Maneater

Partia kamarátov sa vyberie na dovolenku do oblasti, kde nedávno žralok usmrtil mladé dievča. Jedna obeť však tomuto monštru nestačí, takže sa mu budú čoskoro musieť postaviť aj títo výletníci. (Marceloo)

SOLOM.

Herecké obsazení nevypadalo úplně nejhůře (pár známějších tváří), no a dokonce jsem si všiml, že za tímto filmem nestojí ani Syfy ani Asylum, takže jsem tomu hodlal dát šanci, protože jsem měl po dlouhé době zase chuť, si pustit nějaký alespoň průměrný žraločí kousek. Bohužel jsem dostal jen další céčkovou škváru, kterých existuje již celá řada. Scénář samotný je jednou z největších slabin celého filmu. Nejen že nám nabídne celou řadu nereálných situací (na to už jsme u podobných braků ale zvyklí), ale po většinu času jsem se i dost nudil.    Jeho tvůrce Justin Lee se to divákům snažil vynahradit překrásnou lokací, kde se natáčelo a rovněž i celkem slušnou porcí obětí (dokonce se dočkáme i několika jakžtakž povedených gore scén), jenomže i zde si vzala logika dovolenou, opět tu máme žraloka, co útočí ve vodě po kolena, dost často mění svou velikost, většina postav se chová jako naprostí dementi a nějak zvlášť mi nezvedli náladu ani děvčata v bikinách. Musím ale uznat, že žralok měl asi „zvrácený smysl pro humor“ nebo si prostě jen rád „hrál“ se svými obětmi a některým dával hned několik šancí na únik (nebo je postupně roztrhal na cucky), jindy jim jen uhryzl nějakou tu končetinu a nechal je tak.    Celková atmosféra filmu byla taky dost chabá. Časy prvních Čelistí jsou už dávno pryč. Dnešní tvůrci se jen snaží přijít s co nejabsurdnější zápletkou nebo z tuctovou nudou, ve které vám nenabídnou nic navíc a vy jen znuděně pokukujete po časomíře. Úplný odpad to není, ale žádný žraločí zázrak taky ne. Podprůměrná záležitost, kterou nezachrání ani přítomnost Nicky Whelan a Branscombeho Richmonda . 20% ()

Marceloo

Partia kamarátov sa vyberie na dovolenku do oblasti, kde nedávno žralok usmrtil mladé dievča. Jedna obeť však tomuto monštru nestačí, takže sa mu budú čoskoro musieť postaviť aj títo výletníci. - Vďaka niekolkým zaujímavým hercom som čakal viac, než len digitálnu somarinu v štýle Syfy. Lokácie sú krásne a aj bodycount je celkom slušný, ale scenár je až príliš jednoduchý, takže tu takmer nič nefunguje. V týchto žraločích hororoch bez rozpočtu preferujem skôr prístup so skrytým nebezpečenstvom, ale tu je ten digi žralok v podstate stále. Nedávny The Reef: Stalked je oproti tomuto braku velkofilmom. ()

oveckaoa

Z těch žraločích hororů spíše průměrnější odpady si nechávám na horší počiny jako je například The Requin (2022) . 7 teenagerů jede na výlet někam na ostrov tam jich napadne žralok toho žraloka hledá chlápek co mu zabil dceru. Problém je v tom, že než k tomu dojde nic se neděje pak se to stane a naráz během ani ne 7 minut ze 7 žije jen 1 ženská u , které bylo jasné hned, že přežije (žraločí filmy jsou v tomhle hodně okaté). Pochválit se tak dá jen jedna slušná gore scéna a to, že to není tak přehnané jak filmy od Asylumu třeba. Jinak tohle jeprvní žraločí horor kde ho zabijou brokovnicí pokud se nepletu .  40 procent ()

Marze odpad!

Co je u tohoto subzanru hororu zraloci zabijaci nejhorsi je kdyz filmu chybi osobnost. Tato maso pojidajici nocni mura s turistickymi postavami  je vodni monotonnost. Zvlastni efekty jsou spatne. Film kraci az k okraji zabavy diky hlouposti "tak spatny, az je dobry", ale nikdy sem nedojde. Pres nekolik sokujicich zabiti pusobi digitalni zralok smesne. Ze jde o americky film poznate okamzite podle korektne pestreho obsazeni vsech ras a narodnosti. Nejvice prostoru dostava zrejme kvuli exportu do Evropy byvaly symbol Ameriky mlada blondynka, na kterou vsak dnes uz v USA na ulicich nenarazite. ()