Jediný způsob, jak se poctivě dostat k penězům, našli bratři Newtonovi v poctivě provedených loupežích. A tak než řeknete nitroglycerin vykradou 80 přísně střežených bank od Texasu po Kanadu. Nyní se jejich pozornost soustředila na vlak převážející miliony dolarů ze státních rezerv. Smyčka se však utahuje. (oficiálny text distribútora)

magu

Dám tri hviezdy, ale veľmi presvedčivé to nebolo. Miestami trochu nesúrodé. Oveľa viac ma bavilo prečítať si o nich niečo na internete. ()

kubilov

Newton boys aka reální zločinci, kteří se snad jako první dožili vysokého věku. Čtyři Newtonovi bratři, neboli mozek - Matthew McConaughey, ústa - Ethan Hawke, svaly - Vincent d'Onofrio a Skeet Ulrich jako muž se vždy realistickým pohledem na věc, neboli spolu s pátým do party - machrem přes nitrák, dostatečně sehraný tým, na který v první polovině dvacátých let devatenáctého století dlouho sahala ruka zákona marně. Dojde i na čachry s ropou a zajímavou návštěvu korupcí prolezlého Chicaga. Nadprůměrná kriminálka říznutá gangsterkou v lákavém hávu 20. let, navíc se spolehlivými herci, přesně jak to mám rád. Úplně nechápu to podhodnocení. ()

Porculus

Rozhodne krásny film. Jeho dosť nízke hodnotenia sú pre mňa veľkým prekvapením. Zo začiatku sa mi film zdal byť priemernejší a bez nejakej veľkej výnimočnosti, ale nič mi na ňom vyslovene neprekážalo. Čím ďalej film plynul, tým som mal z neho krajší a krajší pocit a cítil som z neho viac a viac Linklaterovho rukopisu. Herci boli poväčšine veľmi dobrí a Matthew McConaughey a Ethan Hawke absolútni králi. Scenár, réžia aj celkový vizuál na výbornú. V Linklaterovom katalógu je to jednoznačne netradičný počin, okrem iného aj práve tým, že ide o tradičnejšiu filmárčinu a v každom prípade musím hneď po zhliadnutí konštatovať, že filmu absolútne nemám čo vytknúť a v ničom ma nesklamal. Do posledných scén som si myslel, že to bude za štyri hviezdičky, ale nakoniec nemôžem dať inak ako 5. Opäť génius Linklater. *9/10 ()

Perunwit

Pracovní den. Nachystané svačiny. Uvařená večeře. Venku padá bílé svinstvo. Co s načatým zbytkem podvečera? Pustíme bednu… Tak takhle jsem se ocitl před slušně obsazeným snímkem z období divoké ameriky, plné honiček, bankovních loupežích a chicagské mafie. Synek puboš opět nasulcovaný vedle mě a téměř dvě hodiny si lebedící při častém pohledu na balíčky dolarových bankovek. Na konci, poté, co nadšeně dokoukal i titulky, mi to došlo. Tohle nebyl mega opus, způsobující dvouhodinové zamyšlení i antickému filosofovi. Je to dobrodružný film pro snící kluky a pro ty si navyšte o hvězdu. ()