Čarovná lienka a Čierny kocúr vo filme

• Česko Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (viac)

Nesmelé dievča Marinnette, ktoré práve začalo chodiť do novej školy, si vyberú sily dobra ako tú pravú osobu, ktorá sa má stať držiteľkou čarovného drahokamu. Ten dokáže premeniť obyčajné dievča na superhrdinskú Čarovnú Lienku. Na svojej prvej misii stretáva Marinnete v katedrále Notre-Dame druhého vyvoleného hrdinu – Čierneho Kocúra – a spoločne zneškodnia desivé oživené gotické sochy. Ani jeden z nich však netuší, že sú spolužiaci. Ich hlavnou úlohou bude postaviť sa do cesty mocnému zloduchovi Lišajovi. Každý sám je ako hrdina super, spoločne by však mohli byť nepremožiteľní. (Bontonfilm SK)

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! Pro mě byl tedy film zklamáním. Původně jsem čekala další celovečerák, který doplní a rozvede seriálové dějové linky. Po zhlédnutí traileru jsem pochopila, že ne. Netušila jsem ovšem, že půjde o "výcuc" ze seriálu, který v 105 minutové stopáži zabije všechno to, co máme v seriálu rádi, a ještě to zabalí do muzikálového hávu. (Písničky v českém překladu moc nevynikly a žádná mi nevryla do povědomí natolik, abych měla potřebu si ji broukat. Ostatně hudební motivy těžily z 90 % ze znělky seriálu, ale nebylo to prostě ono...) Pokud někdo seriál neviděl, tak ho film možná zaujme, zbaví ho ale do budoucna mnoha hezkých momentů, pokud se pak rozhodne seriál sledovat. Pominu-li, že předání mirákulí ve snímku proběhlo zcela jinak, že postavy měly trochu jiné obličeje, Marinette zde byla za mnohem nejistější postavu a Adrien nebyl za hlídanou celebritu, vedlejší postavy se ve filmu sice zjeví, ale de facto do děje vůbec nezasahují. Neprobíhalo nic z toho, co ukazuje seriál - že po použití moci mirákulí je třeba hostitele nakrmit a hrdinové se změní do své civilní podoby, že Beruška má štěstíčko a používá na konci "kouzelnou Berušku", kterou vše vrátí do původního stavu, nebo k čemu že vlastně slouží jojo ("Do polepšovny s tebou!") Vše klouže po povrchu a v rychlosti, hrdinové si nakonec odhalí své identity a co víc, odkope se i Lišaj, který je tu vlastně za tu kladnou postavu. Samotný závěr v tom kontextu působí jako pěst na oko a ani zlověstný tón při pohledu na Emily to nezachránil a neznalí budou tápat, proč je to vlastně tak zásadní. Moje dcera to pro tatínka doma shrnula naprosto perfektně, že hlavním hrdinou byl Lišaj. Celý film na mě působil dojmem jako knihy Červeného trpaslíka. Toho tvořili dva autoři, z nichž každý měl jinou představu o svých postavách. A tak pak jeden z nich napsal svoji verzi, v níž je Rimmer za šmejda a ubožáka, a druhý svoji, kde v sobě Arnold Jidáš přece jen najde hrdinství. Takže bych skoro řekla, že jeden z mnoha tvůrců seriálu se rozhodl zveřejnit svoji verzi příběhu. Ta se ale natolik liší od seriálu, že skalní fanoušci z ní budou mít přinejmenším rozpačité pocity. Pro mě bylo největším zážitkem z filmu to, že jsem se na pokladně kina setkala s dalšími fandy, kteří obdivovali moje mirákula a dávali jsme si tipy, kde sehnat cosplay :-). ()

Marius

US koprodukcia asi zariadila tie príšerné pesničky a ten kto ich prekladal do slovenčiny by si zaslúžil vykastrovať. Tieto dve skutočnosti zabíjajú potenciál, ktorý ten film mal. Seriál je asi lepší lebo je to jedna z mála západných vecí pre decká, ktorá nie je úplne hlúpučká a japonský príspevok tam jasne vidno; vo filme sa bšak tento element stráca na úkor vizuálu (ktorý je výborný) a sploštenia príbehu, a to napriek tomu, že motivacie postáv sú zachované. Za mňa sklamanie, ale prekvapivo menšie než som čakal. 7/10 ()

mnaucz

Film mě nezaujal. Myslím, že autoři scénáře si vzali původní scénář páté řady z roku 2015, mrskli ho do filmu a šlus. Zatímco seriál mě do jisté míry koncem zklamal svoji jednoduchostí a složitosti zároveň, mohl jsem na něm vypíchnouti to, že jsem to takhle nečekal a že ten konec se dal jiným směrem. Pravda je, že tento má v plánu pokračovati dále 6. sérii, ale to na věci nic nemění. Tenhle film končí strašně americky a tak, jak to asi všichni čekali a chtěli. Jsou tam prvky, které mi v seriálu chyběly, ale moc jich není. Navíc dáti tomuto filmu formu muzikálu byl fakt blbý nápad. Ty písně možná nebyli zase tak špatné, ale jejich absenci bych skutečně uvítal. Pokud máte rádi původní seriál, počítej s tím, že ten film si z něj bere jen námět. Dá se říci, že to je v podstatě demake toho seriálu. Mě ale moc neoslovil. Navíc grafika pro film je oproti seriálu strašně umělá a celý film mi vadila. ()

mavix

Úžasná animácia! Tento film by chcel fungovať ako samostatná jednotka, no podľa môjho názoru je to bez toho aby niekto poznal seriál take hŕ. Je to vlastne všetko čo sme mali doteraz po 5 sériu a ešte viac v 1 a pol hodine. Bez seriálu to bude aj ťažšie na pochopenie niektorých vecí. Preto dávam dole 1 hviezdu lebo to len ťažko môže fungovať samo aby si to zachovalo tú kvalitu čo si to zaslúži. Okrem toho som dostala presne to čo som čakala a keďže seriál poznám od A po Z niesom sklamaná. ()

Petra321

Páni... Trochu som sa bála, keďže ide viac-menej o to skrátenú verziu seriálu a ešte k tomu v podobe muzikálu, no nenudila som sa ani chvíľu. Začiatok bol naozaj veľmi podobný prvej časti Počiatku, no zvyšok sa uberal úplne iným smerom. Love square zostal zachovaný, čo bolo naozaj skvelé a jediným rozdielom bolo, že Mari zobrali jej najotravnejšiu vlastnosť. Všetko ostatné zostalo presne tak ako sme zvyknutí. Akcie bolo dostatok, možno ešte viac ako v seriály a bola omnoho dramatickejšia. Trochu pozmenená úvodná pieseň pobavila a všetky ostatné pesničky boli takisto krásne. Najlepší bol koniec, kde na nás čaká scéna, ktorú sme všetci očakávali od seriálu, ale nanešťastie nedostali. S P O I L E R > > > Veľké odhalenie a rozhovor syna s otcom, na ktorí sme sa tak netrpezlivo tešili. Mari a Adrien na plese a odhalenie identít bez fatálnych následkov v podobe konca sveta. < < < R E L I O P S Posledná scéna prezradila, že by sme sa mohli dočkať pokračovania, takže dúfam, že to nebude trvať celé roky, tak ako tento film. ()