Medveď

• Česko Medvěd (viac)

Nový komediálny seriál Medveď od stanice FX je o jedle, rodine, šialenstve rutiny, kráse zmyslu pre naliehavosť a poriadne úskočných háčikoch. Keď mladý šéfkuchár Carmy bojuje za premenu obchodu The Original Beef of Chicagoland aj seba samého, pracuje spolu s neohrabaným personálom, z ktorého sa nakoniec stane jeho vyvolená rodina. (Disney+)

JamesSi

"Yes, Chef" "Thanks, Chef" I když je Bear prezentován jako komedie, tahle nálepka je daleko od pravdy. Bear je docela depresivní drama s pár komediálními nebo vtipnými momenty. Doslova bych ho nazval kulinářskou noční můrou. Rychlé střihy, chaos v kuchyni, stres. Tohle je asi nestresovější seriál, který jsem viděl. Za deset minut otevíráme. Carmy je kuchař, který pracoval v pětihvězdičkových restauracích, ale po sebevraždě jeho bratra Michaela "Beara" se vrací do rodinné sendvičárny. I když Michael je v celém seriálu na jednu scénu, tak jeho smrt a život ovlivňuje všechny postavy. Bratránka Richieho, sestru Carmyho, a celou kuchyňskou skvadru v sendvičárně The Beef. Každý díl začíná noční můrou některé z postav. Díky těmto sureálným scénám do postav mnohem více pronikneme. Bear je často experimentální. Jaký seriál má koule otevřít závěrečnou epizodu desetiminutovým záběrem na monolog u anonymních alkoholiků? Všechny epizody tohodle seriálu jsou skoro nejhorší den v životě postav. Spadne vám Xanax do pití na dětské narozeninové oslavě? Má vás ex-manželka v mobilu jako Richie Bad News? Jediný způsob, jak za Covidu udržet restaurant je prodávat koks? Dlužíte italské mafii a musíte pro ně pořádat večírky? Zatknou vás za zabití? Práce v kuchyni je kurva stress. Bear je originální seroš a strašně by mě zajímalo, co udělají v druhé sérii. První sezóna je dobrej úvod, ale myslím, že se dá ještě dost vylepšit. Zatím 4* s tím, že věřím, že pokračování může být za 5*. Let it rip. Boloňská vomáčka a čau. ()

M.Niccals

Po dlouhé době jsem narazil na seriál, který je něčím originální a osvěžující. Výborný casting a postupné rozplétání psychologie jednotlivých postav proložené kulinářskými orgiemi tvoří příjemný mix, který jede chvílemi zběsilým tempem, aby v další epizodě zase zvolnil skoro na nulu. Jeremy Allen White má před sebou nejspíš skvělou budoucnost. ()

Benedygtus

U prvni serie jsem byl trochu napochybach, ale ta druha je super i pres "fuck" v kazde minute serialu... "Michelin" to pro me zatim, ale neni a to, co chybi je prave vtip i pres to ze by snad melo jit o komedii. Celkove to je pro me vlastne i pres ten krik celkem odpocinkovy a mily drama a dal bych to zbytecne neskatulkoval ()

Teg

Dvě série, každá jiná, každá skvělá. Vstup nám dává nahlédnout do provozu vytíženého bistra. Klidné povahy trpí. Kdo má ale zkušenost z branže ocení zasvěcenost jednotlivých detailů a hlavně genius loci, díky kterému pochopíte, proč takhle složitou a nevděčnou branži lidé dělají a jaké oběti musí přinášet. Po konci druhé série je pět hvězd málo. ()

Mimomisu

Velmi silné 4 hvězdy. Pro tyhle seriály jsem měl vždycky slabost, zvlášť v kombinaci s gastrem :) Čekám, že po další sezóně přidám hvězdu. Škoda, že je Disney+ tak v Evropě pozadu se seriálama z Hulu (není to ani v ve Velké Británii nebo Německu, co jsem tak od boku koukal). V zámoří to má zaslouženě skvělé ohlasy a torrenty to řeší, ale stejně. ()

Atheas

Hodnotím po první sérii. Paráda, nejlepší seriál, který jsem viděl za poslední dobu. Líbí se mi formát i časový rámec jedné epizody. Nevím jak dlouho ladili casting, ale ta chemie pecka. Těším se na další řadu. Doufám, že si to udrží ten vývar, který si uvařili v první sérii. ()

Gulde

To jsem takhle na dovolený na Královéhradecku večer neměl co dělat, a tak jsem na Disney+ vybral po chvilce úvah úplně random seriál a začal na něj koukat. A překvapil jsem sám sebe - skvělej, neotřelej seriál z nezvyklýho kuchyňskýho prostředí, navíc s nevtíravým, nenápadným, nenuceným, ale o to více úderným humorem. Začali brilantně, tak teď už jen udržet laťku. Šťastná trefa. ()

Sunny.69

Wow. Už dlouho jsem neviděla nic takhle silnýho. Na to, že jsou to relativně krátké epizody, je neskutečný, co všechno v nich je, a jak skvělé je to vše zahráno. Nepamatuju se, kdy naposledy ve mě něco vyvolalo tolik emocí (od radosti a slz štěstí až po nasranost, smutek a úplnou zoufalost). WOW! ()

Klara

Geniální věc, na kterou se tak strašně dobře koukalo! Prostředí kuchyně a restaurací mě vlastně vůbec nezajímá, ale ono to všechno bylo tak dobře napsané, zahrané, tak strašně dobře natočené, že jsem musela dát dvě série za dva dny. A velké plus za úžasného Jeremyho Allena Whitea a za záběry Chicaga (a v jedné epizodě zazní ještě k tomu jedna z mých nejoblíbenějších písní vůbec, Chicago od Sufjana Stevense, no nebe)! ()

Warhorr

Pohaslá kulinářská hvězda zdědí po bratrově smrti malé bistro a začne svou ohnivou show. Chce aby jeho podnik byl prospěšný a vydělával, jenže to nebude tak jednoduchý. Máte dluhy, problémy s některými zaměstnanci a neustále řešíte nějaké trable. Jak tohle tedy může dopadnout ? Za mě více drama než komedie. Někdy je to nahořklý docela dost, stejně jako Jeremy Allen White, který je super, a nějaké velké legrácky nečekejte. Samozřejmě že tu jsou, avšak nejvíce jdou vidět v kuchyni, kdy se zaměstnanci mezi sebou nemohou dohodnout, dělají si naschvály, vymýšlejí různé capiny, kdy se obrátí vzhůru celá restaurace anebo jen tak handrkují. Troufnul bych si to v rámci žánru přirovnat k filmu Dokonalý šéf. I ten děj je krapet podobný. Někdy se tu řve až moc, dialogy jsou fakt rychlý a člověk kolikrát nestačí pobrat co se vlastně děje, ale je to vše podáno zábavnou formou, že to člověka nenudí. Potěší i krátké epizody, zfouknul jsem to za den. Silnější 4* ale už teď se těším na druhou sérii. Ta by měla být snad rozhodně ještě zajímavější. Určitě zajímavý počin od Disney. Fanoušci gastro filmů by měli zbystřit. ()

xNoelx

Tak tohle je pro mě srdcovka! Geniální, přirozený, zmatený a chaotický, ale gradující, je tam život! Kdysi jsem chtěl bejt kuchař a teď si řikám "nikdy neni pozdě!" na nic! One life :) ()

P.J.2

Naprostá šílenost z oblasti gastronomie, která zobrazuje peklo z druhé části kuchyně ale nemohl jsem se od celé série odtrhnout a ta parta psychotiků, šílenců a labilů mi hrozně přirostla k srdci. ()

SidneyP

Má to vražedné tempo, nezvládl bych upřímně pracovat v takovém prostředí. Druhá série nabízí až neskutečně moc hvězd na vedlejší role, to je jako platili v sendvičích, nebo jak se je jim podařilo zaplatit, tyvole. Je to seriál hodně autentický, věřím, že v mnoha kuchyních na světě to probíhá zrovna takhle. Tak jo, keep it going, ať už je tu třetí sérka. ()

Jajar

Tvrdá práce, únava, hádky, pot a stres. Tak lze do pár slov shrnout několikahodinové nahlédnutí pod pokličku kuchyňského provozu v chicagské prodejně sendvičů. Ohromná emocionální horská dráha a velká psychologická sonda do duše hlavních postav. Sedmá epizoda první série je naprostý masterpiece.______Druhá řada je ještě hlubší, intenzivnější a sofistikovanější. Mistrovsky natočený a zahraný seriálový klenot, kde klid střídá rage a radost slzy. ()

Tomo

Řemeslně zvládnutý, silný nadprůměr, hezky se na to kouká ..ale je to děsná nuda a taaaaak se to vleče. Postavy se chovají jako po lobotomii. Prostřihy na pečící troubu a bublající polívku jsou fajn, ale pozornost neudrží. Čekal jsem víc, zklamání.. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)