Projekt Lazarus je fascinující britský sci-fi thriller, který nabízí zajímavý pohled na koncept cestování časem. Sleduje příběh George, který se jednoho dne probudí a zjistí, že znovu prožívá den před několika měsíci. Všechny jeho milníky byly zrušeny, včetně jeho manželství a úspěchů v práci. Ale nejhorší je, že se zdá, že je jediný, kdo si toho všiml. Když potká Archieho, je rychle naverbován do projektu Lazarus, tajné organizace, která využila schopnost vrátit čas pokaždé, když světu hrozí zánik. Ve chvíli, kdy někoho z Georgeových blízkých zraní podivná nehoda, musí se rozhodnout, zda zůstane věrný Lazarovi, nebo se vydá na zběsilou cestu a vrátí čas, aby to napravil. (Canal+ Action)

RedEagleSK

Co vám budu povídat! Mít čudlík se kterým dokážu vrátit čas by se mi hodilo páč mým přízemním sexuálním návrhům které kolem sebe metám nepomáhají ani hodně vzletné fráze. Tož bych to u libovolné kundy díky čudlíku s vracením času skoušel do té doby než by se mi zedřel prst. No nic zase budu za nezdvořáka ale dle mého mínění současná moderní seriálová tvorba je již tak zcela v piči že když jsem zjistil že hlavná hrdina bude černoch tak mne tohle zjištění první krát v životě již ani nenasralo ale naopak potěšilo, páč v 99 procentech moderních seriálu je ústřední postavou pokaždé nějaká kunda. Také musím konstatovat že evropané prostě neumějí točit scifi seriály (tedy pokud nepočítám červeného trpaslíka), i když na tuhle kokotinu můžete také pohlížet jako na komedii a ničemu to neuškodí páč děj seriálu je osudový asi jako dopravní nehoda dvou hovnocuců. Ač rovněž chápu že z hovna bič neupleteš, a když upleteš, tak nezapráskáš, a když zapráskáš, tak jedině sebe. Inu člověk by tak nějak čekal že podobná organizace co umí ovládat čas bude sídlit v nějaké super tajné silně střežené podzemní vojenské základně a hovno, Lazarusové sídlí uprostřed města v obyčejné zchátralé budově s kancelářema a ochrankou čítající asi 5 lidí. Namísto elitního komanda nabušených vojáků se zde nacházi partička naprosto obyčejných nerdů a ajťáků z nichž většina rozumově kolísá někde mezi troglodytem a planktonem a kterým šéfuje (jak jinak) stará bába. Ono celkově si všímám že být starou bábou je v dnešní době co se týče filmového a seriálového průmyslu stejné terno jako bylo v 80-tych letech v Hollywoodu být dvoumetrovým kulturistem. Přisámbúh v každém moderním seriálu vede každou komunitu společnost cokoliv pokaždé stará bába. Normálně přemýšlím že půjdu v Praze na Opletalově ulici do Tesca a tamní bábě Eržice co na hajzlech vybírá vstupné a vypadá jak naprcaná žraločice poradím ať si pošle životopis s přiloženou fotkou do libovolné filmové kastingové agentury a jsem si jist že do týdne ji uvidím v televizi v latexovém oblečku se dvěma kulomety v rukou. No a co se týče manipulace s časem ani po několika epizodách stále nevím jak to vlastně funguje zda v lazarusu má stará bába nějakej čudlík kterej zmáčkne, nebo zda zakroutí svejma bradavkama nevím jak to funguje, protože tvůrci seriálu nestáli o to ukázat nám takovou nepodstatnou drobnost... Ale ono je to asi jedno páč serial se po první epizodě zvrhne na romanci o tom jak se náš roztomilý hlavní hrdina kterej je blbej jak osel jen dvakrát tak škaredej, snaží zachránit svou vohrndíru, a celkově jejich africko/židovské (ne)manželství ho zajímá mnohem více než nějaké zachranování světa. Ale co tady pičuju sledování seriálů je u mne jako sex s prostitutkou -čekal jsem málo a dostal jsem ještě míň. To ve mně opakovaně evokuje podezření že ten čurák kterým jsem byl při narození obdarován je mi k hovnu jak židovi laciné bydlení v pásmu Gazy. ()

ER

Pilot vypadal tak dobře, story o projektu Lazarus, kdy skupina lidí ovládá vesmírnou singularitu a dokáže vrátit čas do minulosti v rámci flashpointů, se tvářilo velmi nadějně. Třetí epizodou se ale začne více řešit romantická linka "mutanta", člověka, který návrat do minulosti dokáže poznat (takových je pár) a děj rozbředne. Jako když jste rozjetí na kole a spadne vám řetěz, nebo dojde baterka.  Kdyby to ponechali v módu o záchraně světa (s těmi návraty do minulosti to není až tak jednoduché), asi by tvůrci udělali lépe. ()

Hexx

Ále proč ne! Dost slušný námět, velmi solidní dějové linie. Po pilotu jsem čekal, že se do toho "zamotám" a rozjede se chaotické poskakování časem sem a tam, ale nic takového se naštěstí neděje. Máme tu jasnou přímku, která si naštěstí nedovolí udělat zakletý kruh nebo omezit se na  omšelé časové klišé. Seriál je plný zvratů a divák vlastně úplně tak docela neví, komu fandit, i když v hloubi srdce stojí při PÁÁPOVI Jiřímu, nejčerstvějšímu přírůstku, přibraného do skupiny o záchranu světa, i když přesněji řečeno, o spousty záchranů světa. Opakující se porodní tendence fascinovaly. Seriál upoutal zdatně, těším se na druhou sérii. Téměř čtyři hvězdy.  UPDATE po 2. sérii.  Bál jsem se bál se, a obavy se potvrdily. To, co v první sérii dokázali tvůrci eliminovat a předložit tak solidní time traveling, aniž bychom mohli přehřívat mozkové závity na level "roztavení", v druhé sérii se bohužel už tak nezadařilo. Resp.  první díly OK, cca od pátého dílu přichází chaos, zmatek, tápání. I kdybych to sledoval podruhé, obávám se, že bych to nepobral. A teď malé přiznání, které musím učinit: Totiž... ještě mi zbývají dva díly, ale měl jsem prostě nutkání po 6. díle okomentovat, čiliže mě ještě čeká jeden update po závěrečných dvou dílech. ()

punk_zero

Zaujímavý akčný seriál o ľuďoch, ktorí majú dar vracať sa v slučkách do minulosti. Výbuch atómovej bomby, smrteľnú epidémiu a iné nepríjemnosti vedia prežiť aj nekonečno veľa krát, až dokiaľ tej katastrofe nezabránia. Táto skupina ľudí pracuje v projekte Lazarus. Je to tím agentov, ktorí rozhodujú o vrátení času. Avšak novému regrútovi, Georgeovi, zomrie manželka a kolegovia odmietnu vrátiť čas späť. George sa ,,zblázni'' a uvedie do pohybu plán, ktorý môže zničiť celú planétu. ()

hwnd

Původně docela solidní příběh o maníkovi, co odpálí atomovku, aby si vynutil reset času. Možná jsem poslední díly už nekoukal tak pozorně, ale přišlo mi, že to ve finále docela zmatlali černejma dírama, číňanama a nevím čím vším. Jestli tohle dostane druhou sérii, no to jsem teda zvědavej. Jestli ne, tak ten otevřený konec asi v hodně velkém klidu oželím. ()

• 1. série se mj. natáčela v českém městě Most. (Ales.Blaha)
  • V epizodě čeká George (Paapa Essiedu) na vlak v rumunském městě, ale hlášení na nádraží je v češtině. (Giovanni)
  • V epizodě si můžeme všimnout Masarykova nádraží v Praze či Holešovické tržnice. (maxnot)

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+