Hrad Meta-llicany a Dark Schneider padli a Kall-Su s pomocí svého čaroděje dál terorizuje Střední Metallion. (Netflix)

Jeoffrey

Začátek byl docela fajn, vlastně víc jak polovina druhé série měla příjemný spád, měl jsem pocit, že se pořád něco děje, že se příběh opravdu někam posouvá. Sice to opět bylo všechno děsně přepálené, plné pitomých vtipů, ujetého fan servisu a přehrávaných emočních výlevů, ale i díky tomu všemu má pro mě seriál určitou jiskru a pořád mi to přijde prostě tak nějak zábavně blbé a sympaticky béčkové. Ani ta závěrečná velká bitva, rozložená na několik dílů, se tu tentokrát tak divně netáhla, jako během závěru první řady. Sice mě tu zase neskutečně štvali ty momenty, kdy se pár hlavních postav pere, zatímco hromada ostatních jim do toho prostě kecá, neustále komentuje dění, nebo vzdychá po hlavních hrdinech, a tak je nějaký plynulý zážitek z boje během chvilky nenávratně pryč, ale v těch opravdu důležitých a vypjatých okamžicích to pro mě i přesto jakž takž fungovalo. I když nějaké výraznější a intenzivnější napětí se ani tentokrát nekonalo, zaprvé proto, že do těch opravdu fajn scén pořád někdo kecal a zadruhé proto, že jsem si velmi rychle začal uvědomovat, že v tomhle seriálu vlastně nikdo neumírá. Pokud máte jako postava jméno a nejste třeba jen „sedlák A“, pak se prostě nějak v příběhu zase znovu objevíte i kdybyste vlastně přežili vlastní smrt a obecně tu postavy mají plot armor větší, než je celý pán zkázy Anthrasax. Takže samotné finále jsem si příliš neužíval, tu velkolepou bitvu se všemi rádoby velkými prohlášeními, twisty a činy mi to zabíjelo, protože jsem už neměl o nikoho strach. A i když samotný konec vypadá velkolepě, slibuje že vše bude ještě temnější a divočejší, tak si nějak nejsem jistý, jak moc jsem na další pokračování zvědavý, protože docela tuším, podle opakujících se znaků z obou sérií, jaké bude… Každopádně zpět k mému dojmu z druhé série, začátek byl fajn, během druhé půlky se mi to ale začalo pozvolna rozpadat z části ze stejných příčin jako u první řady a z části díky novým problémům, kterých jsem si začal všímat. Můj celkový dojem je tedy ve výsledku hodně podobný tomu z první řady a tedy i hodnocení bude nakonec asi stejné. 6/10 ()