Reklama

Reklama

Láska & gelato

  • USA Love & Gelato
Trailer

Obsahy(1)

Lina chce před nástupem na vysokou splnit poslední přání svojí matky, a tak odletí na léto do Říma, kde ji čeká romantika, dobrodružství – a fantastická zmrzlina. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (11)

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Překvapivě příjemná romantická komedie. Když se objevil ten italskej píčus, tak mě to trošku vyděsilo, ale nakonec to vzalo dobrej směr. Překvapila mě ta holka, to je taková romantická klasika, ale točí se kolem překrásného italského prostředí s lokálním nádechem, že mě to s ní bavilo sledovat až do konce. Vysloveně milý film. ()

BOURQUE 

všetky recenzie užívateľa

Jednoduchá letná romanťárna, umiestnená do Ríma, vyšperkované dobre vybranými jedlami / pečivami, ktorá v polovici sa vydá trochu iným smerom. (A to je dobré.) Mladá herečka Susanna Skaggs je krásna a vystupuje prirodzene. P.S.: Dovolil by som si malú poznámku, fakt len na okraj. Pre Susannu viac sluší dlhé vlasy („plus okuliare“), ako tie kratšie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Anet21 

všetky recenzie užívateľa

⚪,,Si jiná, a tak nejak měníš i mně."⚪A jéje, to jsem se bála... Alebo ako relatívne neškodnú romantickú knihu pre mladých dospelých Netflix zadaptoval (nutno dodať, že z knihy čerpá scenár minimálne a iba v kľúčových bodoch) do ešte horšej treťotriednej schematickej hlúposti pre Tiktok generáciu (čomu svedčí aj výber pesničiek.)⚪Scenáristi neboli schopní ponechať ani základný chronotyp - Florenciu - namiesto toho dej zasadili do Ríma (prečo nie je jasné), všetci mladí ľudia vo filme vyzerajú ako 30-ročné modelky a manekýni, šedej myške stačí, aby si obliekla šaty a dala dole okuliare a to je celý jej ,,makeover," slabo načrtnutý milostný trojuholník sa rozuzlí ešte slabšou pointou výberu ,,toho správneho muža," keďže hrdinka si v priebehu filmu nevytvorí hlboký citový vzťah ani s jedným chlapcom a už vôbec ,,nenájde samú seba," tak, ako sa to aspoň snažila prezentovať kniha, pretože hrdinka sama nemá charakter a je iba hláškujúcou pseudonešikovnou postavou, ktorej osud sám všetko prinesie na tanier.⚪Úplne premárnená príležitosť je potom v scenáristickom rozhodnutí nakrútiť film týmto spôsobom, keďže by sa podľa knihy vyslovene ponúkalo spracovanie s dvomi dejovými linkami, zo súčasnosti a z minulosti (hrdinkinej matky). Tieto typy filmov sú jednak v poslednej dobe veľmi populárne a jednak by možno retrospektívna linka dokázala priniesť divákovi aspoň nejaké emócie.⚪Takto je z filmu vlastne len veľmi slabá a ťažkopádna Netflix záležitosť na úrovni filmov ako Tall Girl (dokonca rovnaká černošská herečka vo vedľajšej úlohe, no stále rovnako otravná a prehrávajúca) či The Kissing Booth. Plus len v kamere a v genius loci.⚪ ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Susanna Skaggs má pohľad Daenerys, zvyškom ale dračej kráľovnej už nekonkuruje ani zďaleka. Netflixovská romantická komédia, kde dôvod k zasmiatiu nenájdete a romantika to je taká až presladená, z čoho vás ale prebudí slovo orgazmus, ktoré sa musí dnes už nadužíva v romanťárnach, ako by neexistovali krajšie slovíčka. Inak pár bez chémie a hlavná hrdinka otravná. ()

Reklama

Reklama