Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

plissken

No ona je to taková spíš pohádka, že. A režijně je to dobře zvládnuté, ale místy (a těch míst je opravdu hodně) je to splácanina, která je s dalšíma minutama jenom blbější a blbější. Znova to rozhodně vidět nemusim, vlastně lituju že sem na to vůbec čuměl ()

Boris18

Tom Hanks v další ze skvělých rolí. K tomu se přidává pan Spielberg a Catherine Zeta-Jones. I když nevím jak může někdo žít na letišti 10 měsíců, ale ten nápad mě naprosto fascinoval. Dobrý vtip a opravdu nenudil.Opravdu skvělý film s pěti *****. ()

lenny71

Terminál je jeden z těch filmů, na které se musím dívat pokaždé, když je vysílají. Ale od takového "pana režiséra" se to už dá čekat. Skvělí herci a hlavně dokonalý, originální příběh, u kterého ty dvě hodiny opravdu vydržíte sedět. ()

alergik odpad!

Špatný vtip. Buď jsem ze Spielbergových filmů vyrostl anebo Spielberg nikdy nevyrostl. Od jisté doby točí velmi špatně. Kazí vše, na co sáhne. Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana, Terminál... Vyjmenovat všechny nedostatky by trvalo déle, než sledovat uvedené filmy. Prostě všechno špatně. Neuvěřitelně hloupé a naivní. Stevene... Vzpamatuj se... ()

Slavusko

Tento mnou hodnoteny ako stvrohviezdickovy film si urcite zasluzi 128 minutovu divacku pozornost a to nie len kvoli exclentnemu vykonu Toma Hanksa ale najma vdaka obsahu, ktory sa zaklada na skutocnom dojimavom pribehu, ktory sa odohral na letisku Charlesa de Gaula vo Francuzsku myslim, ze v Parizi : ) Tom Hanks predvadza svoje herecke kvality najma v prvej tretine filmu. Klobuk dole. Catherine Zeta a kludne aj Jones je v tomto filme uplne priemerna, ale nie zla a v pohode zahrala objekt zaujmu a "spestrenia" vecného "cakania" Toma Hanksa... Kazdopadne by ale tento film mal patrit do zoznamu "videnych" filmov... ()

mikeleon

Terminál ponúka komédiu, ktorá zaujme netradičným scenárom, hereckým výkonom Toma Henksa, trocha mi prekážala Catherine Zeta Jonesová vo vedľajšej úlohe, skôr by so očakával, že letuškou bude nejaká blondínka, vzhľadom na jej nechápavosť! Komédia ponúka miestami humorný, miestami komorný príbeh človeka, ktorý sa stane nikým na letisku a ktorého sa chcú všetci zbaviť, ale on je oveľa múdrejší. Výborná komédia nad ktorou sa nielen pobavíte, ale aj zamyslíte. ()

stebetalka

Tohle je tak strašně příjemnej film, na Hankse bych se mohla dívat klidně i kdyby jen seděl a koukal, on je prostě génius a mě dává do klidu:-) Ale ten příběh a doják - prostě masakr:-) ()

Dodge-I

Spielberg umí točit i líp, tady se vyhrál jen v první polovině. Tom Hanks sympaticky bojuje o svoji lidskou důstojnost, ostatní jsou jen do počtu (včetně Catherine Zeta-Jones - což mne mrzí ;-) Štastný konec se mi nějak nepodařilo spolu s naplněným snem hlavního hrdiny spojit, prostě to už asi chtěli mít všichni za sebou... ()

georgeVI

Tom Hanks je bohatý... teda chcem povedať šikovný. Forresta zahral skvelo, a tak je jasné, že debila hrať vie. Niet divu, proste talent má a basta. Čo sa týka Spielberga, sme zvyknutý na väčšie šupy, ale dobre teda, nie vždy hrá struna. Celkové pojatie ma tak trochu zaskočilo. Z milióny (ok, preháňam) filmov, ktoré som videl, proste chápem, že Američania si robia srandu (vrámci ich vlastného dobra dúfam, že je to sranda) z Európanov, potažmo z Rusov a spol. No zvyčajne je to len nejaká narážka, dve, tri, ale tu je celé prevedenie hlavného hrdinu. Možno to vnímam len ja tak... ale šmárja, načo to riešiť. Pútavý dej maskuje všetky chyby, pekne vykreslené charaktery a naviac príjemná kamera s dobrými filtrami. Šablona dobrého oddychového filmu. ()

karras

Jeden z těch TOP filmů Toma Hankse. Dost zajímavý snímek s krásným začátkem a trochu podivným koncem. Bavilo mě sledovat jeho život na letišti, už jen proto, že jsem si jako malá vždy představovala, jaké by to bylo, a bavilo mě sledovat jak se s tím vším vypořádává. Trochu mi tam vadila Zeta-Jones - nemám tu herečku moc ráda. Ale jinak vynikající snímek, na který se dívám víc než ráda :) ()

voltamper

Tom Hanks bol najlepší bezpochyby vo Philadelphii. Ale teraz neviem, či bol lepší v Termináli, alebo vo Forrestovi Gumpovi. V každom prípade to stojí za pozretie, je to produkt najvyššej kvality. ()

denyel

Ak človek tento film prísne hodnotí a hľadá jeho chyby už za jeho pozerania, tak stráca na kráse. Proste ho treba prežiť, potešiť sa z maličkosti a nechať sa unášať všetkým tým pekným, čo nám ponúka. ()

CarlaBrunn

Viktor Navorsky (tak milo naivny a dobrosrdecny) je ukazkovym prikladom ako sa netreba vzdat. Velmi sa mi pacilo ako sa popasoval s nelutostnou hrou osudu (alebo s okliestenym byrokratickym systemom?). Oddychovka s prijemnymi hercami zaujme viacmenej tym, ako Viktor musel prezit par tyzdnov a mesiacov v netradicnom prostredi-tranzitnej casti letiska. Pribeh je okoreneny romancou s letuskou Ameliou, ktora ho ako jedina drzi nad vodou v snad najabsurdnejsom obdobi zivota. ()

DK1113

Zo začiatku ma Terminal veľmi zaujal a sledovať ho bola príjemná zábava. Ale posledná zhruba polhodina, možno viac, to totálne skazila. Čudujem sa, že som to vôbec dokázal pozrieť do konca a po nabehnutí záverečných titulkov som myslel, že začnem mlátiť hlavou do steny. true story. Na to, aký to bol originálny motív a úvodné scény z toho mohlo byt kľudne 5 hviezd, ale žiaľ, zakončenie- jeden z najhorších počinov, aké som kedy videl: väčšinou podobné momenty zruším už v začiatku. 56% ()

beedol

Tom Hanks opět ve výborné roli jako Viktor Navorski. Spielbergovi se podařilo skvěle propojit byrokratický boj s větrnými mlýny spolu s nutnou dávkou humoru, který film velice dobře odlehčuje, což na mě, jako na diváka, působilo ve všech směrech pozitivně a optimisticky. :) Díky tomu z toho vylezl docela slušný film na odlehčení, ve kterém si hlavního hrdinu nelze neoblíbit. :) ()

tomkat

Proč víc než průměrné 3*? 1) Tom Hanks, 2) Trefená atmosféra, 3) Dokázat polidštit prostředí letiště, to chce umění. Bonus: tvůrci mě dokonale nachytali s rozřešením tradičního "záhadného prvku" tohoto filmu - nachytají vás taky? ()

len.tilka

Výborný film, žádná slátanina, jako vždy perfektní výkon Toma Hankse. Neskutečně si užíváte každou minutu a a až na konci zjistíte, že film trval dvě hodiny. Většina lidí asi čekala romantický příběh typu "chudák sbalil krásnou letušku a žili spolu šťastně až do smrti" a ono ne. Tady jde jen a pouze o tu plechovku od arašídů :) ()

fifotron

Sladučký príbeh, rozprávkový koniec. Skvelý Tom Hanks. 4 hviezdy dávam Hanksovi za výkon, za film dávam 3 hviezdy, keby to len tak nebolo také "dojímavé". ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)