipných scén, není divu, že jsem se při sledování chvílemi nudil. ()

jardel24

Komedie o dvou kamarádech - přesrostlých dětech, které o hodnotě zvané zodpovědnost doposud neslyšely. Ano, bavit se umí kvalitně a pár hodin měsíčně bych s nima rád strávil, ale život a rodina je asi spíš o něčem jiném. Minizápletky předvídatelné a vykonstruvané, doplněny nejrůznějšími klišé. Jsou místa, kdy film opouští komediální rovinu a snaží se přitlačit i u vážnějších témat - v těchto chvílích mi běhal mráz po zádech a ne kvůli dramatu odehrávajícímu se před kamerou, ale kvůli tomu jak to působilo hloupě. Mohl se hlavní hrdina sebevíc sladce usmívat, moje sympatie si nezískal a nic dobrého jsem mu nepřál. O to víc mě štvalo jak mu pohádkově vše padá do klína, včetně trapného konce. ()

lorette

Príjemná oddychová komédia na sychravý večer v severskom štýle... Ja osobne by som ju hodnotila čímsi medzi 3 a 4 hviezdičkami, taká možnosť tu však nie je, preto sa radšej prikloním k vyššiemu hodnoteniu. Oceňujem najmä reálne výkony hercov, ktorí si odpustili prehrávanie, scenár a dialógy bez zbytočných táranín a aj prístup tvorcov, ktorí vtipné scény vystavali na bežných situáciach zo života. Blondínka Elisabeth mi liezla na nervy už od začiatku filmu, Stig Inge podliehajúci svojim fóbiám si vymýšľal horšie výhovorky než ženská a Kristoffer, ktorý so sebou neustále vláčil kameru a zachytával všetko čo i len trochu výnimočné, ma inšpiroval a odteraz ju budem spolu s foťákom všade nosiť aj ja. ()

Martazoe

Na tento film se mi opravdu hezky koukalo. Je to pohodový film, který vypráví o síle přátelství a o lásce v severském provedení. ()