Detektiv Mitch Preston (Robert DeNiro) slouží v losangeleském policejním sboru a nepřeje si nic jiného, než aby svoji práci dělal jak nejlépe umí. Policista Trey Sellars (Eddie Murphy) je jeho naprostým opakem. Raději než strážcem zákona by byl televizní hvězdou. Osud je však spojí během jediného okamžiku nepovedené akce, kdy se Trey připlete Mitchovi do cesty při zatýkání drogového bosse. Všechno Mitchovo úsilí tak přijde vniveč a gauner prchne. Na místě je však také televizní štáb producentky Chase Renziové (Rene Russo), která hodlá na honu za prchajícím zločincem postavit největší reality show všech dob. Od této chvíle bude Mitch ve dne v noci sledován televizní kamerou. A jako by jeho utrpení nebylo málo, dostane za parťáka právě Treye. To co vypukne, není nic jiného než čistý Showtime... (oficiálny text distribútora)

luxus1

Viděl jsem už dávno v TV a nějak mi to uvízlo v hlavě takže sem to skoukl znovu a neskutečně jsem se nasmál. Ta kombinace Murphy + DeNiro mi celkem sedla ale něco to postrádalo))) ()

tomkat

No vida, on umí mít Holywood i smysl pro humor? Dva protichůdné herecké styly, oba pasující (o tom to vlastně celé je, tak jako děj příběhu); nadhled, a k tomu osvěžení v podobě kritiky jednoho filmového žánru, i mainstreamové filmařiny jako takové - do které to ale přitom celé spadá! Výborně, i "tuctový film" může být zážitek. ()

BH7

Fajnová oddechovka. Krásně postavená na dvou protikladech - Eddie x Robert, jejichž rozličnost mě ve filmu rozhodně nenudila. Líbil se mi i děj a celková koncepce. ()

Rathe

Průměrná americká komedie. Pár hvězd do obsazení ale nezajistí, že udělají velký převrat s hloupoučkým scénářem. Rozhodně mu ale pomohli k lepšímu výsledku. Natáčení filmu během akce je zajímavé. Ale příběh záporáka tam naprosto zaostává a v celém filmu je tak 5 min. Eddie Murphy je samozřejmě skvělý vtipálek. To vím, i když tady z něho dělají hlupáka. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Říkám ti předem, že si nenechám dělat na hlavu vod nějakýho zfetovanýho hollywoodskýho kokota!" Podle mě dost kvalitní komedie, o dvou policajtech, kteří natáčí reality show z jejich každodenní rutiny. Robert De Niro jako drsný detektiv, kterého doplňuje ukecaný Eddie Murphy. Jde o ideální spotřební komedii, která v divákovi dlouho nezůstane, ale na níž se jistě (pokud jde o jeho typ humoru) rád podívá vždy, když na ni omylem narazí v televizi. - 70%. ()

mistr97

Showtime je vcelku slušná oddechová akční komedie. Zázraky od ní čekat nelze, ale její sledování mě vždy bavilo. Děj i charaktery postav jsou jednoduché, nic zvláštního autoři nevymýšleli, ale proč taky, když tohle osvědčené schéma docela dobře funguje. Co se týká humoru, což je u takového filmu hlavní měřítko, tak ten se mi zamlouval. Přestože se hodně čerpá z rozdílných charakterů hlavních postav, až to viditelně působí nuceně, scény podle mě nepostrádají jistou lehkost a jiskru. 65 % ()