Režisér Kristoffer Borgli v tejto čiernej, satirickej komédii zobrazuje toxický vzťah, ktorý rýchlo eskaluje do desivých nových úrovní narcistickej sebaprezentácie. Signe a Thomas sú mladý pár so vzájomne nezdravou súťaživosťou, ktorá naberie nebezpečný smer, keď sa Thomas náhle presadí ako súčasný umelec. Signe v reakcii na to, urobí zúfalý až sebazničujúci pokus o znovuzískanie svojho postavenia tým, že sa úmyselne stane chorou, aby prilákala na svoju stranu pozornosť a súcit. Kristoffer Borgli brilantne satirizuje sebaprezentačné tendencie v súčasných médiách a impulz hľadajúci pozornosť v nás všetkých. (Film Europe)

pp

Zajímá vás, co za šílenosti si může někdo udělat, aby si ho ostatní všimli? Jestli ne, tak se na to ani nedívejte... Prostě příběh o holce s duševní poruchou. Obtížně sledovatelný nejen kvůli tématu (parodie na youtubery wtf?), ale i kvůli podivnému střihu, kdy není vždy jasné, co se odehrává ve skutečnosti, a co jen v Signině hlavě. Jo a komedie to rozhodně není. ()

Feacher

Drama/Komedie/Horor - tak já vám nevím, co si vybrat... Komedie je to asi tak moc jako horor, takže za ně určitě drama, a poměrně povedené drama. Velmi zajímavý psychologický námět, jen trochu převedený až do absurdna. Občas mi z toho až nebylo dobře... ideální délka, herecky v pohodě, 5*! ()

SewekiX

Brutálně nesympatický mladý pár, který se předhání o to, kdo je v životě větší vítěz. Tyto nevinné souboje rychle vyeskalují a hlavní hrdinka brzy ukáže, že pro trochu pozornosti by udělala cokoliv. Černou komedií, bych to úplně nenazval - sice se člověk sem tam pousměje nad nějakým vtípkem, převážně mířeným na showbyznys, či mladé influencerky, ale většinu času jen s nepříjemným pocitem sleduje jak nepoučitelná postava vynikající hlavní herečky, propadá do stále větších lží s cílem překonat svého ignorantského přítele. Zajímavé to bylo ale znovu si to asi nepustím. ()

Miroslav.Zac

Být středem pozornosti za KAŽDOU CENU. Režisér je právě z té generace (mileniálové), které se problém hlavní hrdinky týká a možná proto dokázal proniknout do nitra osoby, která se cítí natolik méněcenná, že udělá cokoliv, aby ji někdo aspoň politoval. To není nesmysl, ale velmi skutečná a hloupá realita, s kterou se v dnešní době potýká spousta lidí. Smutné, sarkastické a děsivě skutečné. ()

Katule80

Prvních deset minut na mě film působil doslova jako nepovedený pokus o něco, co jsem nedokázala nikam zařadit ani nijak definovat. Přesto mě cosi drželo při tom sledovat dál. Výsledek mě více než uspokojil. Film nejenom popisuje osud psychicky choré jedinky, ale také přesně vyobrazuje dnešní společnost.  Za námět a neokázalost rozhodně pět hvězd. ()

Holly_Molly

Narcisova devátá brána. Hlavní postavy jsou tak odporný a tak dobře reflektujou jistou otravnou lidskou vlastnost, že se na to skoro nedá koukat. To je dobrý! Film je to ale tak strašně rádoby intelektuálně a anti-divácky natočenej, až je vlastně úplně prázdnej. Ani horor, ani komedie a vlastně ani to drama jak je tady uvedený (kromě dramatu během rozhodování ala vypnout to-nevypnout to) Nejhezčí části filmu jsou definitivně kozy hlavní postavy a když tatáž postava dostává diss od pejskaře uprostřed rušný ulice. Velice uspokojivá scéna ;-) ()

Blutwurst

Ujetá sračka... spoiler: páreček z Dánska se předhání v sebestřednosti, ona je extraliga - sežere naschvál nějaké patáky co jí zničí xicht, aby byla litována. Jak říkám, hovadina. Jestli to má být satira tak na mě až moc skrytá, nelíbilo se mi to vůbec. ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (viac)