Annie Porterová (Sandra Bullocková) sa spolu s priateľom, agentom Alexom Shawom (Jason Patric), vyberie na luxusnú plavbu po Karibiku. Ich radosť z nadchádzajúcich krásnych dní sa však rýchlo zmení na niečo celkom iné. Riadenia lode sa totiž ujal tvorca lodných počítačových systémov John Geiger (Willem Dafoe), ktorý dostal výpoveď pretože je chorý. Celú loď sa mu podarilo zamínovať a chce sa zmocniť obsahu lodného trezoru. Takmer všetkých pasažierov sa mu podarí dostať z paluby vďaka fiktívnemu požiaru, ale niekoľko ich, medzi nimi Alex a Annie, tam zostanú uväznení. Všímavý Alex tuší, že niečo nie je v poriadku a čoskoro stojí tvárou v tvár nebezpečnému šialencovi, ktorý namieril neovládateľnú loď priamo na tanker kotviaci v prístave... (TV JOJ)

Mark1983 odpad!

Vzpomínám si,že dvojka již na mně dojem neudělala. Zvládl jsem jí dokoukat až do konce,nýbrž jsem jí někdy jindy již vidět nemusel. ()

Nataniel73

Rozhodne sa jedná o slušné pokračovanie jednotky. Loď je pekná, film má atmosféru a Dafoe je skvelý v každej zápornej postave, ktorú si zahrá. Neviem ako ostatní, ale ja som vyložene slabé miesto na filme nenašiel. Možno okrem neustále sa mihajúcej kamery a miestami trápnej Sandry Bullock. Trochu nedotiahnutá sa mi vidí len prostredná časť filmu odohrávajúca sa na nočnej lodi. Úvod je pekný a romantický, záver je naopak poriadne napínavý a akčný. Všimol som si, že v momente ako sa loď vyhla tankeru plávala na šíre more a zrazu za pár okamihov mieri do prístavu plného ľudí. Ale väčšinu akčných sekvencií sa podarilo natočiť dobre a Jason Patrick v roli akčného gentlemana typu James Bond odviedol dobrú prácu. A na záver musím pochváliť neúnavného psíka, ktorí sa snažil odohnať prichádzajúcu loď. A tá hudba sa v oboch častiach veľmi podarila. Ja som spokojný. 80% ()

CheeseFigure

Najhoršia rola Sandry Bullock. V tak otravnej úlohe som ju snáď ešte nevidel. Čo sa týka hlavného hrdinu, celkom sympaťák, ale na Reevesa nemá. A naozaj tak obrovský tanker spôsobí tak malý výbuch? Ešte dobre, že do tohto filmu obsadili Dafoea, ten to tam ako tak zachraňoval. Ďalší z tých filmov, kedy sa jednotkou malo skončiť. ()

nikhaj odpad!

Na zaciatku a na konci s privlastkom nebezpecna rychlost. Inak to bola uplne nebezpečna blbost. Ani herci to nezachranili nastastie reeves isiel hrat turne s kapelou a odmietol takyto scenar :D ()

BONOBON odpad!

V prvním díle bylo sice tolik pitomostí, až to bylo k smíchu, ale stále to byla svižně natočená nadprůměrná akční podívaná, zatímco dvojka je výsměch žánru! Herecky ubohé (ano, i Willem Dafoe je k smíchu), režijně těžké béčko a scénáristicky.. no, nebudu sprostej.. ()

anjac

Filmová pohroma. Jakoby s Keanu Reevesem zmizelo veškeré kouzlo Nebezpečné rychlosti. Sladká Sandra Bullock, ohavný Willem Dafoe a přehrávaný Jason Patrick. Prostě trojka k pohledání. Více "nastavit" už to asi nešlo. Film plyne asi jako čas, kdy nemáte, kam vyplivnout "rozblemcanou" žvýkačku. Tomuto filmovému něštěstí korunují pitomé lodní scény, které potvrzují rčení: "Plná huba keců, ale skutek utek'." Tohle si "jednička" nezasloužila:-( ()

Rodriguez13

Film mě moc bavil, byla to akční jízda od začátku do konce, trikově taky super zvládnuté, takže u mě celých pět hvězdiček. Sandra perfektní, hudba taky. Prostě popcornový film, u kterého se vždycky doma odreaguji. Doufám, že se potvrdí zprávy o natáčení trojky spolu se Sandrou a zpátky s Keanem. ()

Elles

Moc dobrý snímek :-).Pravej akční film jak má vypadat.Na loď jak si razí cestu příštavem nezapomenutelný.I sem se při tom zasmál.(při vtipu jedné pání na nikotinovou náplast :D ) ()

sako44

Pokračování ve mně zachovalo takovou pachuť. Kdybych to měl vyjádřit, tak určitě v nejlepším se mám přestat. I když je natočen jen jeden velmi kvalitní snímek. Sandra Bullock to sama nedá. ()

cooler

Willem Dafoe je dobrý padouch a závěrečná demolice přístavu je parádní.Zbytek filmu nestojí za nic.Jan de Bont už je asi unavený a dokazují to i jeho další filmy.Škoda,moc dlouho mu to nevydrželo. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)