Snowflake Mountain: Citlivky v divočině

Reality-TV
USA, 2022, 31–46 min

Scénografia:

Erik Rehl

Jsou to úplně beznadějné případy, nebo spíš potřebují tvrdou ruku? Reality show, ve které musí rozmazlení mladí lidi obstát v přírodě bez pomoci starostlivých rodičů. (Netflix)

M.i.k.e

reality show, která by se rád strefovala do přecitlivělých a rozmazlených fracků (snowflakes), ale sama je jedna velká snowflake. Místo toho aby se divák bavil tím jak tahle zlatá mládež "trpí" někde v divočině, je nucen sledovat jak dva bývalí vojáci vyvezli bandu ne moc sympatických individuí na místo, kam by si z fleku většina z nás jela odpočinout na dovolenou a aby je to jó změnilo, tak jim za "přežití" dají 50 tisíc dolarů. Jasně , v jednu chvíli se na ně vedoucí strašně moc nehněvají a nějaké peníze jim z výhry seberou, ale - spoiler - pak jim je zase vrátí za to, že vylezou do kopce. Ono je to celé vlastně ekvivalentem Too Hot to Handle jen s tím rozdílem, že tady se nechtějí všichni neustále navzájem oslouložit, nechodí se tu v plavkách a too hot to handle si nehraje na drsnou zálesáckou školu...20% ()

Kubasino

Trochu nuda. Pro diváky z VB a US je to asi odvaz. U nás je však dost lidí, co v přírodě nějaký čas trávili. Tím pádem to "kruté zacházení" se spratky byla pro našince docela pohodka. Vrhnul bych je jen se spacákem pod širák a starejte se. Ok, ukažme těm lemplům a netáhlům, jak si poradit. Ale zbytek ať si ošéfují sami. Jenže tvůrcům bylo samozřejmě jasné, že by jim tam do večera vydržela s bídou půlka a druhá by to zabalil dřív, než by jim někdo řekl, že se hraje o prachy. ()

RigorMortis

Začiatok vyzeral relatívne sľubne. Partičku nesympatických rozmaznaných parchantov, z ktorých minimálne tretina by potrebovala tvrdú odtučňovaciu kúru vyženú do divočiny, aby dospeli. Taký Survivor pre mileniálov / Gen Z. Akonáhle im však sľúbili pár desiatok tisíc dolárov za zvládnutie celého pobytu, celá vec pre mňa klesla na úroveň (pod)priemeru.  Odvtedy už bolo vidieť, ako kvalita pomaly a postupne klesá. Stiahnete a vykostíte srnca? OK, dáme vám na pomoc expertku na prežitie a antropologičku v jednej osobe. Posrali ste si to v skupine a musíte za trest do provizórneho tábora do divočiny? OK, dáme vám nielen spomínanú expertku, ale aj pohodlný karavan, kam sa môžete uchýliť, keby na vás bola jedna noc pod prístreškom priveľa a srdcervúce videá, v ktorých vám rodičia hovoria, aby ste dospeli. Odchod ľudského papillona na začiatku súťaže a afektovaného černocha s nalakovanými nechtíkmi v priebehu? Žiaden problém, v polovici súťaže pridáme do skupiny rozmaznanú Frančesku, ktorá sa bojí zlomiť si nechtík a ostatní osvietení členovia skupiny sa bavia na jej reakciách. V jeden moment síce osadenstvu strhli kvôli ich lenivosti slušnú časť z výhry; vrátili im to ale po tom, čo vyliezli na horu (v skutočnosti kopček, oproti ktorému bol Lomničák takmer štyrikrát vyšší). Bolo ale fajn vidieť postupnú zmenu skupiny v priebehu súťaže a dokrútky. ()

Arkagas1989

Bože tohle byla stupidita prvního stupně a totální výplach mozku. Ale ano, dokoukala jsem to. Zlatá mládež (22-27 myslím), která si neumí namazat ani chleba, neumí umýt nádobí a spoléhá ve všem na rodiče byla vyvezena do "divočiny", rozuměj na místo, kde je základní tábor, teče tam voda, mají suché wc a ten výhled! Většina z nás by tam jela na dovolenou okamžitě, ale my nejsme snowflakes. První díly byly fajn - vyhození kufrů do povětří, nafasování pohorek a zděšení nad tím, že nejedou na párty do luxusní vily mě i bavilo. Některé díly pak byly slabší, některé silnější. Největší trest v životě mělo být spaní pod širákem u jezera - come on, prosím odvezte mě tam taky, klidně na měsíc a ani za to nechci žádný peníze!  Posun v uvažování lidí byl vidět a ono těžko soudit z našeho pohledu, protože Amerika je fakt úplně jiná mentalita.  Takže jako výplach mozku k žehlení a vaření do pozadí. Jako celovečerák rozhodně ne.  Moje hodnocení: 2/10 ()

rikitiki

Jde o tak zjevně naaranžovanou show, že se snad za ten podvůdek ani nikdo nemůže zlobit. Pobavila jsem se při sledování, jak obtížné je pro někoho spát v luxusním stanu, skoro s veškerým konfortem (no dobře, vodu měli prý jen studenou) a plnit někdy legrační, jindy ale i náročné úkoly – šplhání na strom, byť s několikerým jištěním, byla makačka. A do toho se řeší, jestli si nezničím manikůru, jestli si vezmu paruku a jedna z dívčin nevyšla ze stanu bez nalepených řas. Tahle reality show je dělaná proto, aby se diváci v pohodlí domova mohli vysmívat opečovávaným lemrám, které teď musí zabrat. Ale i přes kamuflovanost „soutěže“ mi vlastně přišla zábavná i vtipná. Líbilo se mi, jak se postupně odhalovaly charaktery, které nebyly špatné, až na jednu výjimku, a že tahle městská ohrábla spolupracovala a pomáhala si. SHNUTO: Kterak dospět v muže/ženy v divočině, kde na tebe dává pozor celý tým specialistů. ()