Rekviem za manžele Krafftovy

• Česko Oheň uvnitř: Requiem za Katiu a Maurice Krafftovy (festivalový názov) (viac)
Veľká Británia / Francúzsko / Švajčiarsko / USA, 2022, 84 min (Alternatívna 81 min)

Francouzský pár strávil dvě desetiletí natáčením průkopnických záběrů lávy a popela. Láska k soptícím obrům se jim však v roce 1991 stala osudnou. (Česká televize)

pornogrind

Jak už jsem psal u dokumentu Fire of Love kterej je taktéž věnován sopkám(vulkánům) a manželům Krafftovým i já mám slabost pro sopky. Samozřejmě, že né tak chorobnou jako oni ale spíš z pohledu diváka. Nerad bych tyhle dva dokumenty nějak porovnával. Každej je zaměřenej tak trošku jiným směrem. Hodnocení stejně prozradí co mi sedlo víc. Pokud chcete dokument bohatší na informace volte spíš Fire of Love. Pokud dáváte přednost spíš audiovizuální kráse pak volte The Fire Within: A Requiem for Katia and Maurice Krafft. Pakliže ale máte rádi sopky(vulkány) pak je ideální volbou kouknout na oba dva dokumenty, protože oba rozhodně za vidění stojí. ()

angel74

Podobně grandiózní záběry, často připomínající apokalypsu, se hned tak nevidí! Slavný režisér Werner Herzog využil nesmírně obsáhlý archiv manželů Krafftových a stvořil úchvatnou audiovizuální poctu těmto dvěma milovníkům aktivních vulkánů oplývajících dobrodružnou povahou. Jejich život byl poměrně krátký, zato však naplněný až po okraj. Dala bych nevím co, kdybych mohla objevovat ďábelskou krásu činných sopek spolu s nimi. (95%) ()

Slasher

Zvolil jsem dnes dvojici Into the Inferno & The Fire Within, dal se hezky ukolébat záběry mordorský nádhery a Herzogovou nezaměnitelnou narací. Souzním s jejich posedlostí, "Pura Vida" montáž a chůze na hraně s propastí jako super vyvrcholení. ♪♫ ()

Mánička

S odstupom zhruba jedného roka som zhliadol aj druhý z dvojice dokumentov o láske ako vulkán, ktoré vyšli v rovnakom období. Je fér ich porovnávať? Oba dokumenty možno vnímať ako manželov - vidíte v nich jeden celok, avšak každý je výnimočný črtami sebe vlastnými. Zatiaľ čo Erupcia Lásky na vás chrlí väčší "pyroklastický prúd" informácií o živote obecne veselých Krafftovcov, ten Herzogov sa viac zameriava na vizuálno-filozofický presah. Monumentálne zábery na vybuchujúcu Zem v sprievode operných árií kontrastne striedajú početné scény spustošených ľudských obydlí, kde vekmi rozvíjajúci sa život v priebehu sekúnd prestal existovať. Dostávame tak apokalyptické výjavy, ktoré vzbudzujú ohromenie, aby následne stíchli žalmom nad ľudskou bezmocnosťou. Oba filmy sa doplňajú ako Maurice a Katia, oba vzdávajú hold ich filmárskemu talentu a hravej odvahe. ()

Sa.sa

Úžasné záběry, které jistě zaujmou svojí nádhernou a neuvěřitelnou silou Země a vulkánů... Musí to být jistě nádhera, ale jen na pohled... Dechberoucí a bezprostřední dokument.. Je síla jakou mají sopky sílu a opravdu není proti nim obrany či úniku... Ten konec stál za to, ano opravdu to byla chůze nad propastí... 🥰🥰 ()