Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

wito

Podobný námet ako pri Fugitifs vo mne spočiatku vyvolával nedôveru. Nakoniec sa z toho vykľulo originálne vtipné sústo plné ako scenáristickej, tak i hereckej hravosti, i keď staršiemu "bratovi" sa pre mňa nevyrovná.... ()

Ndnd

Komedie, při které mám slzy v očích od smíchu, i když ji vidím po 10. Jean Reno a Gérard Depardieu mě dostávají každou minutu filmu stejně, jako to množství nezapomenutelných a originálních hlášek. Zaručený recept na zlepšení nálady (nejen) v deštivém počasí :) ()

hero_bk

První film, u kterýho se mi podařilo usnout v sedě. Nebylo to možná ani zas tak tím, že by mě film ani nebavil, ale kodrcání po dálnici v kombinaci se smíchem spolucestujících, kdy naprosto nechápete, čemu se smějí, je strašně uspávající kombinace... Aby mi někdo nevyčítal, že hodnotím film, který jsem neviděl - já to vnímal tak nějak rámcově, když jsem se jednou za čtvrt hodiny na tři minuty probudil, takže příběh vám klidně převyprávím, ale vtipy šly jaksi úplně mimo mě. Co je tak strašně vtipnýho (celej autobus měl pokaždý záchvat smíchu) na větě: Jmenuji se Kentán a jsem z Montarží? ()

Jandro

Tento film sa dá pozerať často a vždy sa musíte rovnako smiať. Skvelé dialógy nepokazil ani český a ani slovenský dabing, každý z nich má pritom odlišný preklad a úpravu dialógov. ()

Jacccob

Skvělá francouzská komedie, Depardieu hraje toho debila tak přesvědčivě, že jsem si párkrát myslel, že opravdu je, jen ho nechali běhat po ulicích. A scéna ala " Rorschachův test vs. moucha" nemá chybu :) ()

johhny007

Fenomenální komedie s ještě fenomenálnějším obsazením!Od začátku do konce spolu Reno i Depardieu skvělé ladí , a proto jsem se i tak dobře bavil!!----RÚBÝ!--HOOVNO!!---RUBY!!-HOVNO!!--HOVNO!!--RUBY!! ----- Ahoj ja jsem Quentan a jsem z Montarži :DDDD Je hodně Francouzským komedií , která mám moc rád , ale tahle rozhodně patří do mé TOP 10 Francouzské filmy :D to jsem si ted vymyslel ()

LukH

Téměř tak skvělé jako Blbec k večeři, Francis Veber je komediální génius...a Depardieu je herecký ďábel - jeho roztomilý blázínek mě totálně rozsekal. Dlouho jsem se tak nenasmál :-) ()

Stanix

Tuhle záležitost miluju. Někteří se mnou nemusí souhlasit, ale tento snímek považuju za velmi povedený nepřímý "remake" Uprchlíků. Sqelá zábava. H..........vno!!!! ()

Weyden

Komedie moc nevyhledávám, protože ani u těch nejlépe hodnocených na csfd.cz se většinou moc nesměju. Ale po Drž hubu! svůj názor asi přehodnotím. Asi šestkrát jsem kvůli záchvatu smíchu musel pauzovat. ()

Cajomol

Tento film mě vždycky dovede rozesmát i v mdlé náladě. Depardieu mě svou rolí překvapil (i když hraje v dost komediích). Velmi věrohodně hraje absolutního debila, který by dovedl i v reálu snad vyvolat špetku emocí i u sériového vraha. Renovi prostě takové role sedí. Svižná komedie, kde se bavíte skoro každou minutou se spoustou hlášek. ()

kuro

Spojenie dvoch najvačších francúzskych hercov súčasnosti, to je istota výborného filmu ktorý sa mi vril hlboko pod šedú kôru, vďaka nezabudnutelným vtipným scénam, ktoré sa len tak ľahko nevidia....Podla mňa jedna z najlepších komédií Francúzskej a možno aj svetovej kinematografie :)....5* ()

Nathalia.A

To som sa nasmiala! K tomuto filmu som sa dostala náhodou, pretože ho pustili v mikrobuse keď som cestovala domov zo zahraničia. A že som sa divila, že som ho ešte nevidela! :) Cestovanie mi spríjemnil, humor bol kvalitný a chválim aj herecké obsadenie :) ()

mac000

Francis Veber je sázka na jistotu a totéž lze říci i o dvou hlavních protagonistech Depardieu a Renovi. I když jejich postavy opakují trochu stereotypy známé z jiných Veberových komedií (s P.Richardem a G.Depardieu), skvělé dialogy i situační zápletky táhnou film kupředu tak, že divák nemá čas o tom přemýšlet. Přitom se ale do filmu vkradou také okamžiky, z nichž zavane lidská osamělost a beznaděj... aby byly v zápětí zahnány dalšími komickými situacemi. A nelze pominout ani dobré akční scény, které u Vebera- režiséra nebývají vždy pravidlem. ()

Mr.Baboon

Už dlouho jsem se takhle nenasmál. Film s legendárními a nezapomenutelnými hláškami, nejvíc mě dostaly tyto - "Rubyyy - Hóóóvno," "Já jsem 'Kentán' a jsem z 'Montarži'," "Máš oči jako kůň." Kdykoli si na to vzpomenu, cukají mi koutky :-D. Prostě parádní a legendární snímek, na který se vždy rád podívám. - 95% ()

1mArc0

Drž hubu.....ľahká, nenáročná komédia s dvoma bravúrnymi hercami. Priamočiarosť filmu absolútne divákovi nebude neprekážať a vďaka tomu si Francis Veber dokázal hravo pohrať s postavou Gérarda Depardieua, ktorá ponúka porciu kvalitnej zábavy počas celého filmu. Kvalitná kamera Luciano Tovoli a hráva hudba od Marca Prince. /71%/ ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)