Štěpán je propuštěný z práce, ale s optimismem sobě vlastním se přizpůsobí okolnostem – stane se z něj muž v domácnosti a plánuje absolvovat sommeliérský kurz. Jeho žena Veronika až taková optimistka není, půlroční Štěpánovo odstupné sice vydrželo skoro rok a ona si v pozici vrchní sestry v nemocnici bere na přilepšenou noční služby, ale chod domácnosti a vodácký sport syna Honzíka přece jenom něco stojí a Veronice už dochází síly. Osud rodině přinese novou výzvu – dědictví v podobě malého rodinného pivovaru v Posázaví. Štěpánova matka Hana se hodlá pivovaru zbavit, ne tak Štěpánův bratr Michal, který by naopak chtěl zachovat tátův odkaz. Veronika doufá, že prodej pivovaru zalepí rodinné dluhy. Ale všechny nakonec překvapí Štěpán, jehož rozhodnutí ovlivní setkání se zkrachovalým, nicméně velmi zkušeným a výjimečným sládkem Bořkem. (TV Prima)

rakovnik

Komedie se nekonala. Na druhou stranu ani žádný propadák. První díl byl pohodový, má děj a herci jsou příjemní. Námět sice není originální, i tak jsem zvědavý na pokračování. ()

BarryLyndon

Seriál z pivovaru, atraktivní téma. Super obsazení, Ruml, Kohoutová, Štáfek, Polívka, Holubová, ale provedení uf uf uf.... Přitom rodinné dramedy umíme a Kukačky by nastavily záda i zámořské produkci, ale tohle nedopadlo. Mám pocit, že i herecké výkony jsou tam příšerné. ()

mira007

Překvapivě se nekoná komedie, respektive se nekoná komedie záměrem tvůrců a v ramci nových seriálů komerčních televizí pro hlavní vysílací čas to překvapivě nevypadá jako hrůza nebo Pálava (2022). Sympatické obsazení, možná i zajímavý námět a relativně málo iritujících prvků, tak snad to další díly nezazděj ()

chrispe

V neděli jsem koukala Pálavu, tak proč ne dnes na Hořký svět (přiznávám, hlavně protože Jakub Štáfek) a nevím, jestli Pálava nasadila až tak nízkou laťku, tohle mi přijde dobrý. V každým případě je to mnohem lepší než nedělní konkurent. Herci, kteří hrají o 100% líp a není vám za ně stydno, příběh (byť nijak originální) má jasnou linku, prostě hlavu a patu. Pravda, Pálava mnohem víc přiznává komedii, a u komedie je to vždycky těžký. Celkem se těším na pokračování. ()

baddass01

Další "Primácká" tragédie. Jestli si takhle na Primě představují komedie .... Po tom zoufalství zvaném Pálava už mě ale asi nic nepřekvapí. Sám žasnu, že v mých očích je hloupoučký Polda s Matáskem ve srovnání s tímhle skoro na Oskara. ()

topi80

Těžko by pro mě mohl někdo namíchat nesympatičtější herecké obsazení, ale... Jasně, je to další nenáročná oddechovka se scénářem, který tahá z paty milionkrát přežvýkaná klišé (restituce, romantické investování do rodinného dědictví jiným členům rodiny navzdory, rodinné podrazy atd.), ale působilo to docela příjemně. A jestli patříte k pivním turistům, co se dokážou hodiny bavit o pivu, pak se ve společnosti některých postav seriálu budete cítit jako mezi svými. Dokonce jsem Polívkovi věřil, že na základě pohledu a čichu dokáže udělat komplexní chuťovou alalýzu piva, aniž by se napil. ()

AgnesDee

Ze dvou nových primáckých premiér je tato ta lepší, koukatelnější a sympatičtější. Herci podávají skvělé a uvěřitelné výkony, Polívka nepůsobí tak strojeně a i námět a jeho zpracování je mnohem lepší. I když mám radši víno, tak v tomhle případě dávám pivu jasnou přednost. ()

Pepi74

Po Pálavě jsem měl velké obavy. Jasně, zároveň jeden seroš pro vinaře a jeden pro pivaře. Pálava je strašná pohroma po všech stránkách. Proto jsem neměl chuť ani náladu se na Hořký svět vůbec podívat. Zvlášť když jsem výhradním vinařem. Ale seriál velice překvapil. Lexa je už dávno zapomenut a hlavní hrdina hraje velice přesvědčivě a  ostatní mu zdatně sekundují. Z opatrnosti dávám čtyři a těším se na další díl... ()

brecht98 odpad!

Prima vstoupila do podzimní sezóny skutečně mizerně, bohužel podobný odpad jako pondělní Pálava. A to jsem se vážně těšil.. 🤷🏻‍♂️ 2/10 ()

Peabody

prvnmí díl nehysterický (dokonce ani Holubová ani Štáfek), Matouš Ruml docela solidní, kostelecký pivovar mám rás, zatím snesitelný start ()

tuctovychlap

vcelku slušná oddychovka..u mňa kvalita jednotlivých častí pobeháva hore-dole od troch ku štyrom hviezdam, presnejšie medzi 50 až 75 %..symbiózna dvojpólovosť..nenudí, ale na prdel padnem pri iných performens..dokonalosť niekde v diaľke, ale pobaví.. ()

barneybishop

Konečně seriál, na který se dá zase s klidným srdcem koukat a necítím, jak mi sledováním umírají mozkové buňky...Tak co tomu dát šanci, než to zase, vy - odpadoví chytráci, budete kritizovat? :)  U mě zatím 4 hvězdy a těším se na další díly, jak to bude pokračovat. :) ()