Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, kteří se tu každých pět let schází, aby zavzpomínali na studentské časy. Letos je setkání jiné. Na počest jednoho z nich, který zemřel, chtějí zasadit slivoň. Nejde o žádnou tryznu. Štístko, jak se mu přezdívalo, by o žádnou nestál. Rozhodnou se užít si se “Štístkem” – sazenicí slivoně poslední večírek, než ji zasadí. Avšak víno, pálenka a Pálava s nimi udělá své a tak se tento záměr promění v nezapomenutelné dobrodružství. (TV Prima)

Deimos odpad!

Proč se jmenoval Štístko, když evidentně štěstí neměl, jinak by přece nebyl mrtvej. Nebo o tom je to štěstí? A o čem je teda Pálava? Mít partu takových nesympatických přátel, to vážně nechcete. ()

Marze

Vinari to nejsou ani nahodou, ale opet jde jako v Bobuli o vystrizliveni snobu z mesta a ve slunecne pospolitosti prodlouzeni jejich vikendoveho pobytu. ()

honajz

Takhle - první díl se mi svou pohodou a jemným - skutečně velmi, velmi jemným - humorem docela líbil, lhal bych, že ne. To až druhým dílem jde tenhle seriál do kopru. Sice je to vvkrádačka Bokovky a Pařby ve Vegas, ale docela se to dalo. Jen mi vadilo, že jsou tady zas ti samí herci a u Táborského, nakolik ho mám rád, už je mi líto, jak z něho pořád dělají moravského vesnického dědka. Žít Postránecký, nacpou ho tam také. Mírně nadhodnocuji kvůli kameře, je fakt skvělá. Ačkoliv by se vskutku hodila spíše do reklamního video průvodce - hle, jak je na Moravě krásně a pohoda. Se divím, že pak na Moravu pražáčci doma nadávají a dělají si z ní srandu. A proč na tu Moravu furt mankote jezdí? ()

GeusX

Tak si říkám... zkusím, dám si u telky sklenku bílého a zavzpomínám na dovču na Pálavě a třeba se i trochu pobavím. No, nejlepší na tom byla ta moje sklenička vína. Zábava nebyla na skladě, postavy bez kapky zajímavosti, příběh plitce trapný. ()

rakovnik

Zklamání. Takový pocit ve mě vzbudilo sledování tohoto seriálu. Na první díl neskutečně slabé. Na obrazovce se jakoby pořád něco děje, ale děj téměř chybí. Co ale chybí úplně, je humor. Myslím, že kdyby byla stopáž zhuštěna, snad by to pomohlo. Příliš mnoho hluchých míst nudí. ()

bourec odpad!

Úplně neuvěřitelně blbá srajda. První část byla seznamovací, ale to, co tvůrci rozjeli v druhý části, to byla seriálová žumpa. Naprosto po právu odpad. 0%. ()

honajz2

Odpad to není, ten si představuju jinak a tady je aspoň hezká příroda a snaživá kamera, ale jinak je to totální tragédie. Viděno spíš z donucení, nicméně sestříhané je to úplně zmateně, vykreslení prostředí nedává vůbec smysl (v ulicích široko daleko ani noha, ale vinárna narvaná a ještě tam v plném proudu koncertuje cimbálovka? A vůbec - regulérní diskotéka uprostřed dne?) a opět je to jen pražský pohled na Moravu stejně jako u Vinařů, postavy jsou nezajímavé, slabě vykreslené a spousta těch vedlejších už v průběhu epizody zmizí neznámo kam, celých těch 50 minut je vlastně o ničem, jen si trochu vezme zápletku z Pařby ve Vegas a ještě jí nedostatečně podá, pokusy o humor jsou tragicky nefunkční a stejně jako u všech těchto telenovelových seriálů mi je už teď jasné, že o víc jak vztahy nepůjde. I když jo, asi i o ty záběry z dronu, jinak by se nebylo na co dívat. Nevidím důvod se s tím dál zabývat. 1* ()

M.E.K.Y odpad!

Dialog: Klucííí počkejte na nás... za dvě vteřiny: Co čumíte, běžte! Tvl, absolutní dno toto, víc netřeba ani psát... Scénář neexistuje, bez humoru, herci/postavy kromě Isteníka na přesdržku. Záběry Pálavy fajn, ale to už tu bylo stokrát. Fakt to zabolí, když nese tak líbezný název "Pálava - život zalitý sluncem" taková zhovadilost. ()

chrispe

Jsem trochu na rozpacích, co si o tom myslet. Pálavu máme za humnama, tak jsem si to pustila ze zvědavosti, koukala jsem, že to má jen 12 dílů, takže nic nekonečnýho. Proč ne. Prvních dvacet minut je o tom, že Češi přijedou na Moravu, kde všichni (samozřejmě) zalezlí ve sklípcích pijou, a tak se naše parta kamarádů (samozřejmě) rychle opije taky a protože to nestačí, ještě se zhulí. Pak si nic nepamatují a začíná hloupá zápletka s kozou (tvl, když nechceš zazvonit, tak ji prostě přivaž k brance) a hledáním slivoně. Ok. No. Postavy nejsou moc sympatický - ale to se může rychle změnit. Duo Jaromír a Ája mají zatím největší prostor. Jára by Áju rád, ale dělá ze sebe až moc velkýho borca a ona vysílá tak rozporuplný signály, že snad ani ona sama nemůže vědět, co vlastně chce. Když už je napsaný dobrý dialog, tak ho herci zabijí tím, jak to zahrají. Díky aspoň za Bolka Polívku. ()

baddass01 odpad!

Zkusil jsem ty první dva díly a za mě, jako "pálavského rodáka" obrovské zklamání. To snad ani nemělo žádný děj, pokud nepočítám nekonečné putování se stromkem. Nikdy bych si nemyslel, že to napíšu, ale to už i ti Vinaři byli lepší. Jestli chtěl sponzor Vican z Mikulova udělat hezkou reklamu na Pálavu a okolí, tak měl zaplatit natočení dokumentu (nebo další Bobule ?). Bylo by to levnější a splnilo by to účel daleko lépe, než tato hrůza. ()

topi80 odpad!

Další dílo o Moravě, kde všichni jezděj na traktůrcích, válejí se na loukách, všichni dělají víno a žijí si v jakémsi ráji, aby měl Pražák co závidět. Ta póza byla trapná poprvé (Bobule) a je to trapné i potisícé. O scénáři a hereckých výkonech se ani bavit nebudeme, ono totiž není o čem. ()

AgnesDee

Banda rádoby kámošů různých věkových skupin (nebo tak alespoň vypadají) přijedou na Pálavu uctít památku svého zesnulého kamaráda. To je celkem zajímavé. Strašně se opijí ztratí strom, který na jeho památku vypěstovali a chtějí ho zasadit. To zní jako klasická komedie ve stylu "něco se stalo, ale my si to nepamatujeme, tak budeme hledat vodítka a přitom nalezneme nejen strom, ale i ztracené vzpomínky", což je dost známý námět, ale od Primy nemůžeme očekávat nic moc originálního. To by ale i tak jednoduchou premisu museli neposrat. Postavy se k sobě chovají, jakoby vyšly školu před dvaceti lety, přitom jim je všem kolem třiceti (alespoň tak působí). Furt mluví o jejich zesnulém kamošovi, ale jak si my diváci máme k takové postavě vybudovat nějaký vztah, když vůbec nevíme, co to bylo za člověka. Všichni cajzli, co hrají moraváky, zní neskutečně falešně, že i ve Vinařích zvládli moravský přízvuk a nářečí mnohem líp - a hlavně s větším respektem. A to nejlepší na konec - postavy se jen tak na random rozhodnou, že pobudou nějaký čas na Pálavě. Proč? Co tam budou všichni dělat? Jak se uživí? To jsou na tak vysokých postech ve svých zaměstnáních, že si můžou dovolit jen tak zůstat mimo? A co jejich rodiny? Ale to nikoho nezajímá, protože na Moravě se žije jako ve středověku a měšťáci si potřebují tento styl života oživit. Proč nemůže seriál nebo film z  jihomoravského prostředí natočit konečně nějaký moravák s moravskými herci, ať to nepůsobí tak strojeně a falešně? Pak se cajzli nemůžou divit, že si my na Moravě z nich děláme prdel, když se na nás divají takhle. ()

Mamutol odpad!

Tohle je ukrutná slátanina a zhovadilost.. Já debil jsem se po půl roce podíval na Primu. Tak zase za rok nebo raději už nikdy. Fuj, fuj.. ()