Farba noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

choze

Velmi zábavná nechtěná parodie hollywoodských erotických thrillerů, s nimiž se po ZÁKLADNÍM INSTINKTU roztrhl pytel (NĚKDO SE DÍVÁ, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ...), která nevynechá žádné stupidní klišé. Hlavním plusem je supersvůdná Jane March, která vypadá jako sestra Jessicy Biel a nevydrží pět minut v kuse oblečená. Obzvlášť erotické pnutí mezi ní a Lesley Ann Warren bylo fajn, zatímco vidět tvarohovej zadek Bruce Willise asi nikdo moc nemusel. Jinak se tu dost brečí, po Bruceovi někdo pořád háže auta a závěrečněj twist je fakt úlet... No, jak říkám, je to prča. ()

klukluka

Barbora Škrlová prachsprostě opisovala z Barvy noci. Malej Adam byl Richie a Bára byla Rose. Táta Škrla zvanej Šmoula Mravenec byl Dale a na táborech Mravenců ho nikdo nikdy neviděl bez hřebíkovačky. Čím se ale mohl inspirovat tvůrce tohoto námětu? Vsadil bych na jeho vlastní psychickou poruchu. A ejhle, někdo to přesto natočil a ještě na to ukecali Bruce. Nevím, čím ho tehdy dokázali přesvědčit, ale Jane March by to být neměla, neb s Brucem její nahá krása ani nehla, co jsem si stačil všimnout. ()

Pohrobek

Podle mého mínění není Willis vůbec žádný herec, role psychiatra (nebo psychologa, psychoanalytika či čeho) mu přesto sedne asi nejhůře. Jeho herecký projev je tak neskutečně ubohý, že ho zastiňuje kdejaký průměrný herec či herečka. Autorem scénáře je snad také on, protože ve filmu není jediná zapříčeněná nebo alespoň odůvodnitelná zápletka. Je pravda, že konec mě překvapil, i když ne úrovní, na kterou jsem si za předchozí desítky zbytečných minut už stačil přivyknout. ()

dopitak

Jane March a její odhalené scény jsou na 6*. Asi bych přepsal scénář, vyhodil postavu bratra a skončil odhalením a vinu shodil právě na tuhle postavu. Smažte někdo POMův obsah, který nepřímo vyzrazuje něco, co divák dlouho vědět nemá. Doma jsme na to přišli na základě dabingu, že dvě postavy mluvily stejným hlasem. Konec je zbytečně motaný, stříhal bych, ale celkově skoro spokojenost. ()

majo25

Je úsmevné, ako niektorí užívatelia databázy broja proti používajú spoilerov v osobných komentároch a šéf tejto databázy do samotného obsahu pripíše okrem iného aj pointu filmu. :-) Ale k filmu - ten nestojí len na Willisovi, ale je jasné, že on je ťahúňom. Mysteriózna zápletka, ktorá smerom k záveru koketuje aj s trilerom, sama o sebe nie je vôbec zlá, akurát je zbytočne dlho naťahovaná a obsahuje veľa vaty - doberanie sa hl. postavy s policajným detektívom a vlastne aj priveľa rečičiek okolo osobných životov psychologickej skupinky. Menšou vadou je aj zbytočná komplikovanosť pomocou rôznych väzieb a dopadov a paradoxne aj explicitná erotika, ktorá s príbehom nemá nič spoločné. ()

• Dom v Malibu, v ktorom sa odohráva podstatná časť filmu, je ten istý dom, ktorý môžeme vidieť aj vo filme Ritual (2000). (m.a.t.o.)
  • Časopis MAXIM označil sexuálne scény vo filme za najlepšie sexuálne scény vo filmovej histórii. (m.a.t.o.)