Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

ocypuc

Ahoj, jmenuju se Kentán jsem z Montargi :) . Naprosto úžasná komedie navíc s takovým zajímavým dějem, který tomu dodává ty správné grády se spoustou geniálních hlášek. 100 % ()

Trepak

"I já nemluvím. Teď mluvím, abych vám to řekl, ale inak mně taky musíte odvézt." Na tejto komédii je najlepšie to, že sa do popuku nasmejete nielen na hláškach, ale aj na extravagantnom smiechu prísediacich. Na Gérardovi je vidno, že si túto rolu užíval každou bunkou :) Bohužiaľ, keď sa k záveru k dvojici Ruby a Quentin pridruží tá ženuška z Albánska, kvalita ide rapídne dolu. ()

KingBoss

Naprosto geniální komedie, která nás vrací do dob, kdy francouzské komedie byly opravdu klasa. Jean a Gérard byli opravdu výtečná dvojice. Viděno snad 10 x a pořád se směju jak blázen. 5 hvězd. ()

Minoka

"Jmenuji se Kentán a jsem z Montarži" :-D ... skvělá komedie. Lék na špatnou náladu bez lékařského předpisu, podávat dle potřeby. ()

BenNat

Neuvěřitelně povedený kousek, který jsem viděla víc než je nutné a dodnes v něm objevuji ještě něco navíc, co mě pobaví. Ono když si vyberete monsieurs Reno et Depardieu ke spolupráci blázna a zloděje, nemůžete šlapnout vedle. Nezapomenutelné v pravém smyslu slova. ()

Indio

Pamatuju si to jako včera, bylo nás asi 8 a z nudy jsme na slepo pustili tenhle nářez. Barák se otřásal smíchem a zvukama podobnejch křeči.Stara francouzká komedie furt žije-hurááááááááá. ()

marcelita

Nejlepší,nejvtipnější,nejmilejší film!!!Depardieu je v roli ,,blázna"spíše blbce geniální a Reno je taky výborný.Hláška ty máš oči jako kuň je už legendární.Co ukradli? 5euro a prdící polštářek nemá vůbec chybu.Viděla jsem ho tak 6x a pořád se směju jako poprvé a nacházím zase něco kvůli čemu se směju zas.Francouzi opět dokázali,že umí točit parádní komedie a tuhletu bych vyzvedla až do nebe!!!Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec.Takže plných pět-dala bych i víc,ale nejde to! ()

TeeToTaller

Francouzská komedie. To je humor na úrovni, čímž se liší od většiny amerických alternativ. A tohle je absolutní špička mezi francouzskými komediemi! Cením si také hlavně vynikajícího výkonu Jiřího Štěpničky dabujícího Gérarda Depardieu - bez něj by to vypadalo asi jako de Funès bez Filipovského. Paráda, tohle se dá vidět nespočetněkrát a pořád to bude sranda... ()

Jerkie

Naprostá pecka. Při prvním shlédnutí tohoto filmu si moc dobře pamatuji, jak jsem brečela smíchy, když bylo potřeba vyměnit policejní auto za jiné auto, -civilní- a Gerárd suveréně přijel s dalším policejním autem. Jenom jedna z mála nezapomenutelných scén. Zaryl se dokonce tak moc pod kůži, s kamarádkou teď samovolně vykřikujeme "Hooovno!" "Rubyyy." , či "Ty máš oči jako kůň." Jedna z nejzdařenějších komedií. ()

Jameich

Velmi, ale opravdu velmi vtipná krimi komedie. Tenhle film jsem viděla tisíckrát a pokaždé se směju až mě bolí bránice :) Hlášky z tohohle filmu budou citovány do nekonečna a my se stejně budeme pořád smát. Malé nedostatky můžeme s klidným svědomím přehlédnout. ()

KristKrist

Na snímku jde poznat,že jde o Francouzský film,má jinou atmosféru než americké nebo britské filmy,na začátku mě to moc nebavilo..ale to jen na chvíli. Po pěti minutách jsem věděla,že se dívám na film plný humoru a příjemného obsazení s hereckým talentem. ()

Baruska92

Jedna z nejlepších komedií, které jsem viděla :) Film nemá chybu. Jean Reno a Gerard Depardieu předvedli fantastický výkon. Člověk se musí smát od začátku až do konce... :) ()

Oldves

Podle mě si zde Depardieu zahrál životní roli. Jeho ukecaný prosťáček Quentin je zahraný skutečně skvěle a spolu s Jeanem Reno tvoří perfektně kontrastní pár, který vás zaručeně královsky pobaví. Pro mě se jedná o jednu z nejlepších komedií vůbec. Někdy se člověk potřebuje skutečně hlavně upřímě zasmát a moc nepřemýšlet. A takový film také není snadné natočit. Proto za mistrnou komedii dávám plný počet ***** a přidávám ho do svých oblíbených filmů. ()

Thoman

Jestli se dá zažít, že se někdo směje, až se za břicho popadá, tak mně se to stalo při zhlédnutí této skvělé komedie! Bravurní Reno a Depardieu jsou dvojka k pohledání. Opravdu si nevzpomenu na film, u kterého bych se tak nasmál. Přitom se rozhodně nejedná o blázinec typu amerických teenagerovských komedií. Drž hubu! je založený na dobrém, vtipném scénáři, který dva hlavní protagonisté realizují v téměř ryzí srandu. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)