Odpočítávání: Na prahu druhé světové války

• Česko Prvních 72 hodin druhé světové války (viac)
Veľká Británia, 2022, 3x44 min

Raksha Dave (sprievodca)

Sledujte s námi těch mimořádných 72 hodin, jež vyvrcholily druhou světovou válkou. V pátek 1. září 1939 Německo zahájilo okupaci Polska a čas začal uplývat. V neděli ráno Velká Británie dospěla k vyhlášení války. Seznamte se s událostmi oněch tří dnů, které vedly k vypuknutí světového konfliktu a navždy změnily planetu, na níž žijeme. (TV Spektrum)

Marze

Shledl jsem prvni a druhy dil. Nezname sokujici i usmevne detaily. Rekordni pocet svateb potvrzuje demograficke statistiky kdy behem valek je populacni rust, v miru opacne, takze moderatorka musi byt britska Pakistanka. Britanii valku vyhraly stihacky spitfire a huricane, vylusteni kodu a tim vyhrana ponorkova valka, odlozeni na valku nepripravene zeme o rok Mnichovskou dohodou a radary. A vlastne i dve Hitlerovi chyby - umozneni evakuace britske armady v severni Francii a bombardovani Luftwafe misto tovaren civilnich cilu jako pomsta za letecky utok na Berlin. ()

Arsenal83

Odpočítavanie, ale len z pohľadu Britov. Oni boli prekvapení, že Hitler zrazu zaútočil, veď to sa vôbec nedalo čakať, keď Chamberlain mal ten zdrap papiera od neho a podpísaný, ešte ani razítko sa poriadne neroztieklo po Mníchovskej zrade! Nuž, ale aká to bola vojna potom? Žiadna. Vyhlásili vojnu Hitlerovi a nerobili vôbec nič, kým sa neobrátil na západ. Viedli tzv. Sitzkrieg. Anglosas nezdvihne svoju riť, pokiaľ nejde jemu o krk. ()