Včela na mušce

• Veľká Británia Man vs. Bee

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

Zagros

Rowan Atkinson + Netflix = návrat pana Beana? To ne, ale to ani nebyla ambice tvůrců. Ve Včele na mušce sice vystupuje starý dobrý Rowan Atkinson, jen u toho mluví, zdánlivě normálně funguje ve společnosti a dokonce má rodinu a dceru. Pořád je to ale stejný blázen, který jde svoji vyšlapanou cestu plnou ztřeštěných nápadů, gagů a komiky založené na jeho pohybu a výrazech. Celý miniseriál má i banální a nedůležitý příběh, který slouží právě jen jako lehká opora k jeho tradiční komice, o samotný příběh moc nejde. Celé si to můžete dát najednou, délka zhruba odpovídá klasickému filmu. Legendárním jako seriál Bean se Včela na mušce zcela určitě nestane, ale pobavit na krátkou dobu dokáže. Zvlášť jestli máte rádi několikrát zmíněného pana Beana. ()

filmmovier

Jako celek je Včela na mušce velmi sympatickým sledem scének a skečů, během nichž se Trevor nejdříve uvězní v domě, aby se následně uvěznil na zahradě a kromě trápení s dcerou, domem a čmelákem se pak přidají třeba i trable se psem. Při sledování mi pak vůbec nepřišlo na mysl, že by celý ten složitý příběh měl být kratší, či snad vymyšlený jinak a lépe. Ne, já jsem se skutečně dobře pobavil (což je ostatně hlavní smysl díla), díky krátké stopáži to celé opravdu dobře a rychle utíká, jako celek to velmi dobře funguje a pointa tomu navíc dodává velmi sympatickou korunu. Na Včelu na mušce se tak kdykoliv rád podívám znovu, příznicvi Rowana Atkinsona pak také jistě nebudou zklamaní, ale tenhle miniseriál by vlastně mohl sednout všem. Více zde, ()

dubinak

Tahle potrhlá jízda z dálky přípomínající dlouhý díl mistra Beana mi přišla vhod, když jsem ležela nemocná a měla nudu. Je to sice občas trochu hloupoučké a fakt to i působí, že to měl být původně film, ale z nostalgie vidět Rowana Atkinsona zase v jedné z jeho uhozených rolí, ukojí to asi chutě každého jeho fandy. ()

Mamlas

Kdo čeká Mr. Beana, jako já, bude asi zklamán. Tohle je úplně jiná postava a jiný, mnohem slabší humor. Bohužel, když se do něčeho vkaká Netflix, tak zašlape i Atkinsona. Ale abych jen nekritizoval, dívat se na to dá, tu a tam to i způsobí úsměv, ale žádná řacha to není. Taky nechápu to debilní členění na párminutové epizody. (45%) ()

Mrkvič

Rovnou si můžeme přiznat, že jde o návrat Mr. Beana. Rowan Atkinson se vracím ke svým pohybům, ke svým grimasám a hodně podobnému humoru. A je to fajn. I můj tříletý syn ocenil vystupování tohoto skvělého komika. Rozdělení do devíti episod bylo rozumnou volbou, protože hodinu a půl dlouhý film by postupem času přestal bavit. Takhle jsem si mohl pustit tolik dílů, na kolik jich byla chuť. A že syn rozhodl, tak posledních šest dílů padlo najednou. ()

• Mnoho ľudí poukázalo na to, že koncept tohto seriálu je podobný konceptu nezrealizovaného filmu Johna Hughesa "The Bee". (m.a.t.o.)
  • Interiér domu tvorili kulisy postavené v ateliéri, exteriér bol celý vytvorený počítačom. (m.a.t.o.)
  • Rowan Atkinson povedal, že sa mu páčil proces písania scenára, ale nepáčilo sa mu nakrúcanie. Kvôli pandémii Covid-19 bolo veľmi stresujúce. Jeden z členov štábu dostal Covid a Atkinson musel stráviť dva týždne v izolácii. (m.a.t.o.)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (viac)