Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiálny text distribútora)

helloween93

Politický thriller, který sází hlavně na obsazení a především na výkon Pacina. Ten totiž v každém filmu strhává pozornost na sebe a City Hall není vyjímkou. btw, nad překladem českého distributora zůstává rozum stát. *** ()

tranquill

"Vy nejste politik, vy jste podržtaška!" Jasně, jde o politické drama/thriller, ale zajímavý příběh ta filosofická politika sráží. ()

ecis

Velmi priemerne a jedine co to zachranuje od upadnutia do zabudnutia je Al Pacino s Cucackom. Velmi nezazivnu zapletku, cele prostredie a atmosferu filmu zdviha herecky smrnc spomenutej dvojice. Kto ma rad, ale vysoku politiku a vsetko okolo toho, pride si na svoje. Skoda, ze pri sledovani filmu mi zneprijemnoval zazitok strasny slovensky dabing. ()

Petulka88

Celkem slušný thriller ze světa špinavé politiky s výborným hereckým obsazením. Bohužel má film příliš pomalý rozjezd, takže jsem se asi první půlhodinku docela nudil. A abych byl upřímný, ani samotný závěr není žádný zázrak. Je tu cítit snaha překvapit, žel zůstalo jen u ní. ()

donkocicak

Poměrně nudné. Al Pacino zde hraje "druhé housle", i když výborně. Ostatní herci jako např. Bridget Fonda jsou fajn, ale když se u filmu dívám na hodinky a moje pozornost je stále upoutávána jinam než na televizní obrazovku, nebude asi něco v pořádku... ()

Rimland

V zásadě průměrné, leč pěkně natočené politické drama, jehož rozuzlení odhadnete až nechutně brzy a které navíc na konci nepřinese nic převratného (je to spíš až překvapivě utlumené). Vyšší hodnocení proto dávám hlavně díky té devadesátkové "civilnosti", newyorské atmosféře, hereckému obsazení, pěkné kameře a k tomu zatraceně dobře sednoucímu a tradičně výbornému Goldsmithovi. Tak nějak jsem čekal, že i přes možné mínusy si to prostě užiju... A užil. ()

kubilov

Dva muži, kteří politicky řídí asi nejživější město světa. Charismatický a pragmatický starosta, kterého Al Pacino hraje s naprostým přehledem a se suverenitou a na druhé straně spíše v zákulisí se pohybující zástupce starosty v době, kdy byl ještě New York nebezpečným městem a John Cusack ještě hrál v dobrých filmech. Navíc sympaťák Martin Landau potěší snad vždy. ()

subic

Malý Al Pičíno jako starosta NY chce být ten spravedlivý a k tomu vyhrát i příští volby. Jenže ono se to celé tak trochu zamotá. Jeden z hrstky filmů, kde mi ani nevadil John Cusack. Tyhle filmy o politikaření mě moc neberou. 55% ()

gotham

Harold Becker měl obrovské štěstí v tom, že starostu New Yorku hrál vynikající Al Pacino. Bez Pacina by to byl nejspíš propadák, jelikož dějově ani vizuálně mě Vyšší zájem nenadchnul. Bylo zde až moc mrtvých pasáží, spousta keců, ale činy žádné. Ten film jde odnikud nikam, postavy vyjma starosty nedostanou pořádný prostor, je to takový film bez systému, jakoby Becker ani nevěděl, co točí, hlavně že točí. Vyšší zájem zachraňuje Al Pacino, který nezvedá film o jednu úroveň výše, ale minimálně o dvě. Hodně se mi líbil také Danny Aiello, zato Bridget Fonda a John Cusack byly takové nezajímavé, ploché postavy. Také vrchní mafián Zapatti mohl a měl dostat mnohem více prostoru, stejně tak detektiv Santos. Mohl to být vynikající film, kdyby byl natočen úplně jinak. 60% ()