Moon Garden

Pětiletá dívka v kómatu se vydává do průmyslové říše divů, aby našla cestu zpět k vědomí. (JasonCZ)

Filmmaniak

Malá holčička je po úrazu hlavy v kómatu a její následný osud se metaforicky prolíná s jejím putováním skrze fantazijní svět, v němž opakovaně uniká před smrtí a potkává všelijaké další bytosti. Výsledkem je surrealistická variace na Alenku v říši divů, kterou natočil otec se svou pětiletou dcerou v hlavní roli jako svůj osobitý projekt. Šest let vznikající film je nutno ocenit za propracovanou výtvarnou stránku a realizaci loutkově animovaných sekvencí, protože ty musely dát hroznou práci. Dětská představitelka hlavní role je výborná. Stylem animace i temnou atmosférou Moon Garden připomíná snímek Šílený bůh (sice není tak krvavý a nechutný, ale dítěti bych ho taky nepustil, některé scény jsou opravdu dost děsivé a intenzivní). Sdílí s ním ale bohužel i to, že té nálože vizuálních nápadů se divák po čase snadno přejí, protože v jednoduchém ději se není moc o co opřít. V paměti tak snímek zůstane nejspíš pouze jako sympaticky bizarní pásmo psychedelických výjevů, prokládané vzpomínkami malé holčičky ležící v nemocnici na šťastné i trýznivé rodinné okamžiky. ()

EvilPhoEniX

Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Prezentovalo se to jako Steampunk, Stop Motion, surreální hororové Fantasy, což znělo atraktivně, ale výsledný produkt je nezajímavý až běda. Hlavně mi přišlo, že snad nejde ani o horor ( gore je tu leda v představách diváka) a celý film je dá se říci o mladé holce, která spadne ze schodů a my sledujeme, co se děje v její hlavě než příjde k vědomí. Koncept je fajn, některé vizuální nápady byly taky zajímavé, dokonce i ten záporák měl něco do sebe, ale nedokázalo si to udržet pozornost, navíc mi to trochu přišlo jak "horor" pro nejmenší. Své fanoušky si to však možná najde. 4/10. ()