Bol raz jeden... vynálezca

• Česko Byl jednou jeden... vynálezce (viac)

Seriál o záblescích geniality a bláznivých pokusech, které stály na počátku fantastické cesty k objevům a vynálezům důležitým pro celé lidstvo. (Netflix)

blondboss

Teda Bol raz jeden život je klasika, ale toto pokračovanie ma normálne bavilo ešte o niečo viac. Barille sa touto sériou rozprávok stal naozaj nesmrteľným na poli kreslených filmov. Naozaj skvelo spracované poučné dielo, ktoré by sa malo púšťať na každej hodine fyziky či dejepisu. 5 hviezdičiek si to proste zaslúži. ()

Karlos80

Pořád stejně vysoká laťka co by zato jiní dal...Viděl jsem jen tak náhodou díl věnovaný geniálnímu fyziku Albertu Einsteinovi a zíral jsem jako ná-ctiletý školák-tolik info. od jeho narození až téměř po jeho smrt, to v jiném naučném nebo poučném dětském cyklu jen tak nenajdete. Opravdu efektivně zpracovaná podívaná v kostce nejkoskovatější..Samozřejmě že seriál může taktéž posloužit i jako vynikající a efektivní školní pomůcka. Nikdy jsem to neměl možnost to dokoukat úplně celé, ale i tak ten jediný díl mi postačí k tomu abych tento cyklus hodnotil poměrně a zasloužile vysoko.. ()

Everyone

Osobne si myslim, ze videt tento "detsky serial" v dospelem veku je lepsi a za jisteho penza znalosti, protoze pak teprve divak muze ocenit i dejovou/vykladovou zkratku tvurcu, kterou se chte-nechte museli dopustit a nasledne ji i ve zpetne smycce (o zdurazneni podstatneho a vypusteni mene duleziteho az zbytecneho) kvitovat. ()

Pennyzka

Už jsem se dlouho nedívala na tenhle fenomén, ale vzpomínám, jak mě to jako dítě bavilo, ale bohužel jsem si do dějepisu nic nezapamtovala, takže to bylo vlastně na nic, ale ne :D moc jsem tenhle seriál milovala a můj taťka byl rád, že se dívám na něco rozumného. Nedovedu si odhadnout, zda bych i dnes tímhle animovaným seriálem nepohrdla, ale určitě bych nezměnila názor 5*. Fascinující :) " Byl jednou skvělý seriál: BYL JEDNOU JEDEN VYNÁLEZCE ". ()

anli

V pořadí třetí francouzský animovaný seriál "Byl jednou jeden....",tentokrát na téma vynález.Takže mapuje poučnou a zábavnou formou historii důležitých vynálezů a nutno říct,že se mu to opět skvěle daří,i když už to není tak zábavné,jako jeho starší bratříčci.Tentokrát je větší důraz kladen na naučnou hodnotu a ta je tu vskutku velmi vysoká a zajímavě zpracovaná.Jasná a povinná podívaná pro děti(a spoustu dospělých),aby viděli,jak vynálezci měnili naše životy a jak díky nim dnes žijem.Takže ač jsem nic nevynalezl,zvolávám"Heuréka"a dávám 90%. ()

• Ve verzi s českým dabingem mluví v čase 21:04 vypravěč o roce 1930, nicméně v grafice je uveden roku 1913. (David7)