Hněv Boží

• Argentína La ira de Dios (viac)

Luciana má za to, že za tragickou smrt jejích nejbližších může slavný spisovatel, pro kterého pracovala. Se svým příběhem se proto obrátí na novináře. (Netflix)

*CARNIFEX*

Rozmýšľal som, aké slovo by tento snímok plnohodnotne vystihlo. Jedine čo ma napadlo, je absurdný. Lenže “Hnev Boží” mi vďaka akejsi podivnej atmosfére vôbec neprišiel takým prepadákom, ako sa to z “číslic” môže zdať. Tempo je pomalé, scenár svojský, záver pre niekoho nedostatočný. Ja osobne som čakal “nulový” výsledok, dostal som aspoň dačo, pričom mne sa nato skutočne nepozeralo až tak zle (asi som mal skromnú “chvíľku”). ()

MickeyStuma

Příběh o neobvyklé pomstě námětem zajímavý, leč vcelku ne zrovna divácky přitažlivě zpracovaný. Scénář zpracovaný dle knihy mající na svědomí literární autor Guillermo Martínez zabývající se v podstatě současným problémem mužského šovinismu a bujarých představ dívky coby oběti. Začne to obyčejným nechtěným polibkem staršího spisovatele dívce pracující u něj coby asistentka. Že prý vysílala jasné signály. No jasně. Skončí u něj a podá žalobu. Přece nebude jen tak někoho líbat bez dovolení. Avšak začnou se kolem ní dít věci. Umírají její nejbližší a její myšlenky jsou jasné jak letní sluníčko. Prsty v tom má ten spisovatel, který se tak mstí. Kdo by mohl pomoc? Kdepak policie. Obyčejný novinář. Problematika je na světě a my sledujeme souhrnný průběh všech následujících událostí. Po výpravné stránce dokonalost sama, ale i tak to stále nabývá dojmem ryze televizního filmu. Akce je celá etuda prosta, takže se v podstatě jedná jen o konverzační příběh. Tady ještě nic proti ničemu, kdyby však zoufale nechybělo napětí. Dramatizace, jinak skutečně zajímavého námětu, tak rapidně ztrácí na tom, co taková, svým způsobem, detektivní záhadologie má mít. Vývoj děje je stavěný na prolínání různých motivů, kdy pokaždé zůstává nejzásadnější otázka. Kdo že je ten padouch. Mnohé scény sice nabírají na intenzitě vybudovat tu správnou atmosféru, ale vždy to podivně ztrácí pevnou půdu pod nohama. Je to zkrátka celé vedeno v nenáročném hávu, což dává všanc beznadějné předvídavosti každičkého skutku. Snímek je druhým počinem zfilmované knihy Gullierma Martinéze režisérem Sebastiánem Schindelem. Tím prvním byl snímek ´Syn´ (2019) s tématem taktéž společensky zajímavém. ()

DonBraso

Zajímavé, leč takové nemastné neslané.Je to dosti pomalé, vraždy jsou jen do počtu a tak nějaká celá ta chemie je mezi spisovatelem a Lucianou,kde se ještě příběh různě prolíná v časových intervalech.Moc se zde věci neřeší, novinář příběhu hodí do vínku nějaký charakter a řád, ale ke konci už přijde jen pro mě překvapení, který nechá vyniknout menší úzdu fantazie.50% ()

Marze

Toto silne tema osobni spravedlnosti a pomsty #Metoo alias najdi si sve prase je vyzva. Zacinna to sexualnim obtezovanim a pokracuje podezreni z vrazdy. Postavy jsou zkoumany, jestli si za sve chyby mohou sami.Jsou ale povrchni. Atmosfera dusi svou vaznosti. Hnev bozi je sice dost chytry, aby brzo odhalil tajemstvi. Na konci ale odhaluje co jsme vedeli cely film a nema to nic spolecneho s Bohem nebo s okultismem. Je to jako mysteriozni horor zklamani. ()

ezop1012

Až po pozreli filmu som zistil, že to nebol španielsky, ale argentimsky film. Príbeh je veľmi zaujímavý a hodnotiť ho nízko je nepochopiť o čom to cele bolo. Spoiler: i, keď, úplne jasne to nebude ani v závere. V podstate ani nie je zaujímavé akým spôsobom sa stali tie udalosti, ani možný vrah, vrahovia, a to aj bolo povedané vo filme, ale skôr by som uvítal ak by film skončil v momente konca hlavnej protagonistky, lebo ten záver to už bolo klišé. ()