4 gauneři

Čtyři bývalí nájemní zabijáci musí zpátky do akce! Čestná policajtka, která se jim připlete do cesty, totiž potřebuje pomoct s pátráním po brutálním vrahovi. (Netflix)

EvilPhoEniX

Jeden z mých oblíbených režisérů Timo Tjahjanto dneska pro Netflix vydal novou akční komedii a je to jeho nejslabší počin a pro mne zklamání roku. Když jsem se před půl rokem dozvěděl, že Timo chystá nový akčňák, tak jsem se těšíl na další revoluci ( Nový Raid! Nový Night Comes for us, další evoluce i revoluce násilí), ale postupem času mé nadšení začalo upadat, už když jsem četl, jak Timo napsal na Twitteru, že je rád, že konečně mohl natočit film, na který mohou koukat i jeho děti, tak to mě hodně znepokojilo, následně vyšel trailer, který vypadal jak od jiného režiséra a teď po zhlédnutí filmu mohu konstatovat, že je to opravdu krok vedle. Chápu, že každý režisér chce občas zaexperimentovat a zkusit něco jiného, ale Timo nemá silné vypravěčské schopnosti, je to prostě řezník a extratřída přes Gore a akci a nic jiného mu nejspíš nikdy nepůjde, takže tenhle experiment věnovaný jeho dětem a Asian fans u mne rozhodně nevyšel. Děj je prostý, policistka chce najít viníka, který zabil jejího otce, ale tím je magor, který vévodí skupině assassinů, tak se spojí se 4 bývalými hitmany, aby jí pomohli se pomstít. Námět sám o sobě zní jak dělaný pro pořádný akční nářez, ale je tu několik ale. Hlavní hrdinové mají být ex- hitmani, ale působí jako banda looserů s nulovými martial arts zkušenostmi a profesionalita z nich rozhodně nesrší. Humor je cringe, nevkusný, trapný a tradičně asijský- nikdy mu nedokážu přijít na chuť a hodně to celý film degraduje. Odlehčený tón tomu vůbec nesedí. Dále tu jsou slabší CGI triky u výbuchů a při přestřelkách stříká krvavý prach ? Inspirace Hong kongem v negativním směru. Bohužel ani ze samotné akce nejsem spokojen. Přestřelky mají špatný ozvučení a působí jak z airsoftky, samotné souboje postrádají fyzično, dynamiku i pořádný kontakt, údery zkrátka nejdou cítit a kamera je podivně naspeedovaná, takže adrenalin nula. Jakoby bez Taslima a Uwaise si Tjahjanto neví rady, anebo herci postrádají fighting skills. V poslední řadě se tentokrát nepředvedl ani po stránce Gore. Z hlavy si vybavím asi jen 3 scény, které by stály za pozornost, což při stopáži 2 hodiny 20 je vyloženě výsměch. Jediný kdo mě bavil byl záporák, který tu měl asi 2 hezké scény s noži, ale to je zoufale málo. Kamaráde takhle fakt ne. Zklamání roku, ale věřím, že remake Train to Busan bude pecka! 45% ()

xxmurphyxx

But why?.....Toto že natočil človek, čo natočil fenomenálny The Night Comes for Us?! D fuq?! Neexistuje nič na svete, čo by dokázalo vysvetliť toto zlyhanie. Toľko koksu nedokáže jeden sfúkať, aby potom natočil takúto kokotinu, kde nefunguje nič, ale fakt že nič. Akčné scény na pár výnimiek mieria kvalitou k Bollywoodu, ale tak dvadsať rokov dozadu, lebo už aj Indovia robia inú kvalitu. Humor, Jesus fucking Christ ten humor tu vôbec, ale kurva vôbec nefunguje. Buď je totálne infantilný alebo primitívny, jednoducho pass. Najhoršie je, že ho tu je tak veľa omg. Herci možno tak na záporáka a jeho podržtašku totálne bez charizmy a chémie medzi sebou. Neviem, čo si Timo myslel, ale dúfam , že prestane fetovať a vráti sa tam kam patrí, teda do poriadnej Rkovej akcie a tieto homokinder cringy kokotiny prenechá iným. ()

p.a.douch

Tjahjanta neznám, indonéskou kinematografii taky ne. Takže jsem zmaten. Herecké výkony lze hodnotit velmi obtížně (nevím jestli je to v Indonésii normální), protože tedy nevím jestli to byly herecké výkony. Možná bych to zahrál stejně. Co bych ovšem nezvládl byly bitky a akční scény. Ty byly super. Naopak zase délka byla hrozná. Takže při akci jsem se velmi bavil (naštěstí je jí dost) a 140 minut jsem přežil, takže lepší průměr. Kdo má rád akci muže tu omáčku přeskočit a užít si jen ji. O nic moc nepřijde. ()

Hapretor

Pro mě nedokoukatelné ... buď je to zbytečně brutální a ani ne vtipné ... nebo je to přehnaně akční a přitom nudné ... nebo rádoby vtipné a přitom trapné ... viz neustálé kopání do rozkroku ... nefunguje to z mého pohledu ani jako komedie - parodie, a jako akční film ve stylu Hard Boiled už vůbec ne ... ztráta času ... ()

AffectedFace

Timo Tjahjanto je můj top 3 režisér a dokázal to potvrdit skoro všemi filmy, co doposud natočil. Ale tohle byl trošičku větší krok vedle. Diskuzi o žanru komedie rovnou přeskočím, protože to nemá ani cenu komentovat tenhle cringe (což jsou pro mě vesměs skoro všechny komedie). Timo jednoduše udrží kontrolu jenom nad akcí, jinak v ostatních aspektech nezvládá skoro vůbec nic. Zbytečné CGI výbuchy, když mohlo v klidu dojít na řezničinu ve stylu jeho delikátního počinu The Night Comes For Us - jediné, co se ptám je, proč? Nechal se Timo snad uchlácholit netflixem pro rodinou komedii nebo už to není ten mladý nelítostný filmař přes brutální akci se spoustu gore? Kdo ví... Každopádně doufám, že tahle chyba už se nebude opakovat a tenhle "krok-vedle" mu odpustím se zavřenými oči. Film bych pojmenoval spíš The Big One, protože jedinej hlavní protagonista, kterej stojí za zmínku, je Abimana Aryasatya, kterej si střihl svoji významnou roli Fatiha v již zmiňovaném TNCFU, zbytek skupinky se tvoří z absolutních ne-herců, kterým sem nevěřil skoro vůbec nic (jenom snad to, že jsou to klauni). I přes všechen hate, co jsem tu napsal, budu snímek brát jako takovou pod-až-průměrnou jednohubku, kterou Timo NENATOČIL, ale úplně někdo jinej. Snímek má pár významných momentů, ale vcelku to tvoří tak 30% stopáže... a to je sakra málo! PS: Co se ještě týče gore, pár scének tam je, ale jinak je to CG blood all over the place a ještě tak hnusně vypadající ve stylu levných Čínských akčnáku, ach jo. Příště pořádně Timo! Slabší tři hvězdy. ()