Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Cejny

Parádní komedie se vším všudy. Smál jsem se od začátku do konce, rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších komedií. ()

Zombik.

Už jen když chcete sdělit někomu název této humorem přetékající směsi, tak... Viděl jsem to snad stokrát a pokaždé se válím smíchy, hlášky tu padají asi jak Windows bez service packů. "Byli někde na venkově, bučely tam krávy" ()

civrss

Herecký koncert dvou mých nejoblíbenějších francouzských herců. Depardieu je neskutečný komik, Reno fantastický tvrďák a dohromady tvoří výbornou komediální dvojici - ne-li jednu z nejlepších. Drž hubu je svižná a zábavná pohádka. Francouzi jsou mistři komedie a Tais-toi! to jenom potvrzuje. A Reno má oči jako kůň, Quentin měl pravdu :) ()

gutshoter

Je to již devět let, co se zrodil jeden z nejlepších komediálních kousků světové kinematografie. Tento francouzský film si od úplného začátku získává lidi na svou stranu svým krásně situačním humorem. Gérard Depardieu "řádí" takovým způsobem, že mé slzy stékají po tváři i po desátém zhlédnutí. Neméně horší Jean Reno, jemuž v této roli věřím naprosto vše, prokazuje svůj herecký um zcela. V tomto filmu nenalézám žádnou chybičku. Bravo, pane Veber! ()

Kaceris

Moja obľúbena "Renovka". Dokážem si ju pozrieť stále, a stále sa zasmejem a dejú sa mi všetky emócie, ktoré patria k tomu správnemu filmu, ktorý je práve tento. Vrelo odporúčam, ak ste tento film ešte nevideli. :) ()

herr_carter

"Jsem Kentán z Montarží..drž hubu!!"...tak tohle byla velice příjemná záležitost na oddech a ti dva se tu navzájem doplňovali skvěle.....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

Ale tak jo, dám plnou palbu :o). Už jen kvůli tomu začátku, kdy sme se doma teda hodně nasmáli, páč Péťa něco říkala když to začínalo a v tom sem to přetočil zpět na "název"filmu. Takže vona něco říkala a z telky se ozvalo: "drž hubu" :o)). Takle to celý začala, to bylo v pondělí a než sem usnul trvalo to cca 15 minut, v úterý to bylo lepší, to už sem zvládnul tak 30 minut v kuse, ale musel sem to dokoukat s Elišákem ve středu přes den, páč mě zajímalo jak to dopadne :o). A musím uznat, že sem se tedda zasmál. Hlavně teda Debardiér, kterýho jinak vůbec nemusím, tak tady mě uplně odrovnal. Jeho roli největšího pitomce sem mu žral a chlámal se smíchy. Rena taky nijak zvlášť nemusím, jen mě tady utvrdil v tom, že je to herec jedné tváře... Zápletka jednoduchá, leč chytlavá. No a konec dobrej, všecko dobrej :o) ()

Fish

Už dlouho jsem se u žádné francouzské komedie takhle nenasmál. Skvělá taškařice! Skvělý Depardieu! A do třetice skvělý Jean Reno! ()

Raevan

Tak takle jsem ještě Depardieua fakt neviděl, a o to líp. Fakt "cůl" filmek, která by ale s jinými herci možná vyzněla do něma... ()

klúčik

Stará dobrá francúzska komédia nezomrela. F.Veber natočil výborný film založený na úžasnom herectve dvoch velikánov európskeho filmu Depardieu + Reno. Schuti som sa nasmial na "priblblom" Depardieuovi keď hodnotí kradnuté autá. Moje deti si ma teraz doberajú že Opel Corsa, ktorý mán -- no nič moc. Je to naozaj výborná sranda, dávam 85%. ()

Frankie

Schématická a nepřekvapují, přesto však dostatečně příjemná a svěží komedie. Nebýt nudnějšího závěru a ženy, která tam prostě mezi těma dvěma trčela jako kůl v plotě, bylo by to takřka nezapomenutelné. ()

BluT

Luxusní komedie, stále pět hvězd, ale viděl jsem to dvakrát (možná třikrát, ale spíš ne :) ), ale už to nemělo takovou šťávu napodruhý. Skoro se mi chtěj dát čtyry hvězdy, ale některý hlody mi to prostě nedovolej. ()

brooklyn73

Jean Reno dobry,Gerard Depardie fantasticky.Z kraje filmu to byla axtaze pro mne, sceny z banky ,z vezeni,z nemocnice pro slabomyslne parada,tou dobou bych daval 5 hvezd.Jenomze po uteku film sklouzava do honicek ,utikani, fackovani se a zaverecneho strileni.To uz tedy nebyl muj salek caje. Skoda ze nebylo mozno udrzet si pocatecni spad a rychlost a komicnost.Na fackovani nezletilych ,kteri kaslou na policajty mne bohuzel nedostanate! ()

Lenarek

Klasická francouzská komedie. Nebýt toho suchého konce, byly by to čisté 4*, ale nejsou. Dialogy perfektní a Jean Reno také. Jak už někdo psal - vtipně udělaný film, který nesmíte brát vážně. To je pravda :-) ()

SkyLukey

Asi jediná má oblíbená komedie. Jak komedie nesnáším, tak Drž hubu! mě vždycky skvěle pobaví. Kvalitních evropských komedií se neurodilo. Na ty americké paskvily, kterým tam říkají zábavné komedie jsem přío alergický. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)