Osudy hvězd - Série 1 (1999) (séria)

Princezna na vdávání... Magdalena Bičíková (S01E11)

(epizóda)

Dětská moderátorka Rozmarýnku a vyhledávaná představitelka princezen zůstala v kontaktu s filmem a televizí... Magdalenu Bičíkovou známe jako dětskou hvězdu především televizních filmů a inscenací. Se Štěpánkou Haničincovou moderovala oblíbený dětský pořad Rozmarýnek, s korunkou na hlavě se objevila v pohádkách Červánková královna či To se ti povedlo, Julie. Dvakrát se postavila i před filmové kamery, když získala roli nejmladší členky rodiny Novákových v komedii Pátek není svátek a jejím pokračování V podstatě jsme normální. S odstupem času samotná Magdalena tyto role vidí velmi kriticky. U filmu sice zůstala, ale právě v roli kritičky a novinářky. Navíc v době natáčení pracovala v České televizi, kde připravovala komponované večerní pořady a do jejíhož zákulisí jejím prostřednictvím pronikneme. Zároveň plánovala společnou budoucnost s režisérem Martinem Dostálem, o níž však každý z nich měl poněkud odlišné představy. (Česká televize)

honajz

Jedna (ať to skloňuji správně genderově) z našich idolů doby dospívání v žel podprůměrném dokumentu, kde jsou neustálé výkyvy zvuku, kde to, kdo zrovna mluví na kameru, to není titulkem dáno, takže se můžeme jen domnívat, že tohle je asi maminka, tamto strýc, ale jisté to není. Většinou jde o vzpomínání nad ukázkami z ČsT produkce, o samotném životě, názorech, pocitech bývalé herečky se vlastně nic nedozvíme. Jediné zajímavé téma, že ji "asi strýc" viděl spíš na druhé straně kamery, není rozvedeno. Proč vlastně holka dál nehrála, pěkná je pořád, výslovnost velmi dobrá, fotogenická je. O její době na volné noze a práci pro public relations jsme se taky nic nedozvěděli. Vadí mi, že je slyšet otázky režiséra, to by snad ve slušném dokumentu být nemělo. A to rodinné drama nakonec... nevím, to si tak podstatné věci nestihli vyříkat dřív, než až teď před kamerou? ()