Francouzská akční komedie o majiteli nočního podniku a knězi, kteří měli potíže nejen s čínskou mafií, ale také anděly, kteří jim komplikují život... Obklíčen uprostřed Hongkongu, telefonuje zoufalý podvodník svému kamarádovi do Paříže a prosí ho, aby se ujal malého čínského chlapce Baa a balíku cenných papírů v hodnotě čtyřiceti milionů dolarů. Tento přítel, Antoine Carco, dobrodružný majitel vyhlášeného nočního podniku, bez meškání letí do Hongkongu. Zde mu je souzeno seznámit se s ctihodným otcem Tarainem, vychovatelem mladých delikventů, aby se po strastiplné pouti octli znovu v Paříži. Ovšemže vůbec netuší, že v patách mají smrtelně nebezpečnou čínskou mafii... (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Svižná akční komedie přesně tak, jak to umějí jen Francouzi. Gérard Depardieu opět v roli tvrďáka ve dvojici nikoliv s Pierrem Richardem, ale tentokrát s neméně komediálně zdatným Christianem Clavierem. Ne, roztržitého ňoumu tu opravdu nehraje. Oba už měli za sebou úspěšný snímek ´Návštěvníci´ a jak již dnes víme, v následujících letech společně natočili nejen pokračování, ale i komiksové příběhy o Asterixovi. V tomto snímku je v centru dění malý čínský chlapec, balík cenných papírů, kněz, čínská mafie a andělé. Tohle všechno tvůrci hbitě smíchali dohromady a vznikla taškařice, která je odvyprávěna rychlostí kulometu. Vlivem rychlého střihu a střídání scén se stačí jen na chviličku ohlédnout a divák v ději okamžitě ztratí nit. Dynamiku to má úžasnou. Akční scény v hongkongském stylu komediálnost neruší. Naopak jej dokonce výborně doplňují. Snímek jako celek prostě funguje. Jean-Marie Poirév v podstatě ve své režijní tvorbě dělá to samé co Francis Veber, jen daleko živějším dojmem. Jestli se z toho stane komediální klasika se v budoucnu uvidí. Potenciál na to má. ()

Aluska88

Je zřejmě více než jasné, že Jean-Marie Poiré není schopen natočit klidnou a rozvážnou komedii:) Po Operaci Corned Beaf a Návštěvnících přihodil do svého šíleného mlýnku, kterým je vždy schopen úměrný základ svých filmů rozemlet na kousky, další naprosto bláznivé a nezastavitelné dílo. Christian Clavier oplývá neukojitelnou touhou po bláznivých eskapádách a pro tentokrát do nich zatáhl i Gérarda Depardieu. Od začátku do konce se na Vás bude valit nekonečná smršť šílených gagů a scének za doprovodu stejně laděných dialogů. Je to taková síla, že vydržet celých 110 minut se stejně nažhavenou pozorností snad ani nejde. Úderná síla tohoto filmu je tak mocná, že vás po chvíli možná zcela vyčerpá, a ke konci už nebudu mít sílu ani na to, vnímat závěrečné titulky:) ()

topol999

Naprosto neřízená taškařice ve stylu Francouzů. Upřímně jsem se u toho včera zasmál, a o tom přeci komedie jsou... To že to bylo místy dosti uřvané a přitažené za vlasy, je už jenom malá kaňka. Postava dábla našeptávače, byla skvěle úlisná, naopak Depardieu jako anděl byl roztomilý. Ještě musím pochválit vynikající dabing (skvělí Pyško a Soukup), který i díky necenzurovaným výrazům značnou měrou dopomohl ke skvělým gagům a hláškám. No a Eva Herzigová?! No ty vole..... to byla lastonka =D. 90% ()

Mol

Jestli se jde zamilovat do nějakýho filmu, tak tohle je fakt moje láska. Viděl jsem ho milionkrát a cpal jsem ho i přítelkyni, která u něj usnula. Film je hláškama nasypanej, jak šrot v korytě u prasat a duo Depardieu a Clavier má takový kouzlo, že to nemá ani Saxána pod sukní. Rychlej střih všem těm gegům dodává na síle a některý scénky jsou na umření. Frantíci komedie uměj. ()

PORTER44

Docela skvělá a zábavná podívaná.Ch.Clavier ukázal výborný herecký a komický výkon,dvojrole mu skvěle seděla,samozřejmě G.Depardie ho dobře doplnil.Byla to sice komedie ale nechyběli ani dobré akční scény.Od chvíle co se objevily ve filmu dvojníci v podobě duchů to začalo být víc zábavnější a vtipnější,některé scény a hlášky super. ()

• Film sa svojím rozpočtom 16,2 milióna eur stal vo svojej dobe najdrahším filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)