Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Sista

No dokážete si představit v roli Viktora někoho jiného než Toma Hankse? Příběh dost stojí na jeho výkonu..je to milý film, ale to je tak všechno - pošimrá a zmizí. ()

strangercz

Příjemný snímek kde je hlavní role napsaná přesně na míru Tomu Hanksovi. Kvalitní příběh dobrý herecký výkony dostávají tento film do vod nadprůměru. A Catherine to tu neuvěřitelně sluší ()

pend

Hezký film, komedií bych to zrovna nenazval. Škoda, že nebyl o půl hodiny kratší. Hanks hraje to, co má. Škoda, že ředitel letiště byl takový záporák. ()

Lúca

Silný příběh o bezmoci člověka, který nemá kam jít. Mít klobouk, tak ho určitě smeknu před Spilbergem, i Hanksem. Hanks se výtečně vžil do pozice člověka bez domova. Samozřejmě musel Spilberg přidat trochu té romantiky a štěstí, ale v globálu z toho vyšel úžasný příběh. Film je natočený podle skutečné události. ()

Han-cock

No čo povedať na to keď človeka nechcú pustiť z letiska ani von ani domov. Ostáva si tento pobzt len spríjemnit najlepšie ako sa len dá. Toto je prípad Viktora (Toma Hanksa). Je to super že Pištu napadol tak trochu nezvyčajný scénar na tento film. Veľmi sa mi pačil aj dôvod kôli ktorému prisiel Viktor do USA. Dalo bz sa povedať že v dnešnej dobe sa nájde málo ľudí, ktorí by išli takú dlhú cestu pre nejaký sľub. Celé prevedenie filmu je fajnové a hlavne Tom a Stanley hrajú perfetkne svoje role. ()

RickyFitts

ach jo... úplně bez nápadu, bez kouzla... další film, těžící jen a jen z charisma Toma Hankse, které já nevidím... ještě na to někdy kouknu a třeba v tom něco objevím ()

frolish

Prva polovica bola vyborna, vtipna a originalna. Ale poslednu hodinu som si len prial, aby to cim skor skoncilo a co najmenej pokazilo moj dobry dojem, pretoze sa to zvrtlo do vod tuctovej (pod)priemernej americkej romantickej komedie. ()

jasanka

Tady se mi Tom Hanks vůbec nelíbil (ostatně jako ve většině novějších filmů). Vzhledem k tomu, jak velkou má ve filmu roli, je jasné, že to moje hodnocení hodně ovlivnilo. ()

Košoun

Steven Spielberg ani Tom Hanks nezklamali. Filmařsky poctivé dílo s příběhem a dobrými hereckými výkony. S emocemi, vtipem i vážnějšími momenty. A samozřejmě trochu romantiky (která tam pro mě byla trochu navíc, ale proč ne, Catherine je kočka!). Na konci to bohužel nějak šlo dolů dojemnou dějovou linkou s plechovkou a změnou ředitele letiště v ultra-záporáka, ale stejně film zanechal hodně pozitivní dojem. A uklízeč Kumar Pallana byl výbornej! ()

rexino

Totálna pohodička s geniálnym Hanksom. Taký film na vianočný večer ako vyšitý. Totálne hviezdne obsadenie v takomto filme dodalo čaro a koniec bol úplne.... nečakaný :) ()

CiPR

Tom Hanks to prostě umí. On je prostě hvězda ve svém oboru a Terminál je díky němu prostě dokonalý. Původně, když jsem slyšel o tomto filmu a někdo mi řekl, že se bude odehrávat pouze na letišti, už jssem začal mít předsudky, jaký to bude propadák. Ale nebyl, vůbec nebylm bylo to perfektní. Parádní podívaná, kterou jsem hltal od začátku do konce. // 100%. ()

Saur.us

To byla slabota pane Špilas. Nápad skvělý, humor také, ale proč proboha tak kýčovitě omáčkovitá romantika? A dokonce dvakrát? A proč Hanks hraje Navarského jako polodebila co ani neumí chodit? ()

zahadum

Dosť trápne a miestami až infantilné....Hanks mi miestami pripadal ako iná verzia Mr.Beana ( výroba postele, rontgen, pády na podlahe atd...) ...príbeh je neuveriteľne naivný...hlupučký a nazvať toto drámou je ako nazvať film Mucha baletom...tá americká predstava o nás obyvateľov východnej EU a Ruska je už predsa len ošúchaná a je to skorej k plaču ako na smiech....hlavne ak si spomeniem na moje osobné spomienky na živých američanov...každopádne...film je o ničom...škoda talentu Hanksa....škoda premrhaných prostriedkov na výstavbu letiskovej haly a talentu pána Spielberga....nezachránila to ani kráska z Avatara..... ()

zdeny99

Velice zajímavý film svojí originalitou, ve kterém kvůli chybě v byrokracii musí zůstat člověk na letišti aniž by mohl vstoupit na území USA anebo se vrátit do vlasti. O to jistě je ještě více překvapivé, že se toho zmocnil Steven Spielberg, režisér jiných žánrů. A rozhodně i jeho režie je jeden z důvodů, proč Terminál je tak skvělý film. Na jednu stranu vážné téma (válka, nežádoucí přistěhovalec, několikaměsíční pobyt na letišti, byrokracie) a na druhou stranu je to odlehčené drama s příměsí romantiky a komedie, jenž se opírá o vynikající výkon Toma Hankse. Právě on je ten hlavní důvod kvality tohoto filmu. O jeho herectví se celý film opírá. Z počátku roztržitý přistěhovalec se silným ruským přízvukem, který ani neví, co se děje. Poté naprosto zhrozený člověk na prahu bídy. A pak víceméně letištní bezdomovec, který si musí sám poradit a celou tuhle situaci bere hodně nadlehčeně. [45463. hodnocení, 754. komentář, 77%, 571. nejoblíbenější film] ()

TheSpearCZ

To si takhle naladím na televizi můj starý dobrý Terminál a koukám, že tu ani nemám komentář, který si film jistě zaslouží, takže jdeme na to. Tom Hanks nám tu po bezchybném Catch Me If You Can opět potvrzuje svoje herecké kvality a jakožto člověk, co Hankse moc nemusí je pro mě tady za sympaťáka a právě tahle jeho role je nejspíše mojí nejoblíbenější. Film má dokonalou atmosféru, která ve vhodných momentech funguje na diváka, tak jak má, s tím si Spielberg tradičně vyhrál. Lidé tu údajně dělí film na dvě poloviny, kdy ta první je bezchybná a ta druhá, kdy se nám objevuje záporák a love story, už horší, ale za mě to objevování letiště a poznání charismatických vedlejších postav na začátku je to, díky čemu jsem si právě později naprosto vychutnal příběh s letuškou a šéfem letiště. Lehká komediální a emoční podívaná, vyšperkovaná jedinečným příběhem, netradičním odehrávajícím místem a zároveň jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který můžu kdykoliv naladit a vždycky si ho užiju stejně. 5* ()

Puol

Tom Hanksovi som to zožral, jeho "Krakozština" nema chybu, ale na to, že to nakrútil Steven Spielberg, mi to pripadá dosť nedotiahnuté. Na takom letisku sa ale dá stretnúť aj veľa sympatických postáv. Perfektny je letiskový komisár Stanley Tucci a ako ozdoba i letuška Catherine Zeta Jones. Pohodová nenáročná zábava. ()

ebi

První půlka výtečná,nápaditá a zábavná ,tragikomickou situaci prožíváte s hlavním hrdinou/výtečný T.Hanks/- pak klišé a nuda. Ale i tak to stojí za zhlédnutí. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)