Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Proroctvo Kassandry (Emilia Fox), malej dcéry trójskeho kráľa Priama (John Rhys-Davies), vypovedá o jej mladšom bratovi Paridovi. Ten vraj spôsobí zánik Tróje. Keďže sa všetky jej predchádzajúce veštby a predpovede naplnili, otec sa jej rozhodne veriť i tentoraz a chce sa chlapca zbaviť. Po pôrode ho násilne odtrhne od matky a nechá voľne pohodiť na odľahlom mieste. Bezdetný sedliak však dieťa zachráni a vychová, ako by mu bolo vlastným. Jedného dňa sa už dospelému Paridovi (Matthew Marsden) zjavia tri bohyne a ukážu mu tvár nádhernej neznámej ženy, ktorá mu je súdená. Mladíka osud privedie na dvor kráľa Priama, kde sa uplatní ako statočný bojovník. Stretáva sa tu i so svojou sestrou Kassandrou a tá ho vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam okamžite spozná. Nechápe, akým zázrakom sa mu podarilo prežiť. Jeho skutočná matka je dojatá prítomnosťou svojho oplakaného syna. Zmätenému Priamovi nezostáva nič iné, ako ho predstaviť svojim poddaným ako princa Tróje... Vo vzdialenom Grécku vyrastá bez rodičov očarujúca Helena (Sienna Guillory), ktorej matka pred časom spáchala skokom z veže samovraždu. Po moci túžiaci mykénsky kráľ Agamemnon (Rufus Sewell) je vo svojej chamtivosti odhodlaný zničiť Tróju. Tvrdohlavo si zaumieni upevniť svoje postavenie sobášom s Heleninou sestrou Clytemnestrou (Katie Blake). Jeho brat, sparťanský kráľ Menelaus (James Callis), pre zmenu nemôže odtrhnúť zrak od nevestinej krásnej sestry. Helenou je uchvátený aj kráľ Atén Theseus (Stellan Skarsgård), ktorý ju nečakane unesie... (TV Dajto)

(viac)

Recenzie (82)

Petike 

všetky recenzie používateľa

Nebudem sa zbytočne rozpisovať. Tieto tri videá dokonale (a vtipne) vysvetľujú, čo všetko je v neporiadku s výpravou a historickou autenticitou filmu. V skratke, ak mám hovoriť za seba, celé to spracovanie je aj na môj vkus až príliš televízne. Dokonca do takej miery, až miestami pôsobí takmer komiksovo alebo ako z nejakého filmu pre deti. Navyše, charakterizácia niektorých postáv je absolútne nezvládnutá. ()

Lilloos 

všetky recenzie používateľa

Od televizního filmu nelze očekávat nápaditý scénář, prvotřídní efekty ani herecké hvězdy a tak mě tyhle nedostatky nechávají chladnou. Přesto jsou zde dva detaily, které mi celou podívanou kazily. Je jím zmatená kamera, která nejspíš měla vytvořit iluzi akce, a Helena, která nejenže není nijak extra hezká, ale navíc je zde zobrazena jako nesympatický spratek. Pro starověké Řecko mám však slabost a především první část přináší zajímavé historické souvislosti. ()

Reklama

Tayen 

všetky recenzie používateľa

Nemůžu si pomoct, ale i přes chabší efekty a výpravu se mi tohle zpracování líbílo mnohem víc, než velkofilm Troja s Bredem Pittem. Helena tady nevadá jako jakási oběť, s kterou každý hýbe jako s krásnou loutkou, ale má i hlavu a kouzlo a umí toho využít. Minisérie má hlavu a patu a víc se drží historických faktů, protože Helena prý byla skutečně jen jakousi záminkou pro válku (ono těžko uvěřit, že by se kvůli jedné ženě 10 let vybíjeli dva mocné národy). Sice tady nejsou žádné superhercké výkony, ale ani si tam nikdo na velké pány herce nehraje. A navíc - není tam žádný Orlando Bloom s mlíkem na bradě. ()

mm13

všetky recenzie používateľa

Odporúčania mojich (teraz už bývalých) známych, že je to lepšie ako Petersenova Trója som bral s rezervou, každopádne som čakal 'kvalitnú televíznu produkciu' (rozumej skromne, ale sympaticky vyrozprávaný príbeh). ...30 minút som neveriacky zízal na obrazovku plnú totálneho nezdaru a trápnych výkonov a potom to vzdal. ()

Sancty 

všetky recenzie používateľa

Nech to bolo s Helenou a ostatnými akokoľvek, také fádne to iste nemohlo byť. Bavilo vlastne niekoho točiť tento film? Žalostné výkony všetkých, opakujem všetkých, zúčastnených a to aj napriek tv formátu. Najväčšie utrpenie prichádzalo s dialógmi. Takmer som zvracal počas scény, kde sa schyľuje k súboju Hectora s Achillom. Tie reči sú hardcore a smelo môžu konkurovať hocijakej telenovele. Dominujú im Priamove cukríkové kecy o šťastnom živote a sladkých dňoch, a to všetko pred samotnými nepriateľmi. Byť jeho syn tak sa pred Grékmi rovno zakolem. Občas sa objaví zaujímavý uhol kamery a... tým pozitíva končia. Priehršť logických chýb ako napr. nenapnuté laná pri ťahaní Trójskeho koňa alebo otrasné kostýmy, zrejme ušité zo záclon, tiež napomáhajú zadupať Helenu do zeme. Odpadu sa tento grc vyhol iba vďaka scéne s presunom tátoša mestskou hradbou a záverečnou vraždou Agamemnona. 1/10 ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (3)

  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)
  • V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)

Reklama

Reklama