Saiunkoku Monogatari

• Japonsko 彩雲国物語 (viac)
Japonsko, (2006–2008), 32 h 30 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Jukino Sai (kniha)

Kamera:

Šinja Macui

Hudba:

Kunihiko Rjó

Hóko Kuwašima, Tomokazu Seki, Hikaru Midorikawa, Eri Sendai, Hidenobu Kiuči, Keikó Sakai, Daisuke Kageura, Tošijuki Morikawa, Tomoko Jamada, Džun'iči Suwabe (viac)

Recenzie používateľa Torako.chan k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Už ani nevím, co mě přesvědčilo se na to podívat, ale rozhodně nelituji jediné minuty u tohohle anime. Animačně je to slabší, jak už tady bylo párkrát řečeno, škoda těch soubojů, které byly vcelku nevkusně osekány. Nicméně, co se příběhu týče bylo to naprostá bomba - alespoň pro mě. ;p Drželo mě to celou dobu v napětí a očekávání. Super ^^ ()

Season 2 (2007) (S02)

Jakože mě první série dost zaujala, bylo nutné vrhnout se i na tu druhou a to i přesto, že jsem jaksi nesehnala český či slovenský překlad, takže celé v angličtině. A hned od začátku mě to chytlo, oči přilepené na monitoru, kousání nehtů v napětí a výbuchy emocí "Ó né!". Pak přišel díl 12, napětí stoupá, situace je na hraně a na scéně se objevuje výpadek internetu na celých 5 dní. D; Po pominutí této nepříjemnosti samozřejmě hop a jedem dál. Už jen pár dílů a konečné vyvrcholení celého Saiunkoku monogatari bude tu. Moc se těším. Zatlačím slzu a pustím se do něčeho jiného. xD ()