Gary Ridgway - Vrah od Green River

• USA Sins of the Father: The Green River Killer
USA, 2022, 84 min

Réžia:

Victoria Duley

Tento dokument nám ukazuje, jaké to je vyrůstat jako dítě jednoho z největších sériových vrahů v americké historii, Garyho Ridgwaye, známého zabijáka od Green River. Toho Garyho Ridgwaye, který ve státě Washington zavraždil více jak 49 žen. Dokument poukazuje na jeho dvojí život, na policejní pátrání a na následky jeho hříchů, které velice tvrdě zasáhli i jeho nejbližší. (CS Mystery)

vinducha

Tak zajímavé na tomhle dokumentu je asi jen to , že člověk vidí ten ksicht, který sprovodil ze světa cca 48 , ale možná i 75 žen a dívek během 20 roků v 70. a 80. letech . Takže to má výpovědní dokumentaristickou hodnotu , ale 2x to vidět asi nebude potřeba. Není to natočeno nějak extra poutavým způsobem. ()

*CARNIFEX*

Nie je to zlý dokument, no až na jednu informáciu, ktorá sa týka jeho syna a jednu, ktorá sa týkala jeho manželky, sa divák nič nové nedozvie. Úvod patrí spovedaniu najbližších, aký Gary bol manžel či otec. Následne sa dokument vracia k určitým vraždám a ich vyšetrovaniu, aby posledná kapitola ponúkla to, čo takmer všetky dokumenty o Ridgway-ovi, a teda jeho výpovede na kameru či súdny proces. Nebolo to zlé, no už 100 krát videné. ()

• Kapela Macabre Garymu věnovala jednu píseň ze svého LP „Gloom“. (vinducha)