Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (Cinemart SK)

Dejvecd

Nie, Elizabeth Banks skutočne nie je dobrá režisérka a je docela na čase, aby si to uvedomila a prestala nás trýzniť takýmito katastrofami, ktoré sa len ťažko dajú nazvať filmami. Od Cocaine Bear som veľa neočakával, ale nemyslel som si, že by sa film o vraždiacom medveďovi dal nejak extra pokaziť a preto som očakával aspoň nejakú tú hlúpu zábavu. Bohužiaľ opak je pravdou. Tento film je stelesnením otravnosti, ktorá sa snaží byť za každú cenu vtipná, avšak pri tom nie 90 ale rovno 100% všetkých vtipov je absolútna bolesť, nad ktorou sa fakt nikto nezasmeje. Dej je extrémne (EXTRÉMNE) chaotická stupídnosť, pri ktorej človek nevie či sleduje gangsterskú rádoby komédiu, slasher s vraždiacim medveďom, alebo dobrodružnú rozprávku od Disneyho. A nie, fakt sa tu nedarí tie žánre mixovať, takže z toho vzniká divný bordel, ktorého koniec je neskutočná hovadina (ako neviem, ale sledovať 60 min. medveďa zabíjať ľudí a potom z neho na konci spraviť dobráka a dať mu akúsi redemption arch mi fakt nepríde vpohode). Zároveň je film preplnený enormným množstvom nezaujímavých a nesympatických postáv, kedy každá musí dostať aspoň 3 min. backstory len na to aby bola vzápätí zavraždené bez akejkoľvek dávky emócií, alebo napätia (ktoré tu nie je absolútne vôbec). Medveď tiež nepôsobí nejak zaujímavo a ani nebudí strach/"autoritu" pretože sa väčšinu času jedná o veľmi lacno vyzerajúcu CGI postavičku, avšak celkové vraždenie bolo celkom fajn, hlavne teda v pasáži so sanitkou. Celkovo sa však jedná 90 min. nudu, ktorá nepobaví, nenadchne a väčšinu času si bude človek priať aby už skončila. 3/10 ()

Mamlas odpad!

Sem tam nějaký šprým s nakresleným medvědem, z 95% trapná a nedívatelná záležitost s hloupým scénářem a obsahem. (5%) ()

Rayen1

Mohla to bejt sranda plná gore humoru, ale byla to spíš ukecana nuda. Nejvíc jsem se bavil u scény se sanitakama a jejich uprkem, ale to bylo fakt málo. A přitom to byl tak supr námět... Fakt škoda. ()

Sasulka3

Za mě všechno strašné....Herci, efekty, natočení, zpracování. Hvězdičku dávám za to, že je ten příběh podle skutečné události. ()

Blenny

Trochu rozporuplná taškařice. Místama to zarazilo brutalitou, což na komedii překvapilo a ne vždycky to bylo ku prospěchu věci. Schazovalo to ale hlavně to, že většina fórů byla postavená na kadenci vulgarismů. Ne nejsem žádnej puritán, ale když je něčeho moc, tak už to přestává bejt vtipný. Pak jednu vhodně zvolenou "prdel", kdy se člověk zasměje, utluče dalších pět "zmrdů" kdy se sranda vytratí. A teda ne jenom medvěd byl na koksu, chovala se tam tak většina ansáblu. Celkem jsem se na to těšil, že tu bude nenáročná sranda. Škoda. Kdyby těch hoven, prdelí, užranejch rukou a nohou a pošahaně se chovajících figurek bylo o kousíček míň, tak by to tomu jenom prospělo a bylo by to za tři. ()

wowylgu313

Ray Liotta než odešel do nebes byl součástí tohoto díla a zřejmě dle posledního řádku před titulky to bylo i na jeho počest. Nejsem si jistý jestli tohle bylo to správné rozloučení. No nic, za další hláška hned ze startu: podle skutečné události. Dal jsem si tu práci a musel jsem najít jak opravdu bylo a 98% z toho se vůbec nestalo. Realita je taková že v roce 1985 vypadl z letadla koks a medvěd ho sežral v zápětí zemřel. Tečka. Ende. Jinak tedy k filmu ... No ... Půl hvězdy za Raye dávám a druhou půl hvězdu dávám za scénky ač až moc viditelné počítačem řízené. Best off asi scénka v té sanitce. Jinak je to totální bullshit, často podezřelé zdlouhavě nudné. Nereálný dát tomu víc jak 30% ()

xxmurphyxx

Sklamanie. Haluzný námet, sympatický cast, ale čo z toho keď to ma viac roztrieštené tempo ako schizofrenik osobnosť. Fakt, takto rozbité tempo deja som už dlho nevidel, totálne nekonzistentné, kde sa skáče z jednej scénky do druhej bez ladu a skladu. Humoru to teda tiež moc nepobralo a o nejakom silnejšom príbehu, ktorý by to potiahol do predu sa tu môže len zdať. Pochváliť ale musím jednoznačne gore, ten je fakt šťavnatý a vydaril sa aj digitálny medveď. O to viac  zamrzí, že réžiu nevzal do ruky niekto potentnejší. ()

Facerr

Po dlouhé době se zarážím nad tím, že "tohle se fakt stalo"? Jasně, že takhle asi ne, protože tak podivně propojená komediálnost s brutalitou se fakt nevidí. Tam, kde humor čekáte, není a tam kde ho nečekáte je pokus o něj. Bizár to byl každopádně slušný. ()

BlondJames

Když čekáte největší sr**ku a nakonec se smějete absurdně výbornýmu hororokomediálnímu nářezu... za mě supr, když se chcete smát absolutně skvěle vymazlené kravině .... ()

HanzoBureshi

Medvěd je podle filmu na koksu, ale podle mě asi nebyl zrovna jediný. Dopředu bylo celkem jasné, že to nebude nic moc, přesto mě to ale mrzelo. Celé je to prostě random, takže ani ty zoufalé postavy nebavily a pokud se něco týká komedie, tak jsem se možná dvakrát pousmál, ale po komediální stránce to je teda bída. Jediné, co mi přijde dost vtipné je "PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ". 98% filmu bylo zcela vymyšlených a nechápu, proč takhle klamat diváky. Nějaká brutalita tady na mě nefungovala a někdy se medvěd ani neukázal a lidi létali sem a tam. Někdy to přišlo i trapné. Věřím, že se někomu tato malá blbina zalíbí, ale já to tentokrát nejsem. A to ještě hodnotím dost pozitivně. Mé hodnocení: 3/10 ()

DonBraso

Čekal jsem pohodový béčko a to jsem skoro dostal. Na blbým námětu se taky dá udělat dost a vlastně na drogovanej méďa co takhle běhá po lese a hledá matroš no dejme tomu, ale přesto je to fakt blbost. Film pustil, protože tohle byla poslední role Ray Liotty, který ještě hraje drogovýho taťku. No kokeš jede, ale film prostě moc nebaví. Čest vyjímkám, kdy pár keců do placu spadne a tak Margo Martindale je fakt dobrá a Isiah Whitlock na tom kousku taky fajn, ale je to málo. Nápady moc nejsou, okolo toho děti, který už se vůbec nehodí k tomu příběhu a celé je to vlastně poznat, že Eli Banks prostě se snaží, ale ani na těch 95 minut to digitální inferno nevyškubne. Nevím jestli tohle je zrovna kombinace thriller/komedie, když je tam docela i solidní gore. ()

blondboss

Tento snímok hodnotím ako úlet, ktorým si Elizabeth Banks pripomenula skutočnú udalosť, ktorá sa stala v 80-tych rokoch v Amerike. Je to síce totálny bizár, čo sa deja týka, ale dá sa tu aj slušne zasmiať a niektoré hlášky stoja za to. Je to ale skôr na totálne vypnutie mozgu, takže určite nečakajte žiadnu inteligentnú smršť. Paradoxne bol ten nadrogovaný medveď sympatickejší ako ľudské postavy. 50 % ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023