Řekněte jí, že ji miluji

• Francúzsko Dites-lui que je l'aime (viac)
všetky plagáty

Muž opravuje chatu, ve které chce žít se svojí láskou z dětství. Ta už je ale provdaná a jeho posedlost její osobou začíná být nebezpečná. (Netflix)

radektejkal

Dites-lui que je l'aime se řadí k filmům, jejichž tématem je posedlost. A posedlost je vášeň nezající míry ani meze. Posedlý člověk se stává automatem, naprogramovaným k naplnění svého cíle. Přestože my z venku nevidíme mezi Juliette a Lise žádný podstatný rozdíl, a zřejmě bychom se rozhodli sáhnout po "easy meat", pro Davida Martinauda je to peklo a nebe. Svým usilováním o nebe se však dostává do pekla. Všichni asi známe posedlost z neopětované lásky, většinou se s tím časem vyrovnáme, nebo se najde nějaká náhrada, nebo se on/ona přece jen poddá. Zde jsme vlastně měli posedlosti tři (posedlý trojúhelník: David, Lise, Juliette), z nichž jedna nedošla svého cíle. Claude Miller nám sice štědře nabízí dvě východiska, my však víme, že už žádný východ tu není. Kdo se diví, proč je Gérald Depardieu tak slavný, ať se podívá na tento film; je pořád na scéně a neudělá chybu. ()

1frida2

Impozantní! To mne napadlo hned jako první, když skončil film. V souvislosti ne s dějem, ale s personou G. Depardieua. Neskutečně uvěřitelný ve své roli. Všechny čtyři hvězdy jsou za něj.. ()

gggggg

V tomto filme hrá prvé husle Gerard Depardieu, ktorého herecký výkon je neskutočný. Avšak, nemalo to potrebný náboj. Pointu som zistil po dvadsiatich minútach, lenže potom dej stagnoval a nikam sa neposúval. Záver bol dobrý, lenže nedotiahnutý. ()