Film Andrewa Ahna Fire Island, odehrávající se v kultovním Pines, je moderním multikulturním zkoumáním queer a romantiky, inspirovaný nadčasovým románem Jane Austenové Pýcha a předsudek. Příběh se soustředí na dva nejlepší kamarády, kteří se s pomocí levného rosé a skupiny rozmanitých přítel vydají zažít legendární letní dobrodružství. (Disney+)

Thomas_xxxxx odpad!

Názov filmu je doslova výstižný. Parta gayov a plno nechutností v detailných záberoch, k tomu to bolo celkom nezáživné a odpad som sa rozhodol dať v momente, keď tam začali ukazovať, ako sa prcajú do prdele. Všeobecne nemám problém s filmami o gayoch, pokiaľ majú nejakú normálnu zápletku a sú na úrovni, ale toto úroveň nemalo. Zabitý čas. ()

castor

Oslava přátelství pohledem gayů. LGBT+ (a kdo ví, kdo ještě) komunita bude zřejmě nadšená, za sebe nemám problém s danou tematikou, ale tomuhle prostě chybělo, no, hodně. Příběh, zajímavé charaktery a především humor. Fire Island je název skutečného resortu poblíž New Yorku, který je po dekády vyhlášeným party místem pro všechny, asi víte. Je cítit, že tenhle výlet je pro skupinu přátel jakýmsi únikem, jak se zbavit každodenního stresu z toho, že jsou „jiní“. Jeden nikdy nenašel lásku i opravdový vztah, druhý si řekl, že mu pomůže s tím, po čem vždy toužil, aby i on sám mohl zabořit svého… Posádka je však početnější, navíc pobyt na ostrově dostane jiný rozměr, jakmile jejich kamarádka oznámí, že ostrovní dům, kde se roky potkávali, musí kvůli finančním potížím prodat. Mezitím se hoši seznámí s jinou partou, což vyvolá jisté sociální napětí, ale zároveň bude ten mrkat na tamtoho, ten se bude dvořit tomuhle. Jenže uběhne hodina a já prostě jen vnímal mluvící hlavy. Holt jsem tu energii bohužel necítil. A humor už vůbec ne. ()

YumiOkami

čekala jsem úplně něco jinýho! banda přátel zažije (poslední) týdenní dovolenou na ostrově, kde většinou jsou jen drogy, sex a alkohol. a toho jsem se bála; že film bude jen o těchto třech věcech. nicméně tomu tak nebylo. dostala jsem vtipnou romantickou komedii s typickým formátem - hlavní pár se nejdřív nenávidí, ale pak se do sebe zamilují. já tohle naprosto miluju! humor mi taky moc sedl. líbily se mi filmové reference od howieho. například: "I love Neighbors 2. It's the rare sequel that surpasses the original." nebo jak řekl, že call me by your name nebylo nudný, spíš naopak. vtipy byly skvělý, mně utkvěl jeden v paměti, když cooper řekl něco jako "většinou nejsem na takový typy jako je will" a noah na to: "co? vadí ti asiati?" a tam zrovna vedle coopera čůral asiat, kterej se na něj podíval. ten jeho výraz byl k nezaplacení :DD konec byl slaďoučký, nádherný. ()

petrsv

Romantika - jestli jste schopni přijmout stokrát ohraná klišé, tak budiž. Sranda - ano, občas trochu, ale dost slabota. Spíše je to drama, kde se pořád něco řeší. K tomu typické karikatury gayů a odkazy na něco, co je známo jen malé skupině zasvěcených. Pokud by se snad někdo bál dle recenze níže, že spatří něco, co mu způsobí rychlou cestu ke zpovědi, tak věřte, že sex je ve filmu pouze v náznacích a neuvidíte nic víc než můžete vidět ve sprchách v bazénu nebo lázních. ()

Arsenal83 odpad!

Pýcha a predsudok po buzerantsky v detailných šťavnatých záberoch s príchuťou lajna. Názvy by teda mohli byť rôzne. Pýcha, to je doménou úchylov, sami sa predsa hrdia tým svojim pride. Ale nikto by sa nemohol diviť, ak by sa film volal Pýcha a prd súdok alebo Pichá aj pred súdom. No, ale pred tým posledným si asi moc nezapichá. ()

• Film sa natáčal v New Yorku (Manhattan a Brooklyn) a na Fire Island (New York, USA). Natáčacie obdobie trvalo od 12. augusta do 21. septembra 2021. (Arsenal83)