Krvavé pobrežie

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

pavont

Pri spojeni Johna Woo a Tonyho Leunga som ocakaval nieco ako Hard Boiled so starovekej ciny a musim povedat ze som bol milo prekvapeny. Dobre napisane charaktery, vychodna herecka elita, hudba, exteriery a o akcnych scenach sa v pripade Wooa je zbytocne bavit. Nechyba tu humor ci prekvapenie. Takze vravim ano. Aj ked dlzka nieje pre kazdeho. ()

montel

V roce 208 se rozhodl čínský premiér Cao Cao (Fengyi Zhang) zničit všechna ostatní království a stát se vůdcem celé Číny. Proti němu se postaví spojenci z jižních zemí a na tzv. krvavém pobřeží se odehrála nejkrvavější bitva v historii Číny...Velmi dobře natočené,souboje vyníkající, ale příliš zdlouhavé. Druhá polovina filmu mě ale nadchla a nebýt slabšího startu,bylo by to o dost lepší. Myslím, že to je ale lepší, než sledovat oba původní díly Red Cliffu,které jsou natočené pro asijské diváky. Krvavé pobřeží je sestřih obou dílů. Takhle 60% ()

KiJi

John Woo by se měl raději držet akčních filmů než historických. Chtěl z toho mít super akčňák? Velkou historickou epopej? Či středověký válečný film? Vypadá to, že všechno dohromady. Jak jistě víte, Krvavé pobřeží je sestříhaná verze z dvoudílného Red Cliff. A tento sestřih byl velký omyl a chyba. Protože to je ubohý! Děj to skoro nemá, i když zápletka je o tom, jak se západní vládce spojí s jižním, aby porazili toho severního agresora. Ty jednotlivé verze si daly čas a prostor na vyprávění, to je opravdu rozsáhlý epický příběh ze staré Číny. Ale i ty jsou tak naivní. Jako by Woo neviděl Tygra a Draka nebo Hrdinu. Snaží se o nějakou poetiku, velké bitevní scény, má tam své typické kamerové záběry (jak zpomalené, tak přelétávající ptáci, zejm. holubice). Ale tak je to nevhodně namixované, že je to jen mixáž z výše uvedených filmů bez invence a originality. Vojenští fajnšmekři si budou medit u plánování válečné strategie. Ale záhy spláčou nad konkrétním řešením, protože to fakt mistr Sun-c´ není (získání šípů díky oslámováním lodí . . . strategie želva? co to bylo – jezdectvo a pěší nechají proniknout mezi sebe? nikdo není tak pitomej, aby tam takhle vjeli . . . Zhug Liang mrkne a ví, jaké bude počasí . . .) A ta naivita – čínský šlechtic obětuje vítězství ochranou rolníků . . . a tato fráze je tam několikrát opakována. Po nějakém čase zjistíte, že se neustále dokola mluví o tom samém. Výsledné hodnocení? Nuda. ()

schindler

Docela jsem byl rád, že jsem shlédl tuto zkrácenou verzi, protože aspoň se film věnoval tomu hlavnímu a to je bitvě a ne nekonečně nudným konverzacím, které bývají u čínských snímků zvykem. Bitvy jsou namakané, radost pohledět, děj prostý a jednoduchý což vůbec neškodí. Jediné co bych vytknul je velké množství hlavních postav ve kterých jsem měl dost velký zmatek. Jediný koho jsem si zapamatoval byl hlavní záporák a ten strašně chytrej rádce v bílém. ()

Tomulka

Viděl jsem původní dvoudílnou verzi a nedovedu si představit, že by to bylo kradší. Na to se snad ani nedalo dívat ne.(Podle toho co píše Gemini tak asi fakt ne). Mé hodnocení ve dvoudílné verzi. ()

Pythonator

Já to Johnovi sežral i s navijákem. Trochu mi sice na začátku trvalo než jsem filmu přišel na chuť, ale pak to tak nádherně gradovalo, že jsem se do toho zažral a docela si to užil. Filmu nesluší brutální střih a nechápu proč takhle przní filmy. Rozhodně doporučuju celou dvoufilmovou verzi. Film je plný úžasných bojových scén s perfektní choreografií a nadmíru potěší i válečnické strategické vychytávky. Jinak je příběh strohý a celé je to jen o té akci, což se u akčního režiséra dá očekávat. Přesto je to o dost dospělejší než ostatní Johnovi filmy a troufám si říct, že je to něco víc než jen další akční řežba Johna Woo. Každopádně se na to dobře dívá už jen kvůli pohádkové jihočínské krajině. ()

tulen

skoro 80% ? lidi, to nemyslíte vážně ... vždyť ten film je blbej po všech stránkách - čínská podivná mentalita s neustálým nádechem propagandy by se ještě zkousla, ale když k tomu ještě přidali inspiraci stylem podobných amerických stupidit, počítačové efekty někde mezi LOTR a PC hrou, dialogy a bojové scény působící spíš jako parodie, jednání plné nelogičnosti ... je tak za 1 hvězdičku. Škoda času ... Jediný co mně fascinovalo, byla podobnost jednoho z hlavních hrdinů se známým (především z reklam) českým hercem :-) ()

medveed

Na tento film jsem se velmi těšil a chystal si maximální hodnocení. Po projekci musím dát bohužel "jen" čtyři hvězdy. Důvodem je to, že mi ve filmu chyběl větší duchovní rozměr. Ten byl velmi pravděpodobně obsažen ve vystříhaných desítkách minut, které mohl vidět jen čínský divák v plné tříhodinové verzi filmu. To co zbylo, je v podstatě jen nonstop akce. Ta ale v podání Johna Woo stojí vždycky za to ;-) 80% ()

Regig

Nádhera.....bavil jsem se od začátku až dokonce. U těch strategických útoků jsem zíral jako malí kluk. Nejlepší a nejvtipnější okamžik byl, když si jeli pro šípy. ()

jayjay11

Nikdy som nebol priaznivcom orientálnych filmov no tento som si na odporúčanie mal pozrieť kvôli bojovým scénam a .... nebolo to nič moc ale v celkovom dojme z filmu som mu dal 3hviezdy bez spytovania si svedomia. Mohlo si to zaslúžiť viac ale štvalo ma na to tie prehnané skoky, vrhy, pády atď. Konečne by to tí orientálci mali zmeniť! ()

Usacek_

Až na veliký zmatek v hrdinech filmu, který zapříčinil fakt, že jsou si všichni dosti, jak vzhledem, tak jmény, podobni,jej zde ohodnocuji na 100%. Bravurní zpracování a skvělé charaktery postav. Obzvláště pak hlavní stratég Kongming (Takeshi Kaneshiro). Jeho úžasná strategie a napády film velmi , opravdu velmi vyzdvihují. ()

mombasamomo

Dost mě urazila sestříhaná verze, která vůbec nedávala smysl a celý příběh shodila. Chápu, že pro Američany chtěl udělat kratší verzi za účelem vyššího výnosu a příznivých kritik, ale proč proboha ji pustili do Evropy? Podle mého mínění by si autor měl stát za svým dílem a ne ho přizpůsobovat kvůli masám a nátlaku producentů. Woo si tedy u mně vysloužil za svou zkrácenou a zprzněnou verzi mamutí války pouze dvě * ()

Kris007

Výtečně vyvedený velkovýpravný film. Muzika jež tvrdě podtrhává celkovou maximalistickou atmosféru plnou bitev a ohně je dílem opravdového umělce! Nejvíc mě asi bral dech Kong Ming, o kterém mi následně google prozradil zajímavé věci :). Snad se povede vysokou laťku udržet i v díle druhém, pevně vto doufám.. ()

Crucifere

Velkolepé! A celou dobu drží šílené tempo! Závěr bitvy se sice drží zaužívaného klišé "Vzdejte se, nebo ji zabiju!", ale ty BITVY! ()

zimi

Vše špatně!!! Jediný pozitivum je, že asi tři asijští herci nehrajou zas tak špatně, jinak nemám rád asijské filmy a opět se mi to potvrdilo, vždyť to je ukrutně, slabuduché, stupidní dílo, jen hodně lidí lodí, ohně a vůbec všeho! Jistě se klidně může stát, že někdo kdo má milion vojáků, proti šedesáti tisíc a mezinimi řeka, bude čtrnáct dní čekat, aby si vojáci odpočinuli fotbalem a spojováním lodí, aby námořníci neměli mořskou nemoc, když dojet na druhou stranu trvá 10min a nejdřív pošle setinu svého vojska, aby mohl na tu druhou stranu dojet, když by to vojsko rozdrtil za půl dne a čajík si mohl dávat, dalších 30 let! No zhovadilost bez logiky, kdyby to bylo vše dají se přihmouřit oči, ale těchto stupidních věcí je zde až moc:( bohužel, jen množství a efekty film nedělá u mne 20% a ztráta času!!!!!!! ()

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)