Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

MatyRock

Atmosférické hororové dílko. Špičková kamera, herci i režijní práce se strukturou příběhu a očekáváním. Škoda slabšího rozuzlení a nevyužití potenciálu. 7/10 ()

MrMartinTm

Upřímně, úplně nerozumím tomu hypu, co Barbarian měl po jeho vydání. Takhle, určitě to není špatný film, ani špatný horror, bohužel jsou ale všechny jeho zajímavé části naprosto přebité tou horší stránkou. Ale hezky od začátku. Tak zaprvé, postavy. Ty jsou poměrně sympatické a na horror mají i celkem velkou historii a je jim věnováno dost prostoru. Ocenit se musí i audiovizuál, film je hrozně pěkně natočen a práce se zvukem a hudbou je taky velmi dobrá. Některé scény jsou opravdu děsivé, mluvím hlavně o prozkoumávačkách tunelu, které jsou pěkně napínavé a krásně budují atmosféru. Bohužel, v čem film naprosto selhává, tak je hlavní monstrum, které je spíš podivné a nezajímavé, než děsivé. Navíc, snímek mu chce za každou cenu dopřát backstory a vysvětlení jeho vzniku i přes to, že to vlastně vůbec není potřeba a dostáváme díky tomu spoustu podivných momentů, včetně naprosto random postavy bezdomovce. Paradoxem důstává, že samotné monstrum a jeho scény jsou to nejhorší na tomto filmu. A je to škoda, všechno ostatní je totiž velmi dobré. 6/10 ()

PORTER44

Do té doby než objevili sklep se nic nedělo a když šla černoška do sklepa a začala ječet Keith byla zralá na ránu,pak se objevila jaká si obludná ženština a začalo to být jako horor,dokonce se našla i vtipnější scéna.Jen se film měl jmenovat spíš Barbarka než Barbar ten chlápek o kterém to bylo se tam objevil jen na pár minut. ()

Thane

Fakt super vec. Atmosfericky pekne to postupne nabiha zajimave to prostrihuje a dokaze z niceho nic zmenit smer vypraveni. Vlastne i docela pekne graduje. Ma to jen dve male drobne vady. Uplne prestrelenej zaver a zaver kterej je uplne prestrelej. Teoreticky jde o jednu vadu ale povazoval jsem ji za natolik vyznamnou ze jsem ji uvedl hned dvakrat. Ne ze bych potreboval aby zavery a vysvetleni v hororech byly vrcholem logiky ale dost mi to dokaze zkazit zazitek. Nebyt tech dvou veci je to v klidu za 5. Skoda. ()

batmancz

Originální, neokoukané, strašidelné. Velmi překvapilo. Nečtete si spoilery, nečtěte si o čem to je, zkrátka koukejte. Ano, otázky budete mít během filmu a samozřejmě i po filmu, ale to k tomu patří :) **** ()

drkaldj

Ta první část je docela děsivá, má skvělou atmosféru a slušné herce. Potom to začne občas  pokulhávat a střídají se lepší a průměrné sekvence. Mrzí mě, že jsem nedostal odpověď na některé otázky (to byla jeho dcera, cokoliv okolo ní? Nebo o něm? Bylo tam víc jeho dětí?), případně si některé věci trochu protiřečili (je řečeno že si tam ženský tahal, ale očividně je spíš unášel). Některé dějové linky jsou naprosto zbytečný (Tess volá její bývalý, řešení znásilnění v Hollywoodu), plus klasické trhliny (nikdo je nehledá? Jakto že bezdomovec ví tolik?). Přesto všechno jsem schopen opravdu ocenit hororovou stránku, která je skvělá, některé scény jsem sledoval s napětím. Příběh nemá tolik klasických klišé, i když se to tak ze začátku může zdát (až na jedno, nikdy nechoď sám a beze zbraně). Ve výsledku jsem dostal víc než jsem čekal a když se toto stane, je to jednoznačně pozitivní. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana