Saiunkoku Monogatari

• Japonsko 彩雲国物語 (viac)
Japonsko, (2006–2008), 32 h 30 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Jukino Sai (kniha)

Kamera:

Šinja Macui

Hudba:

Kunihiko Rjó

Hóko Kuwašima, Tomokazu Seki, Hikaru Midorikawa, Eri Sendai, Hidenobu Kiuči, Keikó Sakai, Daisuke Kageura, Tošijuki Morikawa, Tomoko Jamada, Džun'iči Suwabe (viac)

Recenzie používateľa Monoxid k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Nenechte se zmást začátkem... Tváří se to jako beznadějně přímočará harémoidní shoujo romantika, ale čím dál se děj sune, tím míň to je pravda. V různých shrnutích děje, co jsem kde četla, mi chybí zásadní informace - Shuurei je v císařově harému (ehm... jednohlavém harému) jen prvních pár epizod. No a potom teprv začíná ta pravá „zábava“. Sice jsou všichni krásní (jeden dokonce tak, že z něj i muži omdlévají), inteligentní, neochvějní a cílevědomí (a ti, co nejsou, se takovými buď stanou, nebo padnou v oběť mocenským bojům), ale i z takového materiálu se podařilo uplácat vcelku koukatelné zápletky. Na vyležení nemoci ideální. A ještě je nutno podotknout další podstatnou věc: Shuurei je doopravdy inteligentní a i docela výrazná postava, přesto jí není věnováno až tolik prostoru, aby ho ubírala ostatním, a diváci pak měli právo být z ní vytočeni. ()

Season 2 (2007) (S02)

Děj naprosto plynule pokračuje tam, kde v první řadě skončil. Některé části jsou trochu táhlejší a nudnější (a třeba postavu To Eigetsu bych naprosto vyškrtla, jak mě iritoval), někde se to na druhou stranu celkem rozjede. Přibude pár zajímavých postav, trochu víc fantasy prvků, objeví se více či méně překvapivé souvislosti, ale hlavně se nakousne spousta příběhových linií, které po skončení rozhodně nepovažuju za uzavřené. Ale kdyby natočili i třetí sérii, hned bych se na ni mrkla, přestože by se mi bývalo po dlouhé době zas líbilo vidět stručný a jasný happyend. ()