Torako.chan

Jakože mě první série dost zaujala, bylo nutné vrhnout se i na tu druhou a to i přesto, že jsem jaksi nesehnala český či slovenský překlad, takže celé v angličtině. A hned od začátku mě to chytlo, oči přilepené na monitoru, kousání nehtů v napětí a výbuchy emocí "Ó né!". Pak přišel díl 12, napětí stoupá, situace je na hraně a na scéně se objevuje výpadek internetu na celých 5 dní. D; Po pominutí této nepříjemnosti samozřejmě hop a jedem dál. Už jen pár dílů a konečné vyvrcholení celého Saiunkoku monogatari bude tu. Moc se těším. Zatlačím slzu a pustím se do něčeho jiného. xD ()

Monoxid

Děj naprosto plynule pokračuje tam, kde v první řadě skončil. Některé části jsou trochu táhlejší a nudnější (a třeba postavu To Eigetsu bych naprosto vyškrtla, jak mě iritoval), někde se to na druhou stranu celkem rozjede. Přibude pár zajímavých postav, trochu víc fantasy prvků, objeví se více či méně překvapivé souvislosti, ale hlavně se nakousne spousta příběhových linií, které po skončení rozhodně nepovažuju za uzavřené. Ale kdyby natočili i třetí sérii, hned bych se na ni mrkla, přestože by se mi bývalo po dlouhé době zas líbilo vidět stručný a jasný happyend. ()