Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

SakyLand

Depardieu zde dokázal zahrát téměř dokonalého dementa. V kontrastu s rozvážným Jeanem opravdu vyniká. "Útěk/únos" z blázince pomocí jeřábu je prosě dokonylý. Film mě velmi pobavil. Vřele doporučuji. ()

petrce

Neuvěřitelná smršť humoru. Tento film vás určitě dostane ze špatné nálady, smál nebo posmíval jsem se téměř celý film a to se mi jen tak často nestává. Opravdový koncert dvojice Reno – Depardieu, která se svojí absolutní odlišností skvěle doplňuje. ()

DonParegio

Mmmm zaujimavé spojenie jeden profesionálny vrah a druhý mentál.A vďaka tomutu je táto komédia jedna z najlepších francuzkych komédí.konečne film s vinikajúcim hereckým obsadením. ()

eeddiiee

Tento film mě docela překvapil, protože jsem vůbec nic od něj nečekal a pak jsem se skvěle bavil. Gérard Depardieu skvělý jako hodný blbeček, kterému bych dal kurunu. Nejlepší pasáž je ve vězení.U půlprdeláče jsem si málem cákl smíchy do textilu. ()

Ramesse

Jedna z nejpovedenějších francouzských komedií, u které jsem se válel smíchy od začátku do konce. Gérard Depardieu opět dokázal, že umí zahrát prakticky kohokoliv. Spolu s Jeanem Renem se dostávají do situací, kdy snad i nejkamennějším obličejům vyvstane úsměv na tváři. ()

Eddy178

No fakt som sa nasmial. Gerard Depardieu a Jean Reno to je dvojka. Nikdy by som si nepomyslel ze tych dvoch spojit tak vznikne taka komedia. 84% ()

f1

Spolupráce jmen Veber a Depardieu přinesla vždy ovoce. I jako ateista se budu modlit za to, aby spolu ještě něco natočili :-) ()

Radu1

Jean Reno je tradičně dobrý, ale Depardieu by měl lépe vybírat role, herci jeho formátu by neměli mít zapotřebí hrát role debilů, celkově film nic moc. ()

M+M

Film mého gusta. Pro francouzské filmy mám slabost a ledacos jim odpouštím.U tohoto snimku však nebylo co odpouštet a proto dávám -plný vagón-. ()

montel

Quentin je idiot. Snaží se přepadnout banku ale nerozezná ji od směnárny. V base se seznámí s Rubym, který je zapletený do nebezpečných kšeftů. Oba spolu omylem uprchnou. Quentin věří, že je Ruby jeho nejlepší přítel a tak se ho drží zuby nehty. A přivádí ho do mnoha nebezpečných, ale i komických situací....Já moc francouzské filmy nemusím,ale tohle je opravdu skvost. Depardieu je coby tupec Quentin výborný a Jean Reno hraje svůj standart. Když k tomu přidám ty nesmrtelné hlášky, tak je mé hodnocení jasné. Kdyby byl konec filmu tak dobrý jako začátek, dal bych hodnocení skoro nejvyšší. Takhle dávám 75% ()

zekon

Není dnes mnoho komedií které jsou inteligentní, vtipné, zábavné a ještě s takovým spádem. Toto je koncert hereckých osobností Jeana Renoa a Gérarda Depardieua. Tento film jsem viděl několikrát a pokaždé mě to dohnalo k slzám a smích přichází dřív než se ve filmu vtip stane. Díky za to, že někdo ještě dnes umí takovou komedii udělat. ()

qwazaokki

Quentin je dobrosrdečný méně inteligentní, ale má obrovskou sílu. A asi jeho největší vadou je jeho na nervy lezoucí ukecanost. Ruby je zkušený gangster a touží po pomstě. - Když dáte tyto dva rozdílné týpky dohromady co vznikne? Výborná francouzská komedie, která je vtipná od úplného začátku až do samého konce. Nemůžu si vzpomenou na nějaký další film u kterého bych řval smíchy už v první minutě. Yen má přece výhodný kurs … ()

Horácius

Nebýt poslední třetiny, lépe řečeno kdyby vypadala jinak, byl by to bezvadný film se skutečně vtipnými okamžiky za čtyři nebo pět hvězd. Bohužel, poslední třetinu těžce nezvládli a zakončení je opravdu blbé. Prostě se to ke zbytku filmu nehodí. Takže je mi líto, ale víc nedám. Update: po dalším shlédnutí víc prostě dám. Konec je odfláklý, ale zbytek je excelentní. Scénka s krávou a prdícím polštářkem je něco, co svojí zhovadilostí boří vše, co jsem zatím viděl...:))) A Depardieu dokazuje, jak moc skvělý je herec. A ještě je třeba zmínit i výborný český dabing. "Já jsem Quentin"....prrrrd! ()

Raistlin22

Jean Reno a Gérard Depardieu rozehráli herecký koncert, u kterého prožijete útok na vaše bránice. Gérardu Depardiemu budete toho blázna opravdu věřit. Jean Reno si zase zahrál skvělého zabijáka s kamennou tváří. Tuto komedii vám opravdu vřele doporučuji, protože se jedná snad o nejlepší komedii, kterou jsem za poslední roky viděl. Kdyby byla možnost, že by mohl dát uživatel CSFD u jedno jediného filmu šest hvězdiček, dal bych těch šest hvězdiček právě tady, ale jelikož to nejde dávám „jen“ pět. ()

Naby

Gerard sehrál blázna naprosto luxusně, scénař mu udělali fajnovej, takže jsem se smál od začátku až doknce. Jedna z lejlepších komedií co jsem poslední dobou viděl (a to zrovna Depardieho nemám moc v lásce). Rozhodně doporučuju lidem co potřebují provětrat bránice :-). ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)