Mladý hrdina Štěpán Berka (Matouš Ruml) přijde o dobře placenou práci v bance. Místo povýšení, které očekává, dostane padák a stane se z něj muž v domácnosti i otec malého Honzíka (Nathan Ruml) na plný úvazek. Manželka Veronika (Berenika Kohoutová) pracuje v nemocnici jako vrchní sestra a nakládá si tolik služeb, že to v jednu chvíli přestane stíhat a dojde jí s manželem trpělivost. Štěpán se tak rozhodne najít smysl života, práci a získat zpátky rodinu, která se mu hned na začátku rozpadne. Proto se s pomocí ztroskotaného sládka Bolka (Bolek Polívka) pokusí rozjet rodinný minipivovar, který zdědí s bratrem Michalem (Jakub Štáfek) po otci. S tím ale nesouhlasí Štěpánova matka Hana (Eva Holubová) a pokouší se svou polovinu pivovaru prodat. Štěpán se snaží kupce odradit, a nakonec přesvědčí své kamarády, aby se k němu přidali a stali se jeho spoluvlastníky. Štěpán s Bolkem jim slíbí, že do roka mohou vyhrát Pivní festival, kde je první cena spojena s finančním bonusem, a tím pádem se podíly zhodnotí. Pivovar dostává půjčku a začne procházet rekonstrukcí. Do toho se v pivovaru objeví i Tereza (Barbora Černá), dcera Bolka, která má ale o svého otce alkoholika strach. Moc dobře si pamatuje na dětství, které bylo plné otcových alkoholových eskapád. Nakonec ale na spolupráci kývne a začne oběma v pivovaru pomáhat. Příběh rodinného pivovaru tak odhalí i jedno rodinné tajemství. (TV Prima)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (7)

Hořký svět (2022)

Seriál, který jede podle obvyklé a předvídatelné šablony, ale je celkem příjemný, zvlášť když také rádi rozjímáte a debatujete o pivu, rádi ho ochutnáváte, zajímáte se o pivní styly, navštěvujete minipivovary, popř. jste si nějaké pivo zkusili sami uvařit. Ale zároveň to neberete tak smrtelně vážně, abyste se vlastním (i seriálovým) tlachům nedokázali zasmát. V seriálu jsou samozřejmě užity zkratky, které nereflektují skutečné chování pivního trhu, ale pro účely příběhu to bylo v pohodě. A samotný námět seriálu o sládkovi, který vaří pomocí zraku a čichu, neboť pivo pít nesmí, a o majiteli, který má geniálním degustační schopnosti, ale nemá rád pivo, je docela zajímavý. ()

Dědictví (2022) (E01)

Těžko by pro mě mohl někdo namíchat nesympatičtější herecké obsazení, ale... Jasně, je to další nenáročná oddechovka se scénářem, který tahá z paty milionkrát přežvýkaná klišé (restituce, romantické investování do rodinného dědictví jiným členům rodiny navzdory, rodinné podrazy atd.), ale působilo to docela příjemně. A jestli patříte k pivním turistům, co se dokážou hodiny bavit o pivu, pak se ve společnosti některých postav seriálu budete cítit jako mezi svými. Dokonce jsem Polívkovi věřil, že na základě pohledu a čichu dokáže udělat komplexní chuťovou alalýzu piva, aniž by se napil. ()

Dej Bůh štěstí (2022) (E03)

Zhruba, jak jsem předpokládal, ve třetím díle už se nám začaly kupit scénáristické absurdnosti a berličky, takže seriál se v podstatě blíží chvíli, kdy bude u konce s dechem. POZOR, SPOJLERY. Spolumajitelé nejdřív dají vedení pivovaru podmínku, aby vyhrál nějakou pivní soutěž, a pak jim diktují, že mají uvařit podprůměrné pivo na památku dřívějšího majitele. S tím souhlasí i ten z bratrů, který jako poslední chtěl udržet pivovar na nohou. No, a zatímco ještě v minulých dílech pracovat pro pivovar na hranici sebeobětování, tak najednou zjistí, že chce být vlastně automechanikem. Manželka samozřejmě přijde do noclehárny v nesprávný čas, do toho spousta absurdních dialogů a motivací, i když musím uznat, že se celkem daří udržet v těch situacích nadhled. Ale už v příštím díle očekávám křeč. ()

Sázavské Pádlo (2022) (E04)

Moc nerozumím pohnutkám mladšího bratra, i když ta postava jeho dočasné partnerky je docela zajímavě pojatá. Vztahové věci a propletence mě moc nebaví. ()

Pivovarská rodina (2022) (E06)

Mě tento díl zase po nějaké době bavil. Jasně, u všech těch věcí kolem piva si scénáristé vypomáhají spoustou zkratek a vykonstruovaností, ale myslím, že i člověk trochu znalý věci (já jsem kupříkladu domovarník a ještě ke všemu pracuji ve velkém pivovaru) si ty scény, kde jde jenom o pivo a obchodování s ním, může v pohodě a s úsměvem vychutnat. ()

Honzíkova cesta (2022) (E07)

Já sice rozumím tomu, že dramatické situace je třeba nějak vytvořit, ale přece jenom odstavit starého sládka na vedlejší kolem při veřejné schůzi... ()

Bílá lež (2022) (E08)

Tyhle závěry typu "co jsme si, co jsme si" nebo "zapojí se celá rodina" nebo "čeká nás budoucnost, o které se nám nesnilo" jsou to nejlacinější, co lze vyplodit. Na soutěži, kde soutěží desítky pivovarů, nám pak dojde na finální souboj zrovna těch dvou, které jsou blízko sebe, konkurují si a dělají naschvály. A vyhraje pivo co uvařil týpek, který pivu moc nerozumí, a to přidáním jednoho rmutu při vaření. O trapné romanci mezi Polívkou a Holubovou nemluvě. Ne, takhle fakt ne, seriál, i když nejde o žádné veledílo, si zasloužil kvalitnější konec. ()