Bezpečné miesto

(festivalový názov)
  • Česko Bezpečné místo (viac)
všetky plagáty

Traumatická událost - náhlý pokus o sebevraždu - změní každodenní život tříčlenné rodiny. Ta se náhle ocitá ve válce, která je pro ostatní lidi nepostřehnutelná. Děj filmu zachycuje krátký časový úsek a situaci, která vyústí v to nejdůležitější - záchranu milované osoby. Film vychází z osobních zkušeností režiséra, který zároveň hraje hlavní postavu. (Cinemax)

freddy

Pokus o sebevraždu jako začátek konce jedné rodiny. Snaha pomoci svému bratrovi / synovi dát se do pořádku. Jenže dá se najít důvod proč žít, když není vlastně příliš jasné, proč k pokusu o sebevraždu došlo? Film je celou dobu vlastně jen o jediném tématu, a to o tom udržet naživu muže, který o to zřejmě příliš nestojí. Což mi přišlo bohužel jako nosné téma velmi málo na to, aby si to udrželo mou plnou pozornost. Přiznám se, že po nějaké době jsem ztratil o osudy postav zájem a začal se nudit. Řešit nějakých 100 minut jedno jediné téma je až příliš, byť se jedná o téma závažné a zřejmě se s ním může potýkat mnoho lidí, je to prostě opakující se nuda. Za mě podprůměr. [29. Art Film Fest Košice] ()

Tosi

Sociální dramata mám rád, někdy i ty který se vlečou, protože to hercům věřím. Tohle nebyl ten případ. Tady to bylo trápení nejen toho rozhozenýho chlápka, ale i moje. ()

skeptic

Pomerne štandardná sociálna dráma, akú na festivale očakávate, staviaca na rodinnej tragédií a pomerne nenásilnom poukazovaní na systémové nedostatky. Vybočuje snáď len (vynikajúcou) scénou búrajucou štvrtú stenu, pri ktorej režisér (scenárista a vlastne aj hlavný protagonista v jednom) vykladá karty na stôl. Potom už len čakáme na nevyhnutné, prizerajúc na hlavné postavy ako ešte miestami zachovávajú relatívne optimistický, naivný náhľad na pošramotenú osobnosť ich rodinného príslušníka. Stiesnene čakárne, byrokracia a často apatický prístup s ktorým sa stretávajú, v divákovi len umocňuje pocit ich márnej snahy. Vo výsledku ide okrem poukázania na zlyhanie sociálnych inštitúcií a na to, ako rodina prežíva suicidálny pokus jej člena, aj o veľmi strohý portrét narušeného muža. Muža, ktorí bol raz synom a bratom, teraz však vo fáze úplnej dezintegrácie osobnosti (zakončenou fyzickou smrťou), ako napomína aj príznačné vybraných, niekoľko posledných minút Basinskeho Disintegration Loops v záverečných titulkách. 75% ()