Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Skunkiee

Typický rodinný film na sobotní odpoledne, tak typický, až mi to trošku vadilo. Uvítal bych trochu kreativity, překvapení, více emocí. Na druhou stranu některé scény nemají chybu, nechybí vtip ani nadhled. Snímek na mě však působí tak nějak nezúčastněně, skoro rutinně. "Napuchlý" Tom Hanks je jako Viktor Navorski uvěřitelný stejně jako předvolební sliby politiků. Film který nenadchne, ale ani neurazí, na jedno podívání velmi dobrá zábava. ()

montel

Viktor Navorski (Tom Hanks) právě přistál na letišti v New Yorku, kde se chystal navštívit slavného saxofonistu. V letištní hale však nastane problém. Viktorova domovská země, Krakozia čelí vojenskému převratu a on tak vlastní pas neexistující země. Proto se nemůže vrátit domů ale nemůže také vstoupit na půdu Spojených států. A tak je nucen přebývat v letištním terminálu, kde si musí najít provizorní nocleh a vydělat si nějak na jídlo a pití. Viktor si ale nejen umí poradit ale také si najde na tomto malém prostoru velmi dobré přátele a možná i lásku...Příjemný film na nedělní odpoledne s výborným Hanksem, trošičkou romantiky i humoru. Zetu-Jones jsem tady ani nepoznal, což bylo jen dobře, protože v čem ji vidím, to mi moc nevoní. Terminál mě ale bavil, sice by mu neuškodil větší střih, ale Spielberg odvedl opět slušnou práci. 60% ()

Mach666

Muj jeden nejoblíbenějších filmů s Tomem hned po Catch me if you can a Forrestu Gumpovi. Je to film o prostém chlápkovy z vymyšlené země Krakozhia který uvízl mezi zeměmi z důvodu skončení platnosti jeho pasu po rozpadu jeho země. Shledává se tam s milou Amelií (Catherine Zeta-Jones) se kterou laškuje až do konce filmu jasný happy endák pro který by se dala v průběhu filmu i uronit slza. Pro mě 80% ()

Biges

Postavené na naprosto neuvěřitelných premisách, například že na mezinárodním letišti nemají překladatele hovořícího rusky a že lidé z postsovětských zemích nejenže neumí jazyky a neznají mezinárodně známá slova ("passport"), ale jsou navíc slaboduší pitomci. ()

Otan

Film začíná na kopci a pak ,bohužel jede dolů.Závěr mi přijde cynický.Škoda,že se tvůrci nemohli rozhodnout,jak udělají závěr.A udělali ho nejhůř jak mohli. ()

ajaxx

Velice příjemné, velice koukatelné a inspirující k myšlence, že vždy se dá najít cesta i když není zrovna lehká. Viktor žije na letišti 9 měsíců, Nasseri, skutečná postava, žil na letišti ve Francii 17 let. Brilantní životní výkon Íránce Mehrana Karimiho Nasseri v realitě, ale stejně tak brilantní výkon Toma Hankse v roli Viktora Navorsky. Vím, proč patří k mým nejoblíbenějším hercům. ()

Pythonator

Spielberg umí. Věřím tomu, že kdyby to točil kdokoli jiný, tak by mě to tak nechytlo. Jedině velký režisér dokáže tak živě zachytit absurditu systému. Bohužel ani kouzelník neudělá z chudšího námětu veledílo. Chyť mě, když to dokážeš mělo jasně navrch už svým námětem. ()

Mark1983

No - jedná se průměrné zpracování,ale Spielberg natočil mnohem lepší filmy. Nechápu,proč se občas pouští do takových slaďáků. ()

lukison

Bezpochyby jeden z nejhorších Spielbergových filmů. Křečovitě vysoustružený ze samých klišé až se dech tají. Na druhou stranu učebnicová ukázka Spielbergova manipulativního stylu v obnažené a doslova zvrácené podobě. Bez jediného originálního nápadu, bez vtipu a zoufale, tlačeně chtěné. Dokonalý kýč. ()

Sansnom70

Co film od Spilberga to kasovní trhák a co film ve kterém hraje Tom Hanks to film, který nesmí chybět v žádné filmotéce. Film o takové věci, která Vás s největší pravděpodobností nikdy nepostihne, ale stát se může cokoliv. A Tom nám v tomto filmu ukazuje, jak se dají hrát všelijaké role. Což on sám dokazuje ve všech svých filmech. Dovede zahrát cokoliv. Kdo milujete Spilbergovy filmy nebo filmy s Tomem Hanksem, tak určitě si nenechte tento film ujít. ()

Margeline

Oplatilo sa! Po toľkom odsúvaní som sa k Terminálu nakoniec dostala a bola som príjemne potešená. Čo dokáže veľké srdce a otvorená myseľ je krásne. Tom Hanks je tradičnou zárukou kvality, Catherine poteší a dnes už známejšie tváre privodia úsmev na tvári. Hlavne veteránka sci-fi filmov, Zoe Saldana, tu nevedomky naznačuje, že zakotví v Star Treku. Film ponúka pozitivistický pohľad na vec a vkladá dôveru v nezlomného ducha, takže určite dôjde aj na pár mužných sĺz. Príjemný filmík! ()

Jard

Jedná sa o dobrý film, bohužiaľ trochu postihnutý americkým štýlom výroby filmovej tvorby. Ale rád som si to pozrel až do konca. Tom Hanks je naozaj pán herec a aj v tomto filme to opäť ukázal. 75 % ()

michael99

Je překvapivé, co všechno se dá natočit v bezcelní zóně letiště New York. Herecký výkon Toma Hankse je neuvěřitelný a je vidět že tomu Tom dává veškerý svůj herecký talent. Příjemný filmek na večer. Scénář také vynikající, ale na tomto filmu za mě určitě nejlepší herecké výkony. ()

vitek_korenn

Nejvíce zde oceňuji kreativitu, kterou režisér nešetřil. A to i přes nezvyklý námět, u kterého jsem si myslel, že bude velmi těžké diváka na 2 hodiny zaujmout. Povedlo se. ()

Andrej22

U filmu jsem se zasmál a nic víc od podobně laděné komedie nechci. Některé momenty si američtí filmaři mohli odpustit (scéna protestu zastavením letadla a následné shromáždění policistů) ale účel byl splněn rozhodně 75%. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)