Reklama

Reklama

Láska & gelato

  • USA Love & Gelato
Trailer

Obsahy(1)

Lina chce před nástupem na vysokou splnit poslední přání svojí matky, a tak odletí na léto do Říma, kde ji čeká romantika, dobrodružství – a fantastická zmrzlina. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (24)

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Typická romantická dramédia o sebapoznávaní a k tomu prislúchajúcich dilemách, ktoré sa postupne v živote Liny objavujú. Tým najlepším z celého filmu sú samozrejme úžasné kulisy z mesta miest Ríma + malá ochutnávka Florencie. Ale úprimne, ten dejový rámec, ktorému dominuje dilematická Lina, to ma bohužiaľ vôbec nenadchlo a miestami mi išla svojou nerozhodnosťou fakt na nervy. Ale celkovo, takmer všetky postavy boli také ... nesympatické a zahladené viacmenej do seba (samozrejme, na čele s narcisom Alessandrom). Škoda toho, lebo tieto kulisy sa dali využiť aj na niečo hodnotnejšie. Nuž, ale Rím bol skutočne krásny! Btw. To pistáciové gelato by som si veru dal. ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Susanna Skaggs má pohľad Daenerys, zvyškom ale dračej kráľovnej už nekonkuruje ani zďaleka. Netflixovská romantická komédia, kde dôvod k zasmiatiu nenájdete a romantika to je taká až presladená, z čoho vás ale prebudí slovo orgazmus, ktoré sa musí dnes už nadužíva v romanťárnach, ako by neexistovali krajšie slovíčka. Inak pár bez chémie a hlavná hrdinka otravná. ()

Reklama

Anet21 

všetky recenzie užívateľa

⚪,,Si jiná, a tak nejak měníš i mně."⚪A jéje, to jsem se bála... Alebo ako relatívne neškodnú romantickú knihu pre mladých dospelých Netflix zadaptoval (nutno dodať, že z knihy čerpá scenár minimálne a iba v kľúčových bodoch) do ešte horšej treťotriednej schematickej hlúposti pre Tiktok generáciu (čomu svedčí aj výber pesničiek.)⚪Scenáristi neboli schopní ponechať ani základný chronotyp - Florenciu - namiesto toho dej zasadili do Ríma (prečo nie je jasné), všetci mladí ľudia vo filme vyzerajú ako 30-ročné modelky a manekýni, šedej myške stačí, aby si obliekla šaty a dala dole okuliare a to je celý jej ,,makeover," slabo načrtnutý milostný trojuholník sa rozuzlí ešte slabšou pointou výberu ,,toho správneho muža," keďže hrdinka si v priebehu filmu nevytvorí hlboký citový vzťah ani s jedným chlapcom a už vôbec ,,nenájde samú seba," tak, ako sa to aspoň snažila prezentovať kniha, pretože hrdinka sama nemá charakter a je iba hláškujúcou pseudonešikovnou postavou, ktorej osud sám všetko prinesie na tanier.⚪Úplne premárnená príležitosť je potom v scenáristickom rozhodnutí nakrútiť film týmto spôsobom, keďže by sa podľa knihy vyslovene ponúkalo spracovanie s dvomi dejovými linkami, zo súčasnosti a z minulosti (hrdinkinej matky). Tieto typy filmov sú jednak v poslednej dobe veľmi populárne a jednak by možno retrospektívna linka dokázala priniesť divákovi aspoň nejaké emócie.⚪Takto je z filmu vlastne len veľmi slabá a ťažkopádna Netflix záležitosť na úrovni filmov ako Tall Girl (dokonca rovnaká černošská herečka vo vedľajšej úlohe, no stále rovnako otravná a prehrávajúca) či The Kissing Booth. Plus len v kamere a v genius loci.⚪ ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Překvapivě příjemná romantická komedie. Když se objevil ten italskej píčus, tak mě to trošku vyděsilo, ale nakonec to vzalo dobrej směr. Překvapila mě ta holka, to je taková romantická klasika, ale točí se kolem překrásného italského prostředí s lokálním nádechem, že mě to s ní bavilo sledovat až do konce. Vysloveně milý film. ()

jasanka odpad!

všetky recenzie užívateľa

Neverila bych, ze zrovna tomuto filmu dam takoveto hodnoceni. Nedokoukano, to se opravu nedalo. Myslela jsem, ze si tvurci delaji srandu, a pul filmu mi trvalo, nez jsem pochopila, ze ne. Vsechno spatne - herecke vykony, obsazeni, hudba, zabery, atd. Hercum jsem neverila ani nos mezi ocima. Knihu jsem pred nekolika lety cetla, tu muzu doporucit. ()

Galéria (25)

Reklama

Reklama