Bezos: Najbohatší muž

• Česko Životní příběh vládce Amazonu (viac)

Skutočný príbeh Jeffa Bezosa (Armando Gutierrez), skromného, ale úspešného manažéra z Wall Street, ktorý mal mimmoriadne ambiciózny nápad, ako zmeniť svet. Začínal vo svojej garáži, keď bol internet ešte mladý, povzbudzovala ho manželka a milujúci rodičia, ale získať potrebné finančné prostriedky a vyvinúť počítačový software boli na začiatku jeho cesty k vytvoreniu jednej z najuznávanejších obchodných značiek na svete naozaj tvrdým orieškom... Film nakrútený na motívy knihy "Zero to Hero" sa inšpiroval životným príbehom Jeffa Bezosa, jedného z najbohatších ľudí na svete. Spoznávame pracovné začiatky skromného a trochu plachého podnikateľa, ktorého životným cieľom bolo vytvoriť elektronický obchod. Bezos vytvoril Amazon, najväčšiu spoločnosť internetového obchodu na svete, a stal sa jedným z najmajetnejších ľudí na svete. Od roku 2017 do 28. augusta 2020 bol najbohatším mužom planéty s majetkom vo výške 200 miliárd dolárov. (TV JOJ)

tsatsiki

Když jsem viděl, že tento film jde na Joj Cinema tak jsem se těšil. Ale dostal jsem hodinu a půl nudy. Nejlepším na celém filmu byl Kevin Sorbo, kterému stačilo tu odříkat text, neměl tady moc co hrát. Celkově herecké výkony ok, ale celé to bylo napsané a natočené dost nudně,takže většinu času byly zavření v garáži a dumali. Což každého diváka, ale musí přestat bavit. Byly tam zajímavé momenty,  na tu dobu zajímavé nápady a bylo fajn vidět, že i přesto, že je všichni odrazovali, tak dokázali udělat jednu z nejvydělečnějších firem na světě.Ale celkově jak to bylo natočené bylo pro mě za 45% ()

Marze

Bezos si precte clanek o exponencialnim rustu internetu, jde zpatky do prace a dalsi den dokaze to same. Ve filmu neni nic zajimaveho,  je  bez zivota. Prectete si radsi Wikipedii, nebo se zeptejte nekoho proc je Bezos znamy, ze si moc neceni svych zamestnancu. ()

filipvrbik

Jako Jeff Bezos měl geniální nápad, a ne jeden, ale hned několik... Ale film nic moc, koukat se na to dá, ale opět narážíme na stejný problém - je to stejné jako spousta dalších životopisů o americkém snu, kdy kousek ze svého bohatství 200 000 000 000 dolarů věnoval na vznik filmu, mohly na něj chodit davy, a škoda...40% ()

Fakof

Bezos je film, ktorý človeka moc nezaujme. Ide o dosť suchý film, ktorý ťahajú dopredu ako tak fajn herecké výkony a túžba po doteraz nepoznanom „aspoň teda pre mňa“ príbehu o začiatkoch Jeffa Bezosa. Tvorcovia spracovali iba začiatky jeho podnikania a na záver nás informovali o tom, aký je Jeff bohatý, film by mal určite obsahovať aj to ako jeho impérium vyzerá dnes a tiež, čo všetko zlé i dobré Jeff spravil aby Amazon posunul tam kde je teraz. Oproti filmu o Stevovi Jobsovi alebo seriáli The Playlist o zakladateľovi Spotify je Bezos absolútny odpad, no každý kto má rád príbehy o úspešných ľuďoch by mal tento film určite vidieť, aj keď ide o dosť premárnený potenciál. ()

• Vo filme si sťahováka zahral Jorge Masvidal, bývalý bojovník a hviezda UFC. (Johnny.ARN)
  • Počítače Jeffa Bezose (Armando Gutierrez) jsou vybaveny portem FireWire 400, který byl standardizován v počítačích mimo společnost Apple v roce 1995. Děj se odehrává v roce 1994, před založením společnosti Amazon. (Johnny.ARN)