Včela na mušce

• Veľká Británia Man vs. Bee

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

Nellaron

Ak vám chýba Mr. Bean v nejakých nových krátkych skečoch, tak tento seriál môže byť náplasťou. Rowan Atkinson tu síce hrá Trevora, má viac vrások a viac mu to hovorí, ale inak je to starý dobrý Mr. Bean so svojou mimikou a blbými nápadmi. Námet s včelou je uletený, ale zabaví. ()

ArchAngel_

Nikdo neumí nic podobného lépe. Snad jen budou mnozí zklamaní, že to není Mr. Bean. Je to nová postava, takové "divadelní" drama sestříhané možná až zbytečně do krátkých částí, které tvoří jeden celek. Za mě 70%. ()

GlaDOS

Netflix prostě chtěl svého Mr. Beana, ale produkce vůbec nepochopila, v čem byly kvality původního seriálu. V minimalismu. Původní seriál se obešel bez řeči, bez vysvětlování, bez absurdity Monty Pythonů a spoléhal jen na komediální dovednosti Rowana v běžných situacích. Ten už má teď svá léta a jeho pitvoření úplně nefunguje komediálně, když má před sedmdesátkou. Slušela by mu decentnější role typu Černá zmije s kvalitním scénářem od Richarda Curtise, ne tato snaha napodobovat něco jiného. Co minisérii škodí je také nadužití CGI (Mr. Bean nepotřeboval CGI včelu, aby to bylo vtipné). Dokonce i první záběry na dům vypadaly uměle a postprodukce se taky nepovedla. Proč na některých záběrech černá a tmavá místa vypadají modře a proč jsou na některých záběrech modře zabarvené odlesky? Myslel jsem si, že se mi rozbil monitor. Kdyby to alespoň bylo vtipné, ale většina gagů je strašně vyčpělá. Vždyť samotný koncept otravné včely je převzat z Mr. Beana a koncept obecně také z filmu Hon na myš. ()

Loli

Bohužel jsem kvůli hlavnímu hrdinovi čekala od seriálu mnohem více. Ano, je tam pár možná úsměvných situací, ale víc je tam těch, kde zůstává člověku rozum stát a to mě na tom fakt nebaví, myslím, že humor by měl být alespoň z části realistický. ()

Updated_Cake

Strohý slabší průměr, který se snaží navázat trochu na komediálnost Mr. Beana, ale vyšel úplně špatným směrem. Upřímně většinu seriálu jsem neměl pocit komedie nebo smíchu ale spíš lítosti vůči hlavní postavě. Asi jsem divný, ale moc mi to jako komedie nepřišlo. Některé chování Atkinsona bylo sice k pousmání a odkazovalo na staré časy, ale vesměs to jsou dvě hodiny toho, jak se hlídač domu snaží přizabít včelu na milion způsobů, kdy mu žádný nevyjde. Jako bonus se v prvních minutách vlastně dozvíte, co vše se podělá, protože to je to, na co je na začátku poukazováno. ()

5tipes

Atkinson je jako vždy skvělý, ale tvůrci tohoto sitcomu na něj nemají. Ani ve scénáři, ani v režii a hlavně ve střihu, který byl příliš popisný a divák zbytečně předvídal všechny pointy, gagy apod. Škoda. Rowan by si to měl psát sám, nebo se svým starým týmem, jako dělal Beana a jiné projekty. Tady je jasně vidět, že základ ve scénáři i v režii chybí. ()

RLkray

Tak mňa tento krátky seriál pobavil. Oceňujem rozdelenie na 9 epizód. Je to vtipné, niektoré scény sa vydarili viac, niektoré menej. Ale tak je to všade. V podstate ale ide o taký menší návrat Mr. Beana. ()

Vikimi

Pan Atkinson je neuvěřitelný talent. Stačí, když je na plátně sám a úplně ho ovládne svou grimasou a pohybem těla. Seriál je taková jednohubka na zasmání. Když jsem ho viděla poprvé, rozčilovalo mě to. Podruhé jsem si ho maximálně užila. Skvěle vymyšlené srandy. Nejlepší byl dle mého mínění obojek. Jak ho hrdě nosil. Děkuji za super počin. Doporučuji všemi 10. ()

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (viac)