Pálava

• Česko Pálava – život zalitý sluncem

Pět kamarádů díky náhodě a starému kamarádovi zůstane na Pálavě místo dvou dnů na neurčito, a tím začíná jejich životní dobrodružství. Burzovní makléř Jaromír Kerndl (Patrik Děrgel), fyzioterapeutka Ája (Denisa Nesvačilová), svérázný flegmatik Michal (Michal Isteník), knihkupec Filip Kořínek (Jiří Panzner) a podnikatelka Iveta (Pavla Dostálová) si uvědomí, že odpočinek je stejně důležitý jako tvrdá práce. A že tyhle dvě věci musí vždycky zůstat v rovnováze, přesně vyvážené jako chuť lahodného vína. Pálava tak ukáže, že možná nastal čas pro životní změnu... Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje, kteří se tu každých pět let pravidelně schází, aby zavzpomínali na staré časy. V průběhu večera se pětice odtrhne od zbytku party, protože se spoustou z nich už si po letech nemají co říct. Toulají se vsí, až narazí na otevřený sklípek, kde jim je poskytnut azyl. Tam všichni pochopí, proč Michal přivezl zvláštní květináč se sazenicí slivoně, který nosí všude s sebou. Michal totiž přijel na Pálavu splnit Štístkovo poslední přání. Zemina v květináči je smíšena s jeho popelem, a tak ho tu chce vysadit na nějakém pěkném místě, přesně jak si Štístko přál. Za pár let se z něj bude pálit slivovice, a on tak bude žít věčně. Před samotným vysazením slivoně se rozhodnou užít si s kamarádem poslední večírek. Avšak víno s nimi udělá své, a tak se tento záměr promění v nezapomenutelné dvoudenní dobrodružství. Ostatní svůj odjezd pouze o den odkládají, a ještě netuší, že tak nečiní naposledy a z celé pětice se postupně stanou „Novopálavští“. Ve dvanácti epizodách prožijí nevídané dobrodružství, podívají se na život z jiné perspektivy, okusí novou práci, když někteří z nich začnou brigádničit ve vinařství nedaleko Křetic, a tím se prolnou jejich osudy se starousedlíky ze seriálu Vinaři. (TV Prima)

Recenzie používateľa Nessak k tomuto seriálu (6)

Štístko (2022) (E01)

Seriály Slunečná a Zoo nejsou pro mě - to jsem pochopil. Ale Vinaře I a II miluju. Petr Kolečko byla téměř jistota, že to bude mít hlavu, patku a hlavně humor. Nemá to hlavu, patu a vůbec ne humor. Je to nuda s pár hezkými záběry. Děrgel je protivný a scénář se z něj snaží udělat lepšího. Marně. Nesvačilová - je krásná, má nakřáplý sexy hlas a ... to je všechno. Matonoha, Polívka... jednoduše proč. Stále dokola zmiňovaný mrtvý štístko mě už jen a jen sral. Celkově, nikam se to neposouvalo, nevyvíjelo, banalitám (vrácení kozy) byl věnován dlouhý čas. Prostě zbytečný vlastně odpad, který ale nedávám, protože stále existuje tvorba planetárního multimoderátora Jaroslava... ()

Houby (2022) (E02)

2 díly za sebou protože se pilot nepovedl? Je to možné. Ale on ten druhý díl je stejně prázdný bez vtipu, příběhu, vývoje kamkoliv. 1 hvězdička - tentokrát zaslouženě - za to, že nyní vím, že mám s sebou na Moravu vzít košík hub bo tam nerostou a jsou vzácné... ach jo. Kolečko velmi jsi mě zklamal. Scénář i režie a výsledek vzduchoprázdno. ()

Rybka zabrala (2022) (E03)

Tak prázdný, tak prázdný, tak prázdný... je tenhle seriál. Třetí šance a děkuji dost. Kolečko vykrádá sám sebe. Ale ono už není co krást. Klišé jako prase a plné chyb bez snahy vymyslet lépe: Čmaňhu zamknou v kiosku. Ten má sice výdejní okénko a z druhé strany okno na kličku... ale on je tam uvězněný... rybářské závody se konají u vody, kde stojí i kiosek, ale zcela jinde stánek není v provozu... uááá. Ten co opravuje auto... není, Matonoha se tváří jako puk, Isteník přiloží kabel k baterce a je opraveno... uááá Dostálová se vymázne v autě kde jí v autě bouchne špunt v láhvi vína ... ne šampusu ale vína. Asi to musela být extra šlupka protože "zaparkuje" do příkopu. To nevidíme v akci, protože přece ukvůli záběru nezničí auto... uááá. Běžně krásná Nesvačilová se až na konci 3. dílu nalíčí. Alespoň krapet - do té doby vyoraná myš. Děrgel standardně nesympatický. A celkově atále bez humoru a příběhu, nepovedená vztahovka. Jednu pozitivní vlastnost jsem našel - je to jen 12 dílů. Nebude to dlouho obtěžovat. ()

Dotační skandál (2022) (E07) odpad!

Řekl jsem už ne a ono je to tu puštěné na pozadí. Je to prázdné tak, že i vesmírné vakuum je proti tomu hemžení rameno na rameno. Prima šikanuje poskytovatele a diváky svou nepřetočitelnou reklamou a v případě tohoto seriálu je i ta nejhorší reklama na dámské vložky nebo lepidla na zubní náhrady zábavnější a vtipnější. O co v tomhle díle jde? Je to vůbec postatné? Dulava spáchá dotační levárnua žehlí problém na poslední chvíli. Nějak musí zapojit i hlavní postavy, aby to dávalo smysl. Zedníček je stále jak z Kufru. Buddy leští sklenice, Dostálová políbí neměnně trapného Matonohu co vypadá jako umaštěný vodník. Bohatý děrgel má stále pruhované tričko a modré sako. Taky tam je Nesvačilová. Je. Isteník balí paninku s dětičkami. Přátelská Pálava s vykačkou jak sviň. "Poslůchaj. Pěkné viď?" Ne! Strašné. Nudné. O ničem! Kolečko - prober se. tentokrát už nekompromisně odpad. Tohle je odpad! ()

Pálavský silák (2022) (E09) odpad!

Vím co mi to připomíná - nepovedený pokus o rádobyvtipné poslední zvonění střední školy. Bohužel na to někdo dal dost peněz, ale kde nic není ani smrt nebere. Kolečko vážně si to napsal, režíroval a spokojený to pustil? Hanba. Hanba Tobě. ()

Kočí je mrtev, ať žije Kočí (2022) (E12) odpad!

Ne odpad ale prvotřídní sračka. A zklamal si mě Kolečko. Já doufal do poslední chvíle v nějaký zásadní twist. Jsi sráč ()