Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

GMVajgl

Lidé jsou společenští tvorové, ale organizace jejich společností není zdaleka ještě vyřešená. Politické organizační otázky (přísný sociální stát vs svobodný ekonomický systém) lze vystihnout jednoduchou otázkou: "Může člověk být zodpovědný?" či "Jsou lidé dementi?" Protagonista tohoto filmu podniká zbytečnou cestu do cizí země bez nejmenší znalosti jazyka. Je nezodpovědný. Plýtvá časem a řídí se dementními nařízeními a cizími pravidly. Další levičáckej bullshit s Tomem Hanksem. ()

Cruchot

Spielberg opět nezklamal. Terminál je pohodový a velmi pozitivní filmeček, který mě hodně zvednul náladu. Kromě původního námětu vycházejícího ze skutečné události se v podstatě nejedná o nic objevného, ale film má výbornou atmosféru, je velice slušně vyprávěný a Tom Hanks je jednoduše Pan herec. ()

Gixian

Podivný film. Zeta-Jones v něm ztvárňuje jedinou realisticky napsanou postavu zavřenou do panoptika vyšinutých existencí, jejichž špatně uvěřitelné chování vám prostě nedovolí jakkoliv se s nimi sžít. Pro mě osobně veliké zklamání a důkaz toho jaký hype se vytvoří kolem čehokoliv, v čem hraje Tom Hanks. Přitom jeho jméno, jak již v posledních letech několikrát dokázal, rozhodně není zárukou kvalitního filmového zážitku. ()

ex.it

Můžu říct, že jsem to viděla pár dní před svým odletem do ciziny, kdy jsem poprvé měla letět letadlem a navíc sama... Nahnalo mi to strach. Ale film je to povedený, jen však do půlky. Druhá polovina už je jen zbytečné natahování. ()

salamandrr

Vim, že České republice nehrozí to co vidlákovu v tomtu filmu, ale při té představě mě mrazí. Spilberg ukazuje, že je prostě 1 a dokáže natočit velmi dobrý film a to i z oddychového žánru. Jo a ten trik s vozejkama budu někdy na letišti muset zkusit 8) ()

-soch-

Tento film v istých momentoch vyvoláva skutočne zaujímavé pocity, ktoré sa pri iných filmoch asi žažiť nedajú. Tom Hanks zvláda svoju úlohu brilantne ako v ostatných filmoch a Cathrine Zeta - Jones mi nevadila ako doteraz. Stanleyho Tucciho som videl už veľa filmoch a jeho herecké umenie sa veľmi nemení a zostáva tým čím je. A možno je to lepšie, ako by malo voľačo pokaziť + Zaujímavosťou slovenského znenia je, že TOMA HANKSA nadaboval DUŠAN CINKOTA už dvakrát. Prvýkrát, pred pár rokmi pre TV JOJ v štúdiu EKA a pred pár mesiacmi v DIMASe pre MARKÍZU. Žiaľ, ešte stále som nemal možnosť tieto dabingy porovnať. Ďalej v slovenskom (EKA)znení: ELENA PODZÁMSKA, MIROSLAV TRNAVSKÝ, KAROL ČÁLIK, BORIS AL-KHALAGI a iní. Réžia slovenských dialógov: MARTIN BEŇUŠKA (EKA), BOHUMIL MARTINÁK (Dimas) - tohto režiséra nemám však overeného. ()

Stíba

Těšil sem se ale musim přiznat, že jsem byl zklamán. Od začátku to na mě působilo neuvěřitelně kýčovitě, trapně a místy až sebeparodicky. Postupem času se to sice začlo zlepšovat a objevily se i světlé momenty ale nevím, celkově mi to nestačilo ani přesto, že Hanks asi dělal všechno lépe než snad mohl a Catherine Zeta - Jones při každém příchodu nalila do filmu živou vodu. U kombinace Spielbeg + Hanks bych takovéhle pocity nečekal. ()

kuces

Příjemná pohodovka, která je nenásilná a příjemně se na ni kouká. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl až po Abramsově star treku tak to mělo ještě vtipnější ráz. :-) 8/10 ()

Alice02

Pořád mi nejde do hlavy, jak může někdo být tak skvělým hercem, jako je Tom Hanks. Když k tomu přičtu nápad, příběh, sem tam nějakou tu humornou scénku a klasickou Spielbergovu režii, vyjde mi právě tento pěkný film :) ()

Pingu

Celý příběh je vlastně o tom, že když se člověk chová k ostatním lidem slušně, ostatní mu to vrátí i s úroky. A já ve svý bezbřehý naivitě stále věřím, že existují tyhle hodnoty a lidé, kteří v ně věří tak jako já .... ()

Kingjiri

Při první projekci jsem Terminál ani nedokoukal. Teď jsem si ho pustil po letech znova, abych zjistil, jestli se změnil muj filmovej vkus. Tentokrát jsem s úspěchem dokoukal, dlužno ale podotknout, že jsem se musel ke konci docela přemáhat. V první polovině skvělá oddechová zábava, kdy člověk sice kroutí hlavou nad birokracií úředníků, ale pěkně se na to kouká. Jenomže pak přichází zbytečně natahovaná druhá polovina, která je navíc ke konci nasáklá velkou porcí patosu. Je velká škoda, že si Terminal nedokázal udržet úvodní tempo vyprávění. Kromě dramaturgie ale neni co vytknout, holt Spielberg umí (a Tom Hanks samozřejmě taky), tři silnější hvězdy. ()

Kadas97

Oddychový, pomaly sa odvíjajúci film s Tomom Hanksom. Život na letisku s neplatným pasom nie je žiadna radosť. Navyše celý film podmazáva perfektná hudna Johna Williamsa. 8 z 10 ()

Kultak

Za poměrně irelevantní zápletku s trochou romantiky bych dal maximálně 1*. Tom Hanks přidává *. A za Catherine Zetu-Jones, na kterou se opravdu hezky kouká (avšak onanisté z klubu Gosling budou nepochybně urputně nesouhlasit) a ještě k tomu se celou dobu nadrženě usmívá přidávám ještě jednu hvězdu. Celkem tedy ****. ()

PavelZava

Další film, kde září můj oblíbený herec Stanley Tucci: Vítejte u nás, skoro !, Tom Hanks je dalším skvělým ikdyž v jedné sceně to byl prostě Forrest Nemáte rrád rryby. jako Viktor Navorski přistupuje naprosto "správně" k situaci v jakém se ocitl, bohužel asi ke své škodě , ikdyž závěr se zdá naprosto absurdní ... ()

redwik

Na tomto filme sa podieľali traja moji obľúbenci: pán režisér Steven Spielberg, môj najobľúbenejší herec Tom Hanks, a trojicu uzatvára jedna z mojich naj herečiek Zoe Saldana. Preto som sa naň celkom tešil. A potešilo ma, že film nesklamal, ba čo viac, uchvátil. Pekný a zaujímavý príbeh, ktorý sa z 98% odohráva na letisku, ma dokážal udržať v pozornosti tak, ako vyhrávaju jazdci F1 svoje Veľké ceny, čiže systémom štart-cieľ. Príbeh bol dokonca tak dojímavý, že poslednú štvrťhodinu som si riadne poplakal. Toto je jeden z mála filmov, ktorý podľa mojich kritérií spĺňa všetky tri z jeho opisov: Drama / Komedie / Romantický. A prekvapenie na záver: neplakal som poslednú štvrťhodinu, ale len osem a pol minúty. ()

P. J. D.

Leky pro kozel, to být léky pro kozel ... prostě další dobrá klasika, ve které Tom Hanks ukazuje svoji všestrannost a dokonalost v herecké branži, jíž lze napočítat maximálně na všech lidských prstech. Se Spielbergem si očividně sedli do noty, a proto to vyšlo. Skvělá herecké výkony, režie, scénář, prostě paráda. 5/5 ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)