Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa Ben Nevis k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2017) (S01)

Jako historická romantická vztahovka nemá série chybu. Kostýmy a interiéry dělají české produkci radost. Co se týče historické (ne)přesnosti, televize už nějakou dobu nesupluje školství a wikipedie je dostupná pro všechny. Nicméně dramatická zápletka s nevěrou nemá vůbec žádné historické podklady a taky bych řekla, že kněz by měl problém s vyzrazováním zpovědního tajemství. Asi nechtěli mást ateistické české diváky, tak něco takového ani nezmínili. ()

Season 3 (2021) (S03)

Škoda, že plytký masový divák ocení víc postelový skandál než zdařilý tah na bitevním nebo diplomatickém poli. Takže jsme víc v ložnici než v pracovně. Vychvalovaný Kotek má dobré repliky, ale že by mohl předvést herecké umění, zvláště v té obličejové masce, to nehrozí. Ursula mi byla ze všech Marií Terezií nejsympatičtější. Nečekala jsem, že z osvíceného Josefa udělají nesympatickou osobu přivádějící manželky k šílenství. Produkce je televizní, tomu odpovídá kvalita. Ale s kostýmy si vyhráli a je super, že si mohli půjčit zlatý kočár, ten dílu vyloženě dominuje. ()